Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home ביקורות UP – הביקורת המלאה

UP – הביקורת המלאה

דוא
אינדקס המאמר
UP – הביקורת המלאה
Page 2
כל הדפים

בשנים האחרונות, מביאה חברת פיקסאר דמיות צבעוניות בשלל סרטי אנימציה לכל המשפחה. היכולת של היוצרים ליצור דמויות אשר פונות לקשת רחבה של צופים, מובילה למגוון סיפורים  בהם מוסר השכל רב (שלרוב מציג מסר ידידותי לסביבה). להיט הקיץ הנוכחי של החברה, אשר זכה לתרגום בעייתי בעברית ("למעלה"), לוקח את הצופה להרפתקה בטבע אשר משלבת בית מעופף שמחובר לאלפי בלונים ומערכת יחסים בין חניך צופים תמים לבין זקן נרגן.

במקביל להפצת הסרט לאקרנים, שיחררה חברת THQ (שמחזיקה את הזיכיון להפקת משחקים שמבוססים על סרטייה של פיקסאר), את גרסת הפלייסטיישן 3 של המשחק. המשחק שלוקח את השחקן אל מסע בעקבות הרפתקאות הסרט, מציג את כל הדמויות המרכזיות בהן קארל פרדיקסן (הזקן הנרגן), ראסל (חניך הצופים), דאג הכלב וקווין הציפור. במהלך המשחק שלא מכיל שלבים רבים (קמפיין המשחק מציג 11 שלבים בלבד), ישחק השחקן בעיקר עם קארל וראסל (ניתן לשחק עם דאג במספר שלבים בודד, בעוד שקווין משמשת כאמצעי עזר). בניגוד למשחק של עידן הקרח שאותו סיקרתי לאחרונה, שומר המשחק על סגנון משחק אחיד לכל אורכו (מלבד שני שלבי טיסה), מנוע המשחק מבוסס על משחק פלטפורמה וזה דבר שאמור לקהל מאוד על  ההתחברות של שחקן מתחיל\ילד למשחק.

47641_10.6.4.98-image448
47641_10.6.4.98-image448
47642_10.6.4.98-image356
47644_10.6.4.98-image737


גולת הכותרת של יוצרי המשחק היא שקמפיין המשחק זמין לשני שחקנים בו זמנית ולמעשה מאפשר חוויה משותפת למשפחה ולחברים. למרות זאת, יש מספר בעיות שאולי לא יפגעו בחווית המשחק של השחקן הצעיר, אבל בהחלט חשוב לציין אותן. מאחר ובחלקים נרחבים במשחק, קשורים ראסל וקארל אל הבית המעופף, על שני השחקנים ללכת בצוותא וזה קצת בעייתי מאחר ולא ניתן לשנות את זווית המצלמה (רלוונטי גם למשחק היחיד שפועל במתכונת דומה, רק שאת השחקן השני משחק המחשב). אחד החסרונות בזווית המצלמה הוא שאין למעשה אפשרות לזווית חופשית בדומה לרוב משחקי הפלטפורמה שיוצאים בשנים האחרונות (ולרוב מבוססים על הסטיק האנלוגי הימני), בנוסף לכך, מנגנון השליטה, אינו מאפשר להשתמש במסך מפוצל ואף זה פוגע בחוויה. מבנה השלבים עצמם הוא פשוט למדי, על השחקן להתקדם בין שלל גבעות, יערות במקביל ללחימה עם חרקים ומזיקים. עיקרון המשחק הפשוט, שחוזר על עצמו לאורך המשחק, מבוסס על שיתוף פעולה, לדוגמא יש אזורים גבוהים שרק קארל יכול לטפס עליהם, עליו למשוך את ראסל בעזרת מקל ההליכה שלו. השליטה לאורך המשחק, היא פשוטה למדי ובהחלט נוחה לשימוש. בקמפיין השחקן היחיד, ישנה אפשרות לתמרן בין שליטה על ראסל לשליטה על קארל בעזרת מקש R1. למרות שראסל זריז יותר אני נהניתי לשחק יותר עם קארל בזכות יכולתו להשתמש במקל ההליכה בתור נשק יעיל למדי. האינטליגנציה המלאכותית שבאה לידי ביטוי בעיקר במשחק יחיד, לוקה לפעמים בחסר. כאשר יש צורך לקפוץ מעבר למכשולים, השותף הממוחשב אומנם מבצע את הפעולה אבל מהירות התגובה שלו היא איטית מאוד, מה שגרם לי להחליף את השליטה ולבצע את הקפיצות פעמיים.תגובות
הוסף תגובה חיפוש
אור קלפר  - ניסיתי את הדמו     |2009-08-10 03:27:46
ניסיתי, באמת שניסיתי, אבל המשחק הזה כל כך מחורבן שאי אפשר לשחק בו. אורן - כפרה עליך, אני חושב שאתה צריך לדעת גם לקטול שצריך, קשה לי להאמין שלא סבלת מהמשחק הזה.
ניר  - כל הכבוד   |2009-08-12 15:34:01
ביקורת טובה מאוד!

:]
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."