Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home

עדכון לגבי מצב האתר

דוא

עייפות החומר, זאת פחות או יותר התשובה למצבו של האתר בתקופה האחרונה. מאז אוקטובר האחרון, למעשה לא העלתי כתבות חדשות לאתר. ברור לי שזה דבר לא רציני ולא מקצועי אבל לעיתים אני פשוט לא מסוגל לגרום לעצמי לשבת ולכתוב.

את האמת אני כותב כבר למעלה מעשר שנים, שנים שבהן ידעתי עליות ומורדות, אבל שנים בהן דאגתי לעדכן ובעיקר להתעדכן בכל הקשור לתעשיית משחקי המחשב\וידאו. ישנם על השולחן כל כך הרבה דברים, שכתבה (ארוכה ככל שתהיה...) לא תשים אותם על השולחן, מה גם שחלק מהנפשות הפועלות שרלוונטיות לסיפור שלנו, לא מקבלות זכות תגובה. אז אכתוב לכם יותר על ההרגשה ופחות על המסביב. אני יודע שזה שלקחתי על עצמי לכתוב כתבות על משחקי וידאו, זה באמת מותרות ופי רוב מוחלט של האנשים אף תחביב (המשוואה ברורה, אין כסף=תחביב). ברור שמונולוג שבו אני כותב על כמות וזמן ההשקעה, הן בכתיבת הכתבות, הן בעריכה, והן בזמן המשחק עצמו, זה משהו סובייקטיבי שפתוח לרמה רבה של ציניות, מאחר וכולה מדובר בסיקור משחקים (ותאמינו לי שאני יודע להכניס דברים לפרופורציה).

הסיבה לתסכול\עייפות שלי, אולי קשורה לכתבות שלי ואולי לא, אני נתקל במספר בעיות במספר חזיתות שחלקן לא קשורות לתחום, אבל הרצון שלי לשנות, לחדש, ולהשקיע קיים גם כיום. בחודשים האחרונים, הצלחתי להשיג שיתוף פעולה עם ערוץ הספורט (ביקורת על פיפא 2011, בלעדית לפי מיטב ידעתי בספקטרום האינטרנטי הישראלי), דאגתי להביא (בשיתוף הגורמים המתאימים כמובן), את מבצע הקומיקסים הגדול, לחשיפה גדולה ממה שציפינו, כאשר במקביל כתבתי בשנה האחרונה 24 ביקורות (בחישוב גס, ביקורת כל שבועיים). השאלה אם יכולתי לעשות יותר, סביר להניח שכן, אם עשיתי מספיק, סביר להניח שלא, אבל למרות זאת הצלחתי לגרום לקהל להתעניין בכתבות שלי ובתוכן שאותו אני מעלה לאתר. מזה תקופה ארוכה, אחזקת האתר בצד הקריאטיבי (כתבות, סיקור שוטף), נופלת עליי בלבד, נכון שהעומס עליי מתחילת דרכו של האתר, הוא גדול, אבל עכשיו מדובר בעומס שאינו מאפשר לי את השקט הנכון לכתיבה. אני יודע שחלק מזה באשמתי, במהלך השנים האחרונות אני דוחה הצעות לשיתופי פעולה מצד גופים שונים ברחבי התעשייה הישראלית (הן חנויות משחקים, הן אתרי מדיה, וכו'), אני כמעט ולא לוקח חומרים ממקורות זרים, החומר שלי מבוסס על תוכן מקורי, הן החדשות (שם לעיתים אני נעזר במקורות חוץ, ובעיקר באתרי\גורמי עיתונות של חברות המשחקים עצמן), ובעיקר הביקורות. על הנייר הסיזיפיות הזאת לא אמורה להוביל אותי למקום טוב יותר ממה שאני נמצא עכשיו, כאשר במקביל האתר נראה מבחינת עיצוב\תדמית כפי שהוא נראה כיום. תוכניות בנושא קיימות כבר למעלה משלוש-ארבע שנים, ודברים היו מתקדמים הרבה מעבר למתוכנן אם היה לי את כוח האדם המתאים, אבל כאן נכנסת שוב העייפות\הרס עצמי שגם אם במידה מסוימת היה לי את הצוות הנכון, אני בספק אם הייתי הולך היום על "פרויקט אורנים" (האתר במסגרת הגדולה שלו).

יש בתעשייה הישראלית בעיקר יבואני משחקים, אין למעשה נציגויות של חברות המשחקים בדומה למה שנעשה בחו"ל, שם אחראים נציגי מחלקות יחסי הציבור, לקשר הישיר עם העיתונאים. אני לא בא להסביר לכם על רמת ההבדלים בין כמות המידע והסיוע שמקבלים קולגות מעבר לים, כי זה לא יהיה הוגן. יבואני המשחקים בישראל ברובם עובדים על פי סיוע לאתרים\כלי תקשורת גדולים (הן בתחום המשחקים, והן בתחום התקשורת), למרות שלעיתים רבות ישנם משחקים אותם אני מסקר באופן בלעדי וכמות החשיפה של הכתבות שלי עדיפה על כלום. ברור לי שגם מול נושא היבואנים עשיתי מספר טעויות, אני אומנם משופשף עכשיו יותר משהייתי לפני שנים אחדות, אבל בדומה לעבר ישנם דברים שלא תלויים בי. תאמינו לי שאני כן לוקח ללב, כן מכניס את עצמי למתח עצום, וכן גורם נזק לעצמי, לקחתי על עצמי את סיקור התעשייה הזאת, כי זה משהו שאהבתי, משהו שיש לי בו ידע, ובמידה מסוימת גם כשרון כתיבה מסוים. מטבעי אני אדם שמח, שתמיד אוהב לצחוק ולחפש את האירוניה בדברים, יש הרבה אירוניה בכך שאפילו אני לפעמים לא נכנס לאתר מצד אחד, ומצד שני ממשיך לנסות ולבכות על המצב.

מחשבות על פרישה עולות כל הזמן, זה משהו שיושב שם בראש ואם זה יעשה, אז לפחות ארצה לסגור מעגל (שזה איפשהו יהיה קשור לאיזה משחק האבקות...). התחושה שאין ערך לדברים שאותם אני עושה, היא מגעילה, למזלי\לצערי התחשלתי בחיים בסיטואציות קשות בהרבה ולכן מצד אחד אני יודע להתמודד ולהילחם, אבל מצד שני עדיין אין לי את הרצון לקום וללכת עם הכוח שלי עד הסוף, בין אם זה להוציא את הכביסה המלוכלכת החוצה, ובין אם זה אומר לפרוש.

בכל מקרה בתקופה הקרובה, אני הולך לתת צ'אנס נוסף, אולי לא באותו מינון, אולי לא באותה מוטיבציה, אבל מקווה לפחות שתמשיכו לקרוא את הכתבות.

אורן.שמור את הכתבה ברשת החברתית
Reddit! Del.icio.us! Mixx! Free and Open Source Software News Google! Live! Facebook! StumbleUpon! Twitter! TwitThis Joomla Free PHP
תגובות
הוסף תגובה חיפוש
O  - קשה שלא להבין אותך.   |2011-02-08 03:46:13
שיהיה לך בהצלחה בכל אשר תבחר , תמיד נהנתי לקרוא את כתובתיך , באמת מעייף להחזיק אתר לבד , ועוד בתחום שבכלל לא מתייחסים אליו בישראל.

שיהיה בהצלחה אורן.
אור   |2011-02-08 15:53:24
אהלן אורן, יצא לנו לא מעט לדבר קצת יותר לעומק בנושאים האלה, בעיקר על התעשייה הזו כאן בארץ.

לא אומר לך להרים ידיים, כי הכל פה מושחת גם ככה, אבל מצד שני בעוד אתה מנסה, אל תצפה שמישהו כאן יזיז משהו...אבל תמיד יש הפתעות והן יכולות להגיע גם מהצד הכי לא צפוי.

אני מניח שהתחלת לעסוק בכתיבה לפני עשור כי זה הביא לך נחת איפשהו, תחביב, משהו שנהנית לעשות...
עושה רושם שכיום זה לא ממש מביא לך נחת, הרבה מלחמות התשה, תסכול, כעס.. כבר רשמתי לך בעבר כשיצאת למן פגרה, זאת לא המטרה של הכתיבה, לכתוב כשמסביב דברים מתחילים לקרוס, גם לבן אדם יש גבולות...

המצב בארץ עושה רושם שלא הולך כל כך להשתנות, אבל לך תדע.... הזמן עושה את שלו.
אל תוותר על מה שאתה אוהב, כי אם אתה באמת בפנים עם כל הקושי וחוויות (השליליות והחיוביות) שעברת בדרך עדיין יש לך את הפינה החמה הזאת בפנים אז לא שווה לוותר על זה.
אם התעשייה כאן לא מכבדת את עצמה אז אולי לנסות להתברג באתרים בחו"ל (שלא מחייבים אותך לעבור לגור שם) ששם כן יש כבוד וכן תוכל בינתיים לקבל חומר ולעשות ממנו מה שאתה יודע הכי טוב.

קח אפילו חופש, צא לחו"ל תטייל, תראה עולם... תנקה קצת את הראש
תחזור עם תיאבון ומוטיבציה שנשחקה עם הזמן...

מאחל לך שכן תמצא נחת והשראה להמשיך לכתוב, חסרים בארץ כתבים שיודעים להעביר חוויה אמיתית וכנה ממשחק, וכל פעם לקרוא את ה"כתבות" של האתרים המכובדים זה תמיד נראה סתמי עד מעורר גיחוך או שזה ממש נראה כמו קופי-פייסט מגיימספוט ושות'...


תרגיש חופשי לדבר על מה שבא...

הרבה בהצלחה!

אנחנו עדיין כאן.
רואי  - אל תדאג אורן   |2011-02-10 15:02:12
יהיה בסדר, לכולם זה קורה לפעמים אין מצב רוח או יש הרגשה של מיצוי או שלא מעריכים אותך, אבל בסוף כשאתה מבין שמה שאתה עושה זה גם בשבילך אז כל השאר לא משנה.
אורן נתן  - תודה לכולם   |2011-02-11 05:06:04
תודה רבה לכולכם על התמיכה. עקרונית זה משהו שכפי שאור ציין, מתבשל אצלי כבר הרבה זמן, זה לא תחושה מהרגע להרגע, אני נע בין קטבים מסויימים, מצד אחד אני מרגיש שאני יכול, ומצד שני לא מצליח להגיע להישיגים\התקדמות (למרות שבפועל ישנה התקדמות אבל היא נורא איטית).

בפועל אני באמת נהנה מהכתיבה עצמה, יותר מזמן המשחק (אלא אם מדובר במשחקים ממש טובים, וכאלה אין הרבה בזמן האחרון). אני יוצא מנקודת הנחה שאני יכול לעשות יותר, למעשה אני בטוח שאני יכול לעשות יותר, הבעיה היא שאני לבד, אין לי כוח אדם שיעזור לי, הן ברמה הטכנית (עיצוב אתר, עריכת תמונות וסרטים), והן ברמה הקראטיבית (הכתבות בפועל), פה ושם יש אנשים שמעוניינים לעזור, אבל גם פה לא מדובר במשהו רציף (נכון לעכשיו), ולא מדובר בכמות אנשים שאוכל לספור בשתי ידיים.

עקרונית אם הייתי יכול (בעיקר מבחינה פיננסית), ללמוד בחו"ל, לא הייתי מהסס לשנייה. יש בתי ספר מקצועיים מעבר לים, שמתעסקים בעיצוב ויצירת משחקים, אני מאוד רוצה לעשות את זה, יש לי רעיונות כתובים (חלקם למשחקי מחשב, חלקם לקונסלה, ואפילו לאייפונים), אבל זה לא משהו מהיום להיום. מעבר ללימודים באמריקה או בכלל לעבוד יום יום מול התעשייה באמריקה, זה חיים אחרים לגמרי, ברור לי שאם הייתי כותב באותה איכות בה אני כותב בעברית, גם באנגלית, הייתי עכשיו במצב טוב בהרבה, אבל זה משהו שצריך להיחתך בקרוב.

יש לי והיו לי שיחות עם היבואנים הישראלים, המצב בארץ לפי דעתי האישית הולך ונהיה פחות טוב. נכון שרואים סיקור ברחבי הרשת, אבל המצב של הקהילה (אפשר להשליך עליו גם למצב החברה בישראל, אבל זה כבר משהו גדול מידי), הוא מאוד מבודד. בהשוואה לחתך האוכלוסיה שמתעסק היום במשחקים, אפשר למצוא רק גברים\נערים בבגילאים 12-30 (הגרף עולה כי הגיימרים הצעירים מתבגרים), אבל אין משפחות, אין נשים בכלל, וזה חבל. אני אומר את זה בעיקר כי זה משהו שהיה פה, באמצע שנות התשעים, תערוכות המשחקים, היו בילוי לכל המשפחה, ולא טורנירים של פרו אבולשן (שכבודם במקומו מונח).

תראו זה לא קל, זה תהליך שהורס אותי מבפנים כבר שנים, כי החברה שבה אנחנו חיים, רוצה כל הזמן תוצאות, כל הזמן בוחנת הצלחות לפי כסף, בפועל אני נכשל, וזה מכניס עוד לחץ ועוד מתח, וביחד לא עושה טוב. כל זה רק מדגיש שאני צריך לצאת מהענף וללכת לתחום אחר, אבל אני באמת מרגיש שאני מפספס כאן משהו טוב, מפספס משהו שאני עושה אותו טוב.

בכל מקרה, בזמן הקרוב אשתדל לכתוב כמה שיותר, אם זאת תהיה הריצה האחרונה, נדע בחודשים הקרובים. בכל מקרה המון תודה על הכל.

אורן.

הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."