Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home

BIOSHOCK 2 - הביקורת המלאה

דוא
אינדקס המאמר
BIOSHOCK 2 - הביקורת המלאה
Page 2
Page 3
כל הדפים

לפני כחצי שנה יצא לי לטעום לראשונה ממשחק היריות בגוף ראשוןBioshock . למרות דמו לא מלהיב במיוחד, החלטתי לתת צ'אנס למשחק, ולא התאכזבתי. המשחק היה אניגמה לא ברורה, ואף לקח לי מעט זמן לעכל את המכניקה של המשחק. אבל בסוף של דבר האסימון ירד ונפלתי בשבי העולם של רפטור. פשוט הוקסמתי מעומקו של ביושוק ומהאווירה השרויה במטרופוליס התת-ימית.

בחלוף מספר חודשים ביושוק 2 יצא, והתרגשות עזה אחזה בי כאשר הצלחתי להניח את ידי עליו. כיצד הדיסטופיה אשר על קרקעית הים תראה לאחר שמונה שנים ארוכות שבהן לא ביקרתי בה?

תקראו לשרברב!

ביג דדי הידוע בתור "אלפא", בו אנו שולטים במשחק ההמשך, שרוע על הרצפה המוצפת ומתעורר לאט אל תוך המציאות של רפטור, עיר תת ימית בשלהי שנות השישים. באמצעות אלפא שחוקר את סביבתו, אנחנו השחקנים, מנסים לדלות תשובות לגבי גורלה של העיר ב-8 השנים שחלפו מאז סיום עלילת המשחק הראשון .העיר מוזנחת, מי הים פורצים אל תוך קירותיה, עשבי ים שוטים מכרסמים את יסודותיה, ותושבי העיר המעוותים והאלימים, עדיין חופשיים ועושים כרצונם בחיפוש אחר מנת ה-ADAM הבאה (הסם הפופולרי של רפטור שהיווה גורם עיקרי למלחמת האזרחים שניצתה בה). המשחק מציג דמויות מוכרות מן העבר לצד דמויות חדשות (כולל דמות שמדברת כמו וויליאם שטנר בגרסתו הרדנקית), ואווירה שכמעט אין שנייה לה - מטלטלת ולא צפויה.חליפת הצלילה של אלפא מאפשרת הליכות על קרקע הים (מחוץ לקירות רפטור) בקטעים בעלי יופי חזותי נהדר, במהלך המשחק נחשף השחקן לעוד חלקים מרפטור שבהם כף רגלינו לא דרכה. התפאורה שמכסה את העיר משרה אווירת שנות החמישים/שישים באופן יוצא דופן לבל נשכח את ההומור האדיר שמלווה את העולם העשיר. רמת הפירוט והגודל תפחו, זוהי אותה רפטור רק מעט יותר יפה. האחיות הקטנות (Little Sisters) קיבלו פן מעט יותר אנושי לעיצובן, אני מאוד חיבבתי את הגימור ה"קרטוני" לאחיות הקטנות בביושוק 1 ולכן מעט התאכזבתי מכך. עוד נקודה גרפית עליה אוהבים להתעכב היא המים. אני באופן אישי שונא כשמדברים על "כמה המים יפים" במשחקים. המים ברפטור אכן יפים, אבל זה פרט שולי ומינורי.לקצור או לגאול?

מערכת המוסריות עברה שינוי קל. השחקן צריך להשמיד את שאר הביג דדי'ס ולשאת על כתפיו את האחות הקטנה, רק שהפעם יש לנו מספר בחירות: אנחנו יכולים לקצור את האחות הקטנה באופן מידי או לסירוגין לאמץ ולקחת אותה למסע שבו היא מכוונת אותנו אל גופות מלאות באדם. לאחר שהיא שואבת מהן את החומר, אנחנו צריכים לשאת אותה לפתחי איוורור שנמצאים בקירות, שם עולה בשנית השאלה המוסרית: האם לקצור את האחות ולקחת את כל האדם ששאבה מן הגופות או האם לשחרר אותה לחופשי ולהרוויח מצפון יותר נקי . ברגע שהאחות הקטנה מתחילה לשאוב אדם מן הגופות, נחילים של ספלייסרים שועטים לעברה ומנסים לעצור בעדה. ישנם מספר שלבים שבהם צריך לחזור על הפעולה עם 3 אחיות שונות. הפעולה הזאת מאוד משעממת ורפטטיבית ומגיעה עם המעמסה של חיסול מספר אויבים במקביל (ביג דדיז, ספלייסרים, ואפילו האחות הגדולה), זה אמנם מאריך את חיי המשחק אך התחושה היא יותר ברמת מטלה, ולא כזו שכיף לעשות.


תגובות
הוסף תגובה חיפוש
שי   |2010-06-08 01:12:31
כששיחקתי במשחק הראשון לפני מספר חודשים היה לי מאוד קשה להתרגל, זה היה מאוד שונה ממשחק FPS המוכר.
ובכל זאת זה היה אחד המשחקים שאני יזכור לאורך שנים!
זה היה משחק אדיר!
כששיחקתי במשחק השני, ממש לאחרונה, נדהמתי! אם המשחק הראשון היה אדיר המשחק השני משלש את ההנאה.
אפשר למצוא את שני המשחקים מתחת ל200 שקל גם בארץ ואפשר למצוא דילים מיוחדים גם בחו"ל.

אחלה ביקורת!
שי ספיר  - ביקורת מעולה   |2010-06-08 07:48:32
אני שיחקתתי ב1 ומאוד נהנתי
אני מתכוון לרכוש כעת את 2.
07U  - חבילה מנצחת   |2010-06-09 02:11:33
אני קניתי ב-eBay לפני כחודש חבילה של שני המשחקים ביחד למחשב בכ-140 ש"ח.
חדשים ואפילו באריזת קרטון לא ייחודית לארץ.

התחלתי ביום ראשון את ביושוק הראשון, ואני חייב להגיד שבתור חובב FPS מושבע, לא הבנתי אם אני אוהב או שונא את המשחק. אני עדיין לא יודע. מה שאני יודע הוא שאני מת לחזור לשחק בו בגלל העלילה, העולם, האוירה, החקירה המתגמלת ועוד.

FPS מאוד מיוחד שבאמת בוחן את יכולות השחקן להתאים את עצמו לסביבה ולאפשרויות הרבות שעומדות בפניו.
שי עדיאל  - re: חבילה מנצחת   |2010-06-09 07:05:07
07U כתב:
אני קניתי ב-eBay לפני כחודש חבילה של שני המשחקים ביחד למחשב בכ-140 ש"ח.
חדשים ואפילו באריזת קרטון לא ייחודית לארץ.

התחלתי ביום ראשון את ביושוק הראשון, ואני חייב להגיד שבתור חובב FPS מושבע, לא הבנתי אם אני אוהב או שונא את המשחק. אני עדיין לא יודע. מה שאני יודע הוא שאני מת לחזור לשחק בו בגלל העלילה, העולם, האוירה, החקירה המתגמלת ועוד.

FPS מאוד מיוחד שבאמת בוחן את יכולות השחקן להתאים את עצמו לסביבה ולאפשרויות הרבות שעומדות בפניו.ביום הראשון חלקתי את אותן תחושות כמותך, אבל ללא ספק שהעלילה מרפדת כל דבר רע במשחק.
aviv20147     |2010-06-10 14:35:02
07U אני איתך בקטע הזה אני לא יודע אם אני אוהב אותו או לא כי הקטעים של הקרבות במטר על מטר האלה הורגים אותי אבל אני חולה על המשחקים האלו .

אורן חשבתי על משהו , אני עכשיו קונה את INFAMOUS . וכשבאתי לחפש ביקורת באתר הזה לא מצאתי אותו , ואחרי חיפוש די קצרצר על כמה משחקים לא מצאתי פה משחקים כמו LBP Uncharted RDR ועוד .
אני יודע שחלקם לא חדשים אבל עדיין כבן אדם שרוצה לרכוש משחקים בסדר גודל כזה ולא כל כך חדשים חייב שיהיה להם ביקורת שנדע אם לקנות או לא ..

תודה על הביקורת מחכה לבאות
איביי  - שיחקתי ואהבתי!     |2010-06-20 05:57:04
כדאי!
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."