Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home חדשות גיימסנטר 15.4.10 - ברוכים הבאים למונדיאל

גיימסנטר 15.4.10 - ברוכים הבאים למונדיאל

דוא
אינדקס המאמר
גיימסנטר 15.4.10 - ברוכים הבאים למונדיאל
Page 2
כל הדפים

מהדורת גיימסנטר היומית, מביאה לכם את כל החדשות החמות לצד תמונות וסרטים, בדרך קלילה ונוחה. היום בחדשות, פרטים לגבי גרסת המונדיאל של FIFA, גירס חוזר בפעם השלישית, וכן גם שמועות לגבי משחק האבקות חדש.

מתכוננים לדרום אפריקה

בסוף החודש הקרוב צפויה חברת EA לשווק לחנויות את כותר הכדורגל החדש בסדרת משחקי פיפא, והפעם בגרסת המונדיאל. בהתאם לזיכיון שמלווה את EA מאז טורניר גביע העולם בשנת 98, מתכוונת החברה ללכת ובגדול, ובניגוד לשנים האחרונות היא מגיעה בעמדת כוח עצומה, ובהחלט מגדילה את הפוטנציאל ארוך הטווח של המשחק.

למרות שאני לא אוהב להתייחס לדמואים (בין אם הם טובים או רעים), אחרוג ממנהגי ואכתוב שהצפייה שלי למשחק המונדיאל, הלכה והתגברה ככל ששיחקתי עוד ועוד בדמו. הדבר הראשון שבולט לעין, היא רמת הפרזנטציה המדהימה של האצטדיונים (סוף סוף הדשא נראה אמיתי), החל מהאוהדים הצבעוניים ביציע (הדמו מציג את איטליה וספרד, אני מחכה לראות את האוהדים של ארגנטינה, הולנד וברזיל), דרך המאמנים (מעניין מי יאמן את ישראל), ועד לנבחרות עצמן.

כמות הנבחרות היא משהו שאני לא זוכר (ואתם מוזמנים לתקן אותי כאן), מאז פיפא בשנת 98 שהתמקד בקמפיין המוקדמות לגביע העולמי בצרפת. מבט קצר בתפריטי המשחק, נותן לשחקן הבנה עד כמה עמוק הוא יהיה. כל טורניר המוקדמות אכן מופיע במשחק, וכיוצא בזה נבחרות כגון הרשות הפלשתינית ואפגניסטן מופיעות במשחק (כמובן שגם ישראל מהווה חלק אינטגרלי מהמשחק). הדבר שמעניין אותי לאור הכללתן כמות נבחרות עצומה, היא האם המשחק באמת יהיה תחום לעשרת האצטדיונים בדרום אפריקה, או שנראה גם את מיטב האצטדיונים ברחבי העולם (אם לא מחשבים את האורווה או הקופסא), כגון וומבלי, המונומנטל, קאמפ נואו וכדומה.

אחד ממצבי המשחק שמסתמנים כאטרקטיביים ביותר הוא מצב "סיפורי הגמר". מצב זה שזוכה לחסות נרחבת מחברת קוקה קולה (שאמורה, לפחות בעולם, לספק במשקאות שלה קודים שישמשו לבונוסים כגון חגיגות שערים מיוחדות), אמור להציג מצב אתגרים. הכוונה היא שהשחקן נכנס למשחק אמיתי שהתרחש ועליו להשלים מספר מטרות בזמן נתון, לדוגמא אם במשחק בין ספרד לטורקיה במהלך המוקדמות, הטורקים הובילו, על השחקן להפוך את התוצאה בזמן שנותר.

מעשית לא מדובר במצב חדש לגמרי, מאחר ומשחקי ספורט רבים השתמשו באפשרויות דומות בשנים האחרונות, אבל הדבר היפה במצב "סיפורי הגמר", הוא שמלבד סיפורי המוקדמות, אמור המשחק להציג סיפורים מגביע העולם משנת 2006, וכבונוס הגדול עדכון בזמן אמת לסיטואציות מגביע העולם מדרום אפריקה (השירות יינתן בחינם לפי ההודעה של EA).

מנוע המשחק עצמו, שצפוי לעבור שינויים מסוימים בהשוואה למנוע המשחק של פיפא 2010, אמור להציג מערכת פנדלים חדישה שאמורה להתבסס על הסטיקים האנלוגיים, והיא אמורה להיות רלוונטית, הן לבועט והן לשוער. המטרה של EA, ולפי דעתי זה ניסיון מעניין שנועד לבדוק את זה לשימוש עתידי בסדרת משחקי פיפא, היא להכניס את הדרמטיזציה של בעיטות הפנדלים לתוך המשחק. הכוונה שלי היא שהמנגנון בו השחקן בועט לכיוון מסוים בלחיצה פשוטה, מבלי לשלוט באופן מוחשי על הכדור, היא דיי ארכאית ולכן שווה לנסות ולבדוק מערכת חדשה.  לדוגמא כאשר השחקן ישחק עם השוער, התזוזה לצדדים תהיה עם הסטיק האנלוגי השמאלי בעוד הניסיון להדוף יעשה עם הסטיק הימני, על הנייר זה נשמע אולי מסובך, אבל בפועל וכפי שתראו מיד בטריילר, זה מכניס אלמנט פסיכולוגי לבעיטות בדומה למציאות (מאפשר לשוער לשחק עם המוח של השחקן).שינוי נוסף במנוע המשחק, ומה שרלוונטי במיוחד לאלה שלא שיחקו פיפא, או אלה שיש להם ילדים קטנים, הוא הניסיון של EA, להפשיט את מערכת השליטה של המשחק. לשחקנים הכבדים מבינכם, אין כמובן צורך להיבהל, מערכת השליטה המרכזית שמוכרת לכולכם מפיפא 2010, עדיין תהיה במשחק, פשוט הוסיפו מערכת שליטה אלטרנטיבית. מערכת השליטה האלטרנטיבית אמורה להתבסס על שילוב של שני מקשים בלבד (מסירה ובעיטה), כאשר התוצאה בפועל אמורה להתבסס על כך שהמחשב יידע לתרגם את המסירות\בעיטות בהתאם לסיטואציה על המגרש, ובכך יאפשר לכל השחקנים החדשים להתקרב למשחק. למרות שאני לא חושב שאשחק עם מערכת השליטה החדשה, אני חושב שמדובר בהחלטה מעניינת ודיי יומרנית של EA, מאחר והיא נותנת קרדיט גדול מידי לאינטליגנציה המלאכותית של המחשב, בפועל אני מקווה שזה יעבוד בסדר וכאשר השחקן ינסה למסור מסירה לשחקן שחותך בין שני מגנים, אכן תעבור מסירת עומק ולא מסירה רגילה.

כפי שכבר הבנתם, הציפייה שלי מהמשחק היא גדולה ומלבד הביקורת על המשחק, אשתדל להכין אותם כראוי למשחק הכדורגל של הקיץ.תגובות
הוסף תגובה חיפוש
תומר   |2010-04-16 03:18:33
אתה בטוח ששיחקת בדמו?
אם כן,שחק דקה בשתי מקשים,אני התחברתי לזה מאוד כאחד שהוא שנים בפיפא וזה מאוד נוח ודווקא קרו מצבים שהשחקן מסר די יפה מסירת עומק או הרים הגבהות יפות למדי לרחבה
לאלה שמשתמשים בריבוע לבעיטה יקח קצת זמן להתרגל לקטע שפה בעיטה זה עיגול,אבל השאר בשתי מקשים האלה מעולה,אני מאמין שגם תרגילים איכשהו אפשר לעשות...
אורן נתן  - re:     |2010-04-16 07:39:28
תומר כתב:
אתה בטוח ששיחקת בדמו?
אם כן,שחק דקה בשתי מקשים,אני התחברתי לזה מאוד כאחד שהוא שנים בפיפא וזה מאוד נוח ודווקא קרו מצבים שהשחקן מסר די יפה מסירת עומק או הרים הגבהות יפות למדי לרחבה
לאלה שמשתמשים בריבוע לבעיטה יקח קצת זמן להתרגל לקטע שפה בעיטה זה עיגול,אבל השאר בשתי מקשים האלה מעולה,אני מאמין שגם תרגילים איכשהו אפשר לעשות...


שלום תומר,

עקרונית שיחקתי בדמו אבל לא השתמשתי במערכת השליטה החדשה, אני חושב שהיא אטרקטיבית ומעניינת, אבל בהחלט קשה לשפוט אותה לפי דמו של 4 דקות (אני מניח שתסכים איתי כאן), הרי היא צריכה להיבחן לאורך זמן, אבל אין ספק שאפשרות זאת תמשוך שחקנים רבים למשחק וזה דבר חיובי.

Reiko   |2010-04-17 09:53:50
אם יש משהו שאני שונא ב EA (אבל מצד שני יאמר לזכותם שזה נטו לטובתם) זה שהם כל שנה (ולעיתים גם פעמיים בשנה) מוציאים את אותו המשחק עם פיצ'רים קטנים חדשים ועושים אותם 'כאלה' גדולים.
אין ספק שהאיצטדיונים והקהל נראה יותר אותנטי וחי, אבל למה לעזאזל לא יכולתם לעשות את זה ב-3 שנים האחרונות??
גם השינויים כל פעם בשליטה די מעיק, אבל לפחות הם השאירו את השליטה ה'קלאסית'.
אין ספק שהמונדיאל זאת חוויה פעם ב4 שנים, אבל המשחקים האלה (יורו ומונדיאל) הם חד פעמיים לטעמי , ואחרי הטורניר הם די מאבדים את הטעם שלהם.
לראייה- המשחק מונדיאל האחרון שקניתי היה לפני 12 שנים למחשב , צרפת 98.

בקשר ל THQ, שוב עם השמועות ושוב מסתירים דברים.
להגיד לך את האמת ? אותי זה לא מעניין.... לדעתי הם עדיין לא בשלים \ אין להם את היכולת להוציא את השפן מהכובע ובאמת להפוך ב180 את כל מה שהם עשו עד עכשיו, פשוט עדיין אין להם את זה...
המזל היחיד שיש להם זה שהם היחידים שיש להם זכיינות לענף, אחרת חברה רצינית אחרת מזמן היתה עוקפת אותם בסיבוב.

RDR נראה ממש ממש טוב והוא בהחלט ייכנס לרשימת הקניות (מתישהו)
מזכיר לי מאוד את CALL OF JUAREZ 2 רק ממבט שלישי, כמעט אותם אלמנטים ומשחקונים ....
COJ2 יכל היה להיות הרבה יותר טוב אלמלא UBISOFT היתה המפיצה.
בכל אופן, RDR הולך להיות להיט בטוח!


ואגב, בלור זה אקסלוסיבי לאקס-בוקס ?
כדאי שזה יהיה אקסלוסיבי לא ? עוד מעט גם ככה יוצא GT5 ....(עוד שנה?)

אורן נתן  - תגובה     |2010-04-17 11:06:17
נתחיל מהסוף, BLUR אמור לצאת גם לפלייסטיישן 3, הוא אומנם מפותח על ידי הצוות שעשה בזמנו את פרוייקט גות'האם לאקס בוקס, אבל הוא אמור לצאת גם לפלייסטיישן. יצא לי לשחק בגרסת הבטא שלו (היה אמור לצאת בספטמבר ודחו אותו), על גבי האקס בוקס באחת ממסיבות העיתונאים שהיו בשנה האחרונה, אני חושב שיש לו פוטנציאל ממש טוב, מה גם שהוא מזכיר לי את טוויסטד מטאל שהיה אחד מהמשחקים שהכי אהבתי לשחק בהם.

לגבי פיפא, אני מסכים איתך בנושא, אבל זה החלק מהתדמית של EA, ומתדמית המונדיאל. הרי בשנת 98, הם באמת נתנו בפיפא את כל קמפיין המוקדמות והוסיפו גרסת מונדיאל נוספת. הקטע לפי דעתי שהייתי מאוד רוצה לראות אבל לא עושים אותו כמעט (ולפי מה שאני מבין גם השנה לא יהיה אותו), זה נבחרות קלאסיות כמו ארגנטינה עם מארדונה וברזיל עם פלה, את זה אין וזה חלק בלתי נפרד ממשחק מונדיאל.

לגבי THQ, אני מסקר את סדרת משחקי ההאבקות שלהה (בעיקר את סמקדאון) כבר קרוב לתשע שנים, אני מכיר את כל הטריקים השונים, ומערכת יחסי הציבור שלהם, כבר באמת יצרה אצלי אנטגוניזם מסוים. הם יוצרים ציפיות גדולות ולא מצליחים לעמוד בהייפ, משחק האבקות חדש, בטח אם ארקיידי יכול לעניין אבל אני הייתי שמח לראות גרסת PSN של WRESTLEFEST הקלאסי ממכונות הארקייד.

לגבי RDR, את האמת עוד לא נכנסתי אל גלי ההייפ שעוטפים את קהילת הגיימרים ברחבי העולם, ואני פחות מתלהב ממשחקי מערבונים. בזמנו מאוד נהניתי מסיינטס רו 2, שבמקביל למנוע שהציג סביבת משחק פתוחה, הציג אחלה של עלילה ואחלה של דמויות וזה מה שאני מחפש במשחק וידאו.

Reiko   |2010-04-17 12:04:52
אגב אם אני לא טועה בוורלד קאפ 98 היה מצב משחק של הנבחרות של פעם, עם אווירה, מדים ואפילו הגרפיקה שונתה לרוח התקופה
זה באמת היה מעולה ומוזר שהם לא המשיכו עם זה
אורן נתן  - אורן     |2010-04-17 13:59:33
כן כן, אני בהחלט זוכר את המצב הזה. המשחקים שדימו את גביעי העולם הראשונים, היו בשחור לבן ולא היה חוק נבדל (בהתאם לרוח התקופה), זה היה מאוד נחמד. הבעיה עם נבחרות קלאסיות זה הזכיונות של השחקנים עצמם, נגיד לעשות את ארגטינה של 86 בלי דייגו או את ברזיל בלי פלה, זה מאוד בעייתי.

אני בכלל הייתי רוצה לראות משחק כדורגל עם המון קבוצות ושחקני עבר, אני מוכן אפילו לשלם על זה ב-DLC. נגיד לראות את מילאן של שנות השמונים, ברצלונה של שנות התשעים, מנצ'סטר של קנטונה, רק מלחשוב על זה אני מתלהב.

הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 

כתבות נוספות