Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home ביקורות MX VS ATV REFLEX - הביקורת המלאה

MX VS ATV REFLEX - הביקורת המלאה

דוא
אינדקס המאמר
MX VS ATV REFLEX - הביקורת המלאה
Page 2
Page 3
כל הדפים

גרפיקה מפוצצת, זיכיונות מפורסמים, דיבוב מושקע והרבה הייפ, לא שווה בסופו של דבר הרבה אם מנוע המשחק לא מספק הסחורה. קהל הגיימרים הכבד ממשיך בחלקו לשחק במשחקי עבר אך ורק בגלל מנוע המשחק הממכר שלהם, בין אם מדובר במשחקי הרפתקאות, משחקי פעולה ואפילו משחקי האבקות, אז כנראה שהפתגם המפורסם שאין להסתכל בקנקן אלא רק בתוכו רלוונטי גם למשחק המרוצים MX VS ATV.

משחק המרוצים החדש בסדרת משחקי MX VS ATV, נראה מבחוץ כמשחק מרוצים מבטיח מאוד שעשוי לתת תחרות רצינית לכותרי המרוצים הפופולאריים של השנים האחרונות (מוטורסטורם, PURE וכו'). בפועל למרות הפוטנציאל הנהדר שלו, חווית הנהיגה והפיזיקה הבסיסית של המנוע, גרמו לי לתסכול רב. כאשר אני כותב על חווית הנהיגה של המשחק, אני צריך להתמקד בראש ובראשונה בממשק השליטה החדש שמבוסס למעשה על שני הסטיקים האנלוגיים. למרות שמדובר ברעיון נחמד למדי (סטיק אחד שולט על תנועות הנהג בעוד השני על תנועות הרכב), צריך ללמוד את האיזון בנהיגה כדי למנוע התהפכויות מיותרות של הרכב. בעוד מנגנון השליטה החדש (שרלוונטי בעיקר לנהיגה באופנועים והטרקטורונים ופחות ברכבי השטח), מציג חווית נהיגה סבירה (בעיניי היא לא ממש חדשנית אלא פשוט מפצלת את השליטה מהעבר לשני הסטיקים ובמידה מסוימת עשויה להכביד על השחקן), מה שבאמת מפיל את המשחק זה המרוצים עצמם.המרוצים השונים במשחק מחולקים למספר סגנונות. תחרות פעלולים – תחרות בה מקבל השחקן מסגרת זמן שבו עליו לבצע מספר רב של פעלולים שזוכים לדירוג לפי רמת הגיוון, רמת הקושי, נחיתה חלקה וכדומה. מרוצי שטח – מרוצים בהם המסלול עובר דרך הררית, מדברית, נהרות ועוד. מרוצי מסלול – בעיקר מסלולים סגורים (אולמות), שעל השחקן להקיף את המסלול מספר פעמים. למרות המגוון הרחב של המרוצים השונים במשחק, כפי שציינתי חווית הנהיגה לא מתקרבת למיצוי הפוטנציאל של המשחק, ושוב בגלל טעויות טיפשיות. הבסיס לטעויות במרוצים השונים נובע מכך שברוב המסלולים מסלול הנהיגה של השחקן תחום (בניגוד למשחקי הנהיגה המודרניים והארקיידים שמאפשרים לשחקן לנסוע במלא דרכים אלטרנטיביות), בנוסף לרגישות עצומה של סביבת המשחק. סביבת המשחק (נהגים מתחרים, קירות בטיחות, עצים וכדומה), פועלת באופן מאוד ריאליסטי בכך שכל נגיעה קטנה תוקעת את השחקן\מעיפה אותו לקרשים. דבר זה משפיע מאוד על חווית המרוץ ולמעשה גורם לכך שגם ברמות המשחק הקלות, מרווח התמרון של השחקן הוא קטן ביותר, לא פעם קרה לי שהפסדתי מרוץ בגלל שאופנוען אחר נפל עלי או לחלופין שנתקעתי באחד מקירות הבטיחות. עקרונית אין לי בעיה בהדגשה של מנוע כזה אבל לאור העובדה שמנגנון ההתאוששות במשחק (RESPAWN), הוא פשוט לא טוב, הנושא הופך לבעייתי. כאשר השחקן נתקע באובייקט (ולא מתהפך לגמרי), המשחק דורש מהשחקן לצאת לבדו מהסיטואציה (לנסוע אחורה, לטפס על הגבעה), ולא זורק את השחקן בחזרה למסלול בדומה למשחקי נהיגה אחרים, וזה דבר שמשפיע באופן דרמטי על חווית הנהיגה.תגובות
הוסף תגובה חיפוש
אור קלפר  - סחטיין   |2010-04-10 05:01:50
ביקורת יפה, ולמרות שקטלת אותו הוא נראה מרשים מהסרטונים, אבל אני סומך עליך שהשליטה בו זוועה
אגב אם אתה מחפש משחק מרוצים שבו אפשר להכניס פלייליסט מההארד דיסק, יש את זה בברנאאוט.
אורן נתן  - תגובה     |2010-04-10 10:53:16
אור מה נשמע,

עקרונית מדובר במשחק שנראה מרשים כפי שציינתי בביקורת, יש לו המון תוכן ואני בטוח שהרבה אנשים ייהנו ממנו, אבל השליטה בו לצד מנגנון ההתאוששות הבעייתי, פוגעת בו באופן נוראי, זה פאקים טכניים שפשוט פוגעים קשות בחווית המשחק.

Reiko   |2010-04-10 21:07:52
כמו שרשמת, נראה ונשמע מרשים
בפועל לא יצא לי לשחק בו ככה שאין לי ביקורת עליו, אבל ממשחקים אחרים שיצא לי לשחק באותו סיגנון לא התלהבתי לאורך זמן, זה מתחיל לחזור על עצמו וגם הקטע של התיסכול יכול לגרום בסופו של דבר לדיסק להעלות אבק איפשהו במגירה.
מה שכן טוב לדעת שמשחקי המירוצים חזרו למסך מפוצל, כנראה שדי שכחו את שזאת אחת ההנאות הגדולות של משחקי קונסולה, על אחת כמה וכמה כשהמסכים היום גדולים פי כמה.
אני אישית שיחקתי בזמנו לא מעט במוטורסטורם2 ואם לא יצא לך לשחק אז אני ממליץ בחום!
פשוט משחק מירוצים מושלם, מהפן הגרפי, הפיזי...פשוט חשבו על הכל, אם אני לא טועה גם במשחק הזה אפשר לשמוע מוזיקה שלך
כמובן מצבי הרשת והספליט סקרין ...

על כל פנים, אחרי שמשחקים במוטורסטורם2 קצת קשה להתחבר או לנסות משחקים אחרים באותו סיגנון... ואולי זה בגלל שכבר התרגלנו...
אורן נתן  - תגובה     |2010-04-11 00:53:41
עקרונית לא שיחקתי בגרסה המלאה של מוטרסטורם 2, אלא רק בדמו, ומאוד נהניתי ממנו. למרות שעבר זמן מאז שיצא זה משהו שאני כן רוצה לשחק בו, אני פריק של משחקי מרוצים (בקרוב אני אשחק במשחק של מוטו GP, ומאוד מחכה ל-BLUR של אקטיויז'ן).

הקטע הבעייתי ב-MX VS ATV, זה הקטע שמפתחי המשחק, לא הצליחו להחליט אם המשחק הוא ארקיידי או ריאליסטי, יש בו פאקים קטנים שלמשל בתחילת מירוץ בגלל כמות המכוניות\אופנועים הגדולה, יש פשוט כאוס אדיר שמזכיר משחקי בסגנון DESTRUCTION DERBY.

אני מסכים לגמרי לגבי המסך המפוצל, הסיבה שהורידה לי את כל החשק מ-PURE (משחק מאוד כיפי ומומלץ), היא שאין לו מסך מפוצל, יש לו משחק רשת עם תמיכה ל-16 שחקנים, אבל מסך מפוצל אין לו, וזה מה שמנע ממנו להפוך למשחק מסיבות.

הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."