Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home

1943 סיבות למה לא להיכנס לשדה קרב

דוא
אינדקס המאמר
1943 סיבות למה לא להיכנס לשדה קרב
Page 2
Page 3
כל הדפים

הקרב על "איוו ג'ימה" (ידוע גם כמבצע "התנתקות") הוא הקרב הראשון שערכה ארה"ב על אדמה בבעלות יפן. 110,000 חיילים אמריקאים בפיקודו של הגנרל הולנד "האולין המשוגע" סמית', הורו לכבוש את האי ושדות התעופה שלו (במטרה להקל על מפציצי ה-B-29 בדרכם לתקיפת איים נוספים). זהו אחד הקרבות העקובים מדם והאכזריים ביותר בהיסטורית מלחמת העולם השנייה, היפנים לא התכוונו להיכנע בין החיים. אף על פי שמרבית צי הקיסר הושמד כליל וקבלת תגבורת לא היוותה אופציה, חפרו היפנים רשת מסועפת של תעלות תת קרקעיות ובונקרים מהם יצאו בקבוצות קטנות למשימות התגנבות.

מתוך סך של 22,000 חיילים יפניים, 20,703 נהרגו ו-216 נשבו במהלך הקרב, מקרב חיילי בעלות הברית נפגעו 27,909 חיילים, כאשר מתוכם 6,825 נהרגו . מספר האבדות שספגו האמריקאים היה גדול יותר מסך האבדות שספגו בעלות הברית ביום הראשון של הפלישה לנורמנדי (המוערך ב-10,000 ). למעלה מרבע ממספר מדליות הכבוד שהוענקו לנחתים אמריקאים במלחמת העולם השנייה ניתנו עבור לקיחת חלק בפלישה לאיוו ג'ימה. כמו כן, את חשיבותו של קרב היסטורי זה הנציח קלינט איסטווד בשני סרטיו – "הדגלים של אבותינו" ו"מכתבים מאיוו ג'ימה". כעת, הגיעה תורה של סדרת משחקי Battlefield להגיע לאי המקולל.

סדרת Battlefield מתמחה מזה למעלה מעשור במשחקי לחימה צוותיים רחבי-היקף בגוף ראשון. קחו את שדה הקרב כפי שהוא מוכר לנו כיום: טנקים, מסוקים, מטוסי קרב, תותחי נ"מ, ארטילריה וכו', הכניסו פנימה 24 חבר'ה ורק תתחילו לכייף. כל הכותרים בסדרה זכו להצלחה מסחררת, לרבות הכותר הנוכחי Battlefield 1943 שהוכרז רשמית כמשחק המורד (חוקית) והנמכר ביותר בעולם עם למעלה מ-600 אלף מכירות בשבוע הראשון בלבד. אתם תיקחו חלק ככוחות הברית או צבא יפן באחת מ-4 מפות המבוססות על קרבות היסטוריים מתקופת מלחמת העולם השנייה: איוו ג'ימה, האי ווייק, גוואדלקנאל וים האלמוגים. מכיוון שקיים אך ורק מצב משחק אחד (CONQUEST), המטרה היא פשוטה - להשתלט על כמה שיותר מ-5 הנקודות המרכזיות במפה. לכל קבוצה קיים מד RESPAWN המתרוקן ככל שהקבוצה היריבה מחזיקה בנקודות במפה או שלחילופין כולם איתך סובלים "מהנוב סינדרום" ונוטים לקפוץ על רימונים ואל תוך כוונות נשק. במשחק הזה מי שמת יותר מפסיד יותר ללא צל של ספק.כל צבא במשחק מורכב מ-3 "קלאסים": Infantry, Rifleman, Scout כאשר כל אחד מהם נושא כלי נשק היעילים לטווח קצר, בינוני וארוך בהתאמה.

Infantry (חיל רגלים) – בדרך כלל "הבשר תותחים" במשחק, מצויד בתת מקלע לטווח קצר, החבוב הזה תמיד ימצא בחזית ויחטוף את האש לפני כולם. בנוסף, זהו היחיד מבין הקלאסים שבאמת מהווה איום ליחידות השריון. בארסנל שלו ניתן למצוא בין היתר טיל נגד טנקים, רימונים ומפתח ברגים לתיקון כלי רכב פגועים.

Rifleman (החייל והרובה) – לרוב הקלאס היותר פופולארי ונוח לשימוש, מצויד ברובה חצי-אוטומטי לטווחים קצרים-בינוניים, חייל זה מהווה את חוד החנית בקרב. בין כלי הנשק שלו ישנם גם מטול רימונים, רימוני יד וסכין.
 
Scout (צלף) – המעיק והמציק מכולם. מצויד ברובה צלפים, מסוגל לשבת בניחותה ממרומו של הר או גבעה ולהוריד אותך כשאתה הכי פחות מצפה לזה. אם זה לא מספיק, באמתחתו ניתן למצוא גם מטעני נפץ להפעלה מרחוק – מעולה להקמת מארבים לטנקים וכלי רכב.תגובות
הוסף תגובה חיפוש
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."