Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home

WWE 13 מתאבקי השבוע – עתיד טוב יותר לאנושות

דוא

השבוע בפינת מתאבקי השבוע, הגיע הזמן להעביר הילוך ולהציג שני מתאבקים אשר שייכים להיכל התהילה (אחד נכנס, השני בדרך) של עולם ההאבקות. שניהם מסמלים רבות את התמורות שחלו על הענף בסוף שנות התשעים, בין אם על ידי עזיבה מתוקשרת לחברה המתחרה ובין אם על ידי קפיצה מכלובים בשידור חי.

המתאבק הראשון : מנקיינד

מבין שלושת פרצופיו של מיק פולי (קקטוס ג'ק ודוד לאב, אשר אחשוף בהמשך הדרך), מנקיינד הוא הפרצוף הכי יצירתי לפי דעתי. עם הגעתו של פולי ל-WWF אי שם בשנת 96, למדנו להכיר דמות אפלה, מסתורית ודיי סדיסטית, כזאת שיודעת לספר את הסיפור, ובעיקר להמחיש שגם אנשים ללא כישרון טבעי כמו שון מייקלס וריק פלייר יכולים להצליח ובגדול. הסיפור של פולי הולך הרבה לפני שהגיע לראשונה ל-WWF, ועובר דרך יפן, WCW ואפילו ECW, פולי היה בכל מקום, דימם והשאיר פציעות ונזקים על גופו (שברים רבים, קטיעת אוזן, איבוד שיניים), ואם יש מתאבק "נשמה" בעסק הזה, זה ללא ספק מיק.בניגוד לפרצופיו האחרים, מה שמייחד את מנקיינד הוא שלמעשה ראינו אבולוציה של הדמות, ככל שהקריירה של מיק הלכה והתפתחה. אם בתחילה היה נזקק לפול ברר ולקרבות חוזרים ונשנים עם אנדרטייקר במגרש המשחקים שלהם (קרבות אפלים שמשחקים יותר על הגימיק ופחות על העלילה), פולי התפתח. לא רק שהצליח להעלות את רמת הקרבות שלו, הוא שינה את הדמות של מנקיינד, בתחילה עם הלבוש, אחר כך עם המוזיקה, ולבסוף גם עם המיקרופון. הדמות של מנקיינד הפכה (בעיקר במהלך הפיוד עם רוקי בשנת 99), לדמות קומית מסביב לזירה, במקביל לשמירה על כל הברוטאליות בתוך הזירה.הקרב הזכור ביותר של פולי (והיו רבים כאלה), הוא הקרב מול אנדרטייקר בטורניר מלך הזירה בשנת 1998. הקרב אשר אמור להיות חלק מרכזי בעלילת המשחק של WWE 13, נערך בתוך כלוב ה-HELL IN A CELL, וזכור בעיקר בזכות שתי נפילות כואבות במיוחד. כאשר מדברים על האבקות ועל כך שהכל מבוים, שווה להראות לאנשים את מידת ההקרבה (שבמידה רבה ראויה גם לגינוי), של טייקר ופולי בקרב. כפי שתראו בסרטון המצורף, לא רק שפולי נופל מגג הכלוב על שולחן השדרים (ובכך שובר את הכתף, נפילה אשר תוכננה מראש בתסריט), הוא שב ועולה על הכלוב, בשביל ליפול בפעם השנייה (נפילה אשר נגרמה כתוצאה מקריסת הכלוב ולא הייתה מתוכננת). הקרב אשר שודר בשידור חי, לא נעצר ואף הסלים, היו שם נעצים, פציעות ואולי סימן מרכזי של עידן האטטיטוד, אנחנו (המתאבקים) לא נעצור בכלום בשביל לחזור למקום הראשון.כפי שתראו במשחק השנה, דמותו של מנקיינד מגיעה לזירה עם התלבושת המחויטת אשר ליוותה את מיק בשלב השני של הריצה של מנקיינד (סביר להניח שנראה גם את החליפה החומה בתור בונוס). בסרטון הקרב נלחם מיק נגד סטיב אוסטין, קשה ממש להתרשם מהרכב התרגילים שבחרו למנקיינד לאור העובדה שהסרטון מאוד קצר. למרות זאת, אני מקווה שנראה באמת דמות שתתאים לפולי, ובעיקר שלא נראה העתקה של תרגילים בין דמות לדמות (כזכור לפולי אמורות להיות במשחק שלוש דמויות שונות).

המתאבק השני: ברט הארט

הטוב ביותר שקיים, הטוב ביותר שהיה והטוב ביותר שיהיה, ברט הארט הוא ללא ספק אגדת האבקות. עם השנים קשה לנו (בטח לאוהדים הצעירים שחוו את ברט בעיקר בזכות הקאמבק בשנת 2010), להצביע מה הפך את ברט לגדול, בינינו זאת לא הייתה הדמות ובטח שלא יכולות המיקרופון אבל מי שכן ראה וכן היה, יודע שבכל הקשור להאבקות ולקרבות מרכזיים לא היה שני לו.

 

ברט הארט, בנו של סטו הארט האגדי וחלק ממשפחת הארט המפוארת, אשר הביאה לנו מתאבקים רבים בהם כמובן אואן הארט (אחיו המפורסם של ברט, אשר נהרג בתאונה מזעזעת בשנת 99 במהלך אירוע האבקות), בריטיש בולדוג, ג'ים "אנוויל" נייטהארט וגם החבר הבלתי רשמי של המשפחה, בראיין פילמן. הסיבה שאני בוחר דווקא להתמקד בהם היא מאחר ומדובר במשחק על עידן האטטיטוד, קריירת היחיד של ברט עדיין שיחקה תפקיד, אבל האחדות עם המשפחה, הייתה מעל הכל.

רבים מאיתנו זוכרים את ברט, שהיה באמצע שנות התשעים אחד המתאבקים האהובים בישראל (ואף חזר מספר פעמים לבקר בארצנו הקטנה), כדמות הטובה ולעיתים הצדיקה מסדום. אי שם בשנת 97 ברט התהפך, הוא לא שינה סגנון בזירה, אבל בהחלט פיתח "חוצפה חיובית". הוא זה שתרם לסטיב אוסטין את הקרב ששינה לו את הקריירה (ברסלמניה 13), אבל כפי שציינתי, האיחוד עם המשפחה הוא זה שהזריק דם חדש לקריירה שלו. האיחוד החדש עם אואן ועם בולדוג, לצד החבירה לנייטהארט ולפילמן, מיצבה את ברט כדמות הרעה המרכזית, אבל רעה רק בחלק מהתוכניות. לאור הפופולאריות ההולכת וגדלה בעימות הקנדי-אמריקאי, חלק מרכזי מתוכניות ההאבקות באותה תקופה נערך בקנדה, ולאור זאת קיבלנו פינג-פונג שבועי בו בשבוע אחד ברט זוכה לאהדה רבה, ובשבוע אחר לבוז מהדהד.אין לדעת איך היה נראה עידן האטטיטוד והקריירות של ברט, אואן, בולדוג ונייטהארט (פילמן נפטר בפתאומיות מהתקף לב, באוקטובר 97), לולא התקרית במונטריאול. אותה תקרית שעליה ארחיב בפרופיל של שון מייקלס, עיצבה מחדש את עולם ההאבקות. היא הייתה אמיתית ורוויה במתח רב מאחורי הקלעים, מתח שנגרם מעצם עזיבתו של ברט ל-WCW זמן קצר לאחריה. אותה תקרית למעשה הכתיבה את הפיכתו של וינס מקמהן משדר חביב לדמות של מנהל מרושע ושטני ובכך הביאה לנו את העימות המרכזי בעידן האטטיטוד, אוסטין נגד מקמהן. אם יכולתי לתאר זאת במילים, אני חושב שאת הזרעים שנטעו ברט הארט, שון מייקלס, ווינס מקמהן, קצרו לאחר מכן סטיב אוסטין, הרוק וטריפל אייץ'.כפי שתראו במשחק השנה, ברט נכנס עם מוזיקת הכניסה המעודכנת שלו (גרסת 2010), ולמרות זאת בכל הקשור למודל, הוא נראה נהדר. צריך לזכור גם שלאור העובדה שרק בולדוג מופיע בהרכב המתאבקים, לא ממש נראה איחוד של ההארט פאונדיישן. למרות זאת אין ספק שלברט יהיה חלק נכבד בעלילת המשחק. אני באופן אישי מקווה שגם יהיה כיף לשחק איתו. אם יש משהו שהיה חסר לברט בגרסאות המשחק האחרונות שלו, זה חווית משחק, הן מבחינת תרגילים, והן מבחינת אנימציות נכונות.

אורן נתן.שמור את הכתבה ברשת החברתית
Reddit! Del.icio.us! Mixx! Free and Open Source Software News Google! Live! Facebook! StumbleUpon! Twitter! TwitThis Joomla Free PHP
תגובות
הוסף תגובה חיפוש
שי  - תגובה   |2012-09-07 02:14:10
אין על מנקיינד הוא היחיד בהאבקות שנתן מעצמו הכי הרבה,
זה מאוד טוב שיש את ברט ושון יהיה אפשר לשחזר את קרבות העבר שלהם.

תודה על המידע.
דוד  - נגמר הקאמבק?   |2012-09-27 05:22:45
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."