Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home

BATTLEFIELD BAD COMPANY 2 – הביקורת המלאה

דוא
אינדקס המאמר
BATTLEFIELD BAD COMPANY 2 – הביקורת המלאה
Page 2
Page 3
כל הדפים

עם השתנות שדה הקרב במאה העשרים ואחת, והמעבר בין המלחמות הגדולות של המאה הקודמת למלחמות בארגוני טרור וגרילה, הפכה הלחימה בשטח בנוי לאחת המסוכנות ביותר. למרות שצבאות רבים בעולם גיבשו תורות לחימה רבות במטרה להתמודד עם הבעיה, צפיפות האוכלוסין והבנייה, הופכת את הטכנולוגיה ואת הפייבוריט לאנדרדוג מוחלט. 

הרושם הראשוני שלי ממשחק המשך לסדרת בד קומפני, התמקד בפרזנטציה הנהדרת של המשחק. בתור חובב סרטי פעולה ואקשן, אני יכול לכתוב שהפרזנטציה של המשחק לא מביישת סרטים כגון הטורף, פלאטון ומטאל ג'אקט. למרות שככל שהתקדמתי במשחק, התרגלתי לנופים השונים (בהם יערות בדרום אמריקה שעשו לי קונוטציה לווייטנאם), עלילת המשחק והמחשתה היא שגרמה לי להנאה יותר מכל דבר אחר. למרבה ההפתעה, המשחק מתחיל במשימה בימי מלחמת העולם השנייה, ומתמקד בפרויקט נשק סודי שאמור לשתק את כל מערכות החשמל והאלקטרוניקה. הפרויקט שהוגדר עם השנים כמיתוס תחת שם הקוד "אוררה", הופך לסכנה מוחשית על אמריקה וצבאה בעקבות ניסיונותיהם של הרוסים לשים יד על הטכנולוגיה הקטלנית. צוות המשימה שמלווה את השחקן ברוב מוחלט של משימותיו במשחק, משתמש באנקדוטות רבות מסרטי הפעולה, בהם דמות המפקד הוותיק (סמואל רדפורד), שמחפשת לפרוש לגמלאות (קצת בסגנון דמותו של מרטו מסדרת נשק קטלני), ואחת הדמויות הכי צבעוניות שראיתי בשנים האחרונות, הטייס פלין. למרות שהשחקן לא משחק עם פלין, סצנות המעבר המשעשעות, לצד דמותו המרחפת (דמיינו שילוב בין מאור כהן לג'ים קארי), רק חיזקו אצלי את הדעה שסיפור טוב, עם דמויות ברורות ושילוב קומדיה, עושה נפלאות. כפי שכבר ציינתי הגרפיקה במשחק שעושה שימוש בנופים רבים, יורדת לפרטים הקטנים ביותר ונראית פשוט נהדר. למרות שדווקא בעיצוב הדמויות עצמן (הן הדמויות המרכזיות והן המשניות), ניתן למצוא מקום לשיפור, סביבת הלחימה נראית אמיתית מתמיד. פס הקול של המשחק אף הוא משתלב היטב במקשה ומציג דיבוב מלא של הדמויות באופן שמתאים למראה\גימיק שלהן.מבנה המשימות בקמפיין המשחק, מתבסס על עיקרון הלחימה בשטח הבנוי. הלחימה בשטח הבנוי אומנם מאפשרת לשחקן לתפוס מחסה לעיתים, אבל באותה מידה מאפשרת ליריב ששולט בשטח (בשלבים מסוימים אף בנקודות שולטות מלמעלה), להפוך את השחקן וצוותו לברווזים במטווח. לכן עם התקדמותי בעלילה (שיחקתי ברמת המשחק הבינונית), מצאתי שהמשימות אומנם חוזרות על עצמן במידה מסוימת, אבל הטקטיקה משתנה בהתאם לסיטואציה. ברגע שמבינים את מבנה הבתים וסביבת הלחימה, הבחירה בנשקים ובדרכי הפעולה משתנה, בין אם מדובר בשימוש ברובי צלפים ובין אם בשימוש במכונת ירייה. בשלבים הצפופים ממש בהם היה צורך לתמרן בין מעבר מהיר מבית לבית, השתמשתי באחת משיטות הפעולה שצה"ל פיתח בימי "חומת מגן". השיטה למעשה אומרת שהמעבר בין בית לבית, לא חייב להיעשות בצורה הקלאסית של מעבר מדלת לדלת, אלא מעבר פיזי בין קירות הבית (יחידות ההנדסה פוצצו קירות משותפים), במשחק השתמשתי במטול הרימונים והתוצאות היו טובות למדי.תגובות
הוסף תגובה חיפוש
SIMRON2   |2010-04-30 10:39:35
ביקורת מעולה למשחק מעולה
יהונתן זרקוביאן  - נהניתי לקרוא   |2010-04-30 12:08:23
למרות שסיימתי את הסינגלפלייר מזמן ואני חורש את המולטיפלייר לא מעט, קראתי את הביקורת, ואני חייב להודות שנהניתי מכל רגע.

גם אני נורא התקשיתי לשלוט על מסוקים בהתחלה, אבל אחרי 3-4 טיסות (כלומר, התרסקויות), הבנתי איך זה עובד. זה נורא פשוט. W ו-S זה להמריא ולהנחית, בהתאמה, ובעכבר משתמשים כדי "לכופף" וליישר את המסוק, כלומר לדחוף אותו קדימה או להשאיר אותו עומד במקום.

לגבי הסינגלפלייר, אותו כבר די שכחתי. העלילה טובה, אבל אם יש סיבה טובה לקנות את המשחק זה המולטיפלייר, שהוא העיקר בכל משחק BF.

לפוצץ מבנים זה כיף גדול ובהחלט מונע משחקנים להתקמפר ומאלץ אותם לעבור ממחסה למחסה ותמיד להיות בתנועה, או לפחות להחליף עמדה כל כמה שניות, אלא אם מדובר בצלף שמסתתר ממש רחוק, אולי אפילו מאחורי סלע, אותו אי אפשר להרוס.

אגב, רציתי לציין שהעיצוב של האתר ממש נוח ויפה. הלוואי ויגיימס היה נראה ככה.
אור קלפר  - תודה על הביקורת   |2010-04-30 16:12:18
אחלה ביקורת, עושה חשק לשחק במשחק שבאמת נשמע ונראה מדהים. אני רק מקווה שלא יהיו לי בעיות באוןליין, היו לי בעיות חמורות בבאטלפילד1943. לא יודע אם זה יהיה אותו דבר, כי אם כן האוןליין לא יהיה שחיק בעליל אצלי ובמשחקים כאלה האוןליין חשוב. גם יש שמועות על ניתוקים ולאגים, שרתים דפוקים ועוד בעיות שאנחנו מכירים מאיאיי.
רונן  - תודה על הביקורת, אורן   |2010-04-30 18:19:04
נהניתי לקרוא. אני מחפש לקרוא דעות על המשחק, שכן שוקל לקנות אותו.
tomer1114  - בתור שחקן מכור לMW2   |2010-04-30 23:57:31
עשיתה לי חשק ליקנות את המישחק כי באמת קצת חששתי ליקנות לא התרגל אתה יודע קשיים בין מעבר למישחק תמיד מחרפנים אותי אז לאחר מה שכתבתב באמת אני יקנה כי זה ניראה לי באמתאחלה מישחק
שי ספיר  - ביקורת מעולה   |2010-05-01 01:42:52
שוקל לקנות את המשחק הזה לאחר קריאת הביקורת.
Reiko   |2010-05-01 04:20:48
כרגיל ביקורת מעולה, בדיוק מה שאנשים שרוצים חוות דעת על המשחק צריכים בשביל להגיע להחלטה (יש ביקורות שחייבות לזרוק כמה ספויילרים על הדרך בשביל 'רייטינג' אבל מצד שני הורסים לשחקן את החוויה)

אני אישית לא התנסיתי במשחק, רק בבטא הראשונה ובדמו שיצא אחר כך - מולטיפלייר.
את הבטא לא ממש אהבתי, היתה מפה שהזכירה מאוד את BC הראשון ואולי בגלל שלא נתתי לזה יותר מדי צ'אנס אז גם מחקתי את זה די מהר.
בדמו היתה מפה מושלגת שזה כבר אווירה שונה לגמרי למי ששיחק בראשון, ואפשר היה לראות שהגרפיקה שופרה בהרבה.

בתור אחד ששיחק בראשון אני יכול להגיד שהעלילה כאן נשמעת יותר טובה מאשר לרדוף אחרי מטילי זהב
בקודם רוב ההתעסקות היתה בשטח פתוח כך שאני מניח שEA ניסו לתת את התשובה ל'מלחמה מודרנית'.

גם בקודם, שאר הצוות שהיה מסופח אליך למשימות היה למ"למ (ע.ע - לא מועיל לא מזיק), אבל אין ספק שהם השקיעו בדיאלוגים והוסיפו הרבה פן של צחוק במהלך המשימות.

אולי הסיבה שעד עכשיו לא קניתי את המשחק היא סיבה אחת פשוטה - משחק הרשת.
שאין ספק שהוא מעביר את החוויוה בצורה הטובה ביותר.

חוויתי עוד מהמשחק הראשון המון בעיות התחברות, הייתי מצליח לשחק רק באיזור 6,7,8 בבוקר
EA ידועים בשרתים הגרועים שלהם, דווקא בזמן האחרון עושה היה רושם שיש שיפור אבל אני עדיין שומע תלונות של אנשים שקשה עד בלתי אפשרי להתחבר לשרתי המשחק.

איך זה אצלך? אתה מתחבר בלי בעיה או שצריך ממש להילחם בשביל להיכנס?

אני חושב שמה שיהפוך את BC למושלם זה יהיה לשדרג את הנשקים כאוות נפשך - (ע.ע MW)
לחבר טריג'יקון, ידית אחיזה וכ'ו יכולים לתת הרבה יותר מאשר נשקים שהם קבועים מראש ואין אפשרות לשנות אותם.
אבל היתרון הגדול של BC על המתחרים הוא ללא ספק ה'ניידות' - טנקים, טרקטורונים, מסוקים ....כל פעם אומרים שלא צריך את זה אבל בסוף אתה רואה עד כמה זה מוסיף.

חוץ מזה, עשית גם לי חשק לקנות אותו אבל אני יודע שזה יקרה במוקדם או במאוחר
אורן נתן  - תודה לכולם     |2010-05-01 06:25:59
אני שמח שאהבתם את הביקורת, בימים הקרובים תעלה הביקורת גם ל-MW, ולאחר מכן כתבה שתשווה בין המשחקים.

עקרונית מאוד נהניתי מבד קומפני 2, אני חושב שהיה לקמפיין קצת חסרונות מבחינת האינטליגנציה של הצוות וכדומה, אבל החוויה הכללית, הייתה מעולה.

לגבי משחק הרשת, עקרונית למרות של-EA יש סטיגמה בכל הקשור לשרתים גרועים, אני לא נתקלתי בה בכל הקשור למשחקי הספורט (גם פיפא וגם פייט נייט רצים באופן חלק). בכל הקשור לבד קומפני, היו לי בעיות להתחבר לשרתים, בעיקר בשעות הערב (8-12 בלילה), זה מאוד תסכל אותי בשלב מסוים אבל ברגע שהתחברתי המשחק, לא זכור לי שסבלתי מניתוקים או לאגים כלשהם, פשוט משחק חלק וטוב.

אני מחובר עם ספק של בזק בינלאומי (באופן כללי מאוד מרוצה מהם), אבל הבנתי שדווקא במשחק הזה, היו לו קצת בעיות. אין לי חבילת גיימר, אז צריך לקחת גם את זה לחשבון.

לגבי מנגנון השדרוגים, אין למעשה את את השדרוגים של MW, אבל כפי שציינתם השימוש בזירה עצמה, לצד כלי הרכב זה גם חוויה אדירה. היה לי משחק רשת ששיחקתי את הטכנאי (יכול לחבל ולתקן רכבים), שמחזיק בארסנל שלו גם טיל נ"ט, ובמאבק על נקודות השליטה, פשוט טיווחתי טנקים וצוותים שלמים, תאמינו לי שזה הרגשה כל כך מספקת.

מה גם שמבחינת פרזנטציה התפריטים של משחק הרשת פשוט נהדרים, נגיד שכל פעם שדוקרים יריב, לוקחים לו את הדיסקית וזה נכנס למאגר של השחקן, ובכל שלב נתון ניתן לראות בתפריט את מי הרגת.

Tim Tebow   |2010-05-01 15:39:53
ביקורת מעולה.....
אולי בכתבת השוואה תשווה גם אם ה - MGS4
אורן נתן  - re:   |2010-05-02 02:48:20
Tim Tebow כתב:
ביקורת מעולה.....
אולי בכתבת השוואה תשווה גם אם ה - MGS4


עקרונית לא שיחקתי מספיק זמן במטאל גיר בשביל להשוות אותו, אבל בנקודה הזאת אני חושב שאין מקום להשוואה ישירה. אפשר אולי להשוות את מטאל גיר לסדרת ספלינטר סל, זה יעשה איתה יותר חסד.

אלמוני   |2010-06-21 13:27:17
זה מישחק רשת????? "(
אלמוני   |2011-10-18 03:40:24
אל תקנו מ דיסק קניתי בדיסק ויצאתי פריאר בסוף קניתי מ steam עובד 100 %
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."