Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home חדשות המונדיאל כבר כאן - ראיון עם מפיק FIFA World Cup 2010

המונדיאל כבר כאן - ראיון עם מפיק FIFA World Cup 2010

דוא
אינדקס המאמר
המונדיאל כבר כאן - ראיון עם מפיק FIFA World Cup 2010
Page 2
Page 3
כל הדפים

לרגל השקתו של כותר הכדורגל "פיפא הגביע העולמי 2010", ערכתי ראיון מיוחד עם מפיק המשחק, סיימון האמבר. בראיון מתייחס סיימון לתהליך הפיתוח של המשחק, ואף דואג לציין את כל האנקדוטות הקטנות שלהן דאגו ב-EA. סיימון מדבר בהתלהבות רבה על מצב המשחק המקוון, בו ניתן יהיה לערוך מונדיאל וירטואלי על גבי הרשת. ולמרות שמדובר במשחק שמבוסס על טורניר גביע העולם, אי אפשר שלא לשאול על ליגת על הישראלית...

הראיון נערך בשפה האנגלית ותרגומו מובא כאן לפניכם:

1. במקביל לטורניר המונדיאל עצמו, אמור המשחק להציג באופן מלא גם את כל טורניר המוקדמות, על מנת להציג חוויה אותנטית ככל האפשר, האם אצטדיונים כמו וומבלי, קאמפ-נואו והמונומנטאל יופיעו במשחק?

סיימון האמבר -  המשחק השנה הולך להציג את כל עשרת אצטדיוני הטורניר שבהם ישחקו השחקנים בקיץ הקרוב, כאשר המטרה המרכזית שלנו היא ליצור הדמיה וירטואלית של האווירה המיוחדת של משחקי הגביע העולמי. הכוונה שלי היא שמאחר ומדובר באירוע היסטורי (המונדיאל הראשון שנערך ביבשת אפריקה), עשינו כל שביכולתנו להעביר את אווירת הטורניר אל המגרש הוירטואלי. הרי אם אחד מכם היה באחד מטורנירי הגמר, הוא יידע בדיוק על מה אני מדבר, מדובר בקהל ססגוני של נבחרות רבות מרחבי העולם במה שיוצר חוויה צבעונית למדי. במשחק ניתן לראות זאת בתותחי הקונפטי ביציעים, פריסת הדגלים של הקהל, המנג'רים על הקווים ואפילו בהוספה של צפצפות הבובוזלה המיוחדות. צפצפות אלו מהוות חלק בלתי נפרד מחווית המשחק באפריקה, וכדי להעביר את החוויה במלואה למגרש שלחנו צוות הקלטה מיוחד שידגום את הקול המיוחד של הצפצפות למשחק.  במקביל לעשרת אצטדיוני הטורניר, המשחק אמור לכלול את מיטב האצטדיונים המובילים בהם וומבלי, אמסטרדם ארנה, הסנטיאגו ברנאבו, לצערנו בגרסת המשחק לא יהיה ניתן למצוא את הקאמפ-נואו והמונומנטאל.2. אחת מנקודות המכירה המרכזיות של המשחק, היא מנגנון השליטה החדש שיבוסס על שימוש בשני מקשים בלבד, אלו צעדים ננקטו במהלך הפיתוח על מנת להבטיח שהאינטליגנציה המלאכותית תדע לדעת מתי למסור כדור עומק ומדי למסור מסירה רגילה?סיימון האמבר – אחד הנתונים המעניינים שהגיעו אלינו במהלך המחקר שערכנו, הוא שמשחק אשר מבוסס על טורניר בסדר גודל של גביע העולם, הוא מוצר בעל חשיפה אדירה. הכוונה היא שמכל משחקי הכדורגל הקיימים, המשחק של המונדיאל, הוא המשחק בעל החשיפה הגדולה ביותר לשחקנים מזדמנים. למרות ההתלהבות הרבה של קהל השחקנים החדש, אחת הבעיות שמלווה אותם מאז ומעולם, היא שהם נרתעים ממנגנון השליטה הקיים. לכן הוספנו (במקביל לאפשרות השליטה הרגילה), את מנגנון השליטה בשני מקשים בלבד. מנגנון שליטה זה יאפשר לשחקנים מתחילים להיכנס מיד למשחק בזכות ההתמקדות במקש לבעיטה ומקש למסירה, תוספת זאת אמורה לאפשר להם להתחרות גם עם שחקנים וותיקים באופן שיהיה הרבה יותר נגיש מפיפא. המערכת מתבססת על כך שהמחשב (האינטליגנציה המלאכותית), מזהה את הסיטואציה על המגרש ועל פיה מתרגמת את לחיצות השחקן, למעשה זה מוריד מהשחקן את הצורך לזכור צירופי מקשים רבים.


3. אחת ממערכות השליטה המהפכניות במשחק השנה, היא מערכת בעיטות הפנדלים, מהן הציפיות שלך מהמערכת והאם יש סיכוי לראות אותה בגרסה הבאה של פיפא?סיימון האמבר – עקרונית, היה לנו צורך בפידבקים ותחזוקה רבה כדי לייצב את מערכת הפנדלים החדשה, שלפי דעתי מהווה התקדמות לעומת מה שקהל השחקנים התרגל אליו עם השנים. בסופו של יום, החלטנו להוסיף למשחק מצב אימונים, אשר יאפשר לשחקנים לתרגל את המערכת החדישה, מאחר ומצאנו שרוב מוחלט של השחקנים פספס חלק גדול מבעיטותיו לשער (בגלל חוסר ההתמצאות שלו במד הדיוק והשליטה החדשים).  מד "השלווה" של השחקן בשעת הבעיטה, מהווה חלק מרכזי ברצון שלנו להדגיש את הלחץ שבא לידי ביטוי במשחק האמיתי כאשר שחקן ניגש לבעוט פנדל. מד השלווה מתבסס למעשה על יכולותיו האישיות של כל שחקן ושחקן במשחק, בנוסף לסיטואציה במשחק עצמו. לדוגמא אם מדובר בפנדל במשחק ידידות אין על השחקן כמעט לחץ בעוד שאם מדובר בפנדל מכריע בגמר המונדיאל, רמת הלחץ תעלה באופן דרמטי. נכון לעכשיו רוב הביקורות שקיבלנו לגבי המערכת החדשה היו טובות, צוות הפיתוח המרכזי של המשחק, יעבור אחר כל התוספות החדשות למנוע המשחק, ולאחר מכן יחליט האם להוסיף אותן גם לפיפא 2011.


תגובות
הוסף תגובה חיפוש
אור קלפר  - סחטיין   |2010-05-02 11:40:54
ראיון מצויין, הוצאת ממנו כמה דברים מעניינים (אשכרה שוקלים להכניס את ליגת העל הישראלית המצ'וקמקת שלנו? נראה לי שהוא אמר את זה מנימוס)
תודה לך אורן שאתה מביא תכנים ברמה שלא נראית גם באתרים הגדולים. יחד נכבוש את העולם!
גיא   |2010-05-02 11:42:43
ראיון מעניין מאוד!
נהנהתי לקרוא.
טים טיבו - there is new 15 in   |2010-05-02 13:35:24
אחלה ראיון..... אהבתי ליגת ה"על"....
יש כבר את ההרכב של הנבחרת?


ובלי שום קשר, תגיד?
יהיה גם ראיון אם המפתח של מאדן?....

Nasty Boy   |2010-05-02 13:37:02
מה זה?
בתמונה של האוהדים זה רונאלדיניו.... זה רמז שהוא יראה את המונדיאל מהיציע?
שי ספיר  - כל הכבוד   |2010-05-02 14:30:24
ראיון מעולה
ברמה של IGN ממש.
רונן יצחק  - כל הכבוד, אורן   |2010-05-03 04:05:59
יזמה נפלאה. מה הלאה? ריאיון עם מיאמוטו?
אורן נתן  - תודה לכולם   |2010-05-03 10:09:34
תודה לכולם על המחמאות,

לגבי ליגת העל, ברור שמדובר בתשובה דיפלומטית אבל אני יכול להעיד שנעשה ניסיון להכניס את הליגה למשחקי פיפא (אני באופן אישי חושב שזה משהו שיכול להחזיר את פיפא לדומיננטיות גם בארץ, משהו שנפגע בשנים האחרונות).

לגבי הרכב הנבחרת, בגיימסנטר הבא תפורסם רשימת הסגל המלא של הנבחרת במשחק כולל הדירוג של השחקנים.

לגבי ראיון עם מיאמוטו, הלוואי שתהיה לי הזדמנות.

Reiko   |2010-05-03 12:56:38
שאפו אורן!
אני זוכר שבזמנו הבאת עוד ראיונות, לדעתי זה מעולה ומוסיף עוד פן לאתר.

נהניתי לקרוא את הראיון, ברמה גבוהה שאלות ענייניות (חלקן שאלות ששאלתי את עצמי איך לא יישמו אותן עד היום בפיפא)

ממה שקראתי, ראיתי והתנסיתי (בדמו) זה החזיר לי את החשק לפיפא 10 וגרם לי לחזור אליו.
האמת שעם כל הפיצ'רים החדשים שהם הוסיפו וההייפ שגדל לקראת המונדיאל, אני לא חושב שאני אקנה את המשחק הזה מהסיבה הפשוטה שפיפא 10 מספק את הסחורה.
אז נקים טורניר שנקרא לו מונדיאל עם 32 נבחרות (רוב הנבחרות נמצאות בפיפא 10, חלקן לא אבל זה לא כזה קריטי) , נעשה עדכון סגל - שאגב EA תמשיך כנראה לתמוך בזה עד לפיפא 11 (בפיפא 08 זה היה קטסטרופה)
בינתיים לפי מה שראיתי בחלק מהנבחרות זה 1:1 עם הסגלים של WORLD CUP.

לגבי ליגת "העל" - בדגש על המרכאות, אני בספק אם נראה אותה בשנתיים שלוש הקרובות בפיפא
אבל כבר ראינו ליגות נחותות לא פחות מהליגה העלובה שלנו.
למרות שאין בכלל ספק שאם יוסיפו את הליגה הישראלית זה יהיה הרבה יותר מהנה לקהל הישראלי.
אני לא אשכח את ה'טלאי' של הליגה הישראלית עם התלבושות שיצא לפיפא 99 ....איזה התלהבות זה היה באותה תקופה (ואז הגיע פיפא עם השדר רמי וויץ , וחירבן את כל העסק)

VIVA LE ESPANA!!!
AVIV20147  - יפה מאוד .   |2010-05-03 13:07:29
תודה רבה אחי , ראיון מצוין .
נהניתי ממנו מאוד , ונקווה לראות ישראלית עונה הבאה .
ועם מיאמוטו זה יהיה גדול מחכה ומצפה .
אורן נתן  - תגובה   |2010-05-03 16:33:43
אני ממש שמח לשמוע שאתם נהנים מהראיון, אני עובד על מספר דברים נוספים, לצערי חלקם לא יוצאים לפועל, אבל אני מקווה שתאהבו את מה שכן ייצא.

אולי לפני שאני אוהב משחקים, אני אוהב ספורט, ויותר מזה אני חושב שיש קשר ישיר בין תחומי עניין אלה וחבל שאתרי הספורט\תקשורת הספורט לא מנצלת את זה (היו לי שיחות בעניין עם מספר גופים).

לגבי ליגת העל (אני כותב את זה אחרי שנרדמתי במשחק בין חיפה למכבי), השאלה היא כלכלית וגם נעוצה בגורמים פה. אני בטוח שאם ההתאחדות שלנו (העברתי אליה פניה בעבר ולא קיבלתי תשובה), הייתה רוצה לדאוג לנושא, הליגה הייתה בפנים, זה חשיפה אדירה (גם לטוטו עצמם שנותנים חסות לליגה), ומביא יותר ילדים להתעניין במוצר (עם כל השידורים בתשלום, אנשים שוכחים שהילדים של היום כמעט ולא רואים כדורגל ישראלי).

צריך לזכור גם שבארץ קיים כמעט מונופול סביב פרו אבולשן שנדחף בצורה רצינית על ידי ישפאר, למרות שמבחינת כל הפרמטרים, פיפא חזרה למקומה הטבעי ומנצחת היום את הפרו בצורה מוחלטת.

לגבי המשחק של המונדיאל, אני מסכים שמי שמחזיק פיפא (ואני מחזיק בפיפא), יכול להרכיב מונדיאל דרך מצב הטורנירים. זה הופך לשיקול כלכלי בעיקר כי בשביל פרזנטציה ומנוע חדש, לא בטוח ששווה לשלם 350 שקל, שפיפא חדש בדרך. אני באופן אישי מאוד אבל מאוד אוהב את כדורגל הנבחרות ככה שמאוד מעניין אותי לשחק במשחק.

במונדיאל עצמו אני בעד ארגנטינה, אם איטליה, ברזיל או אנגליה ייקחו, אני לא אהיה עצוב, אבל אם יש משהו שאני רוצה לראות מאז שאני רואה כדורגל זה את ארגנטינה לוקחת תואר (אני כנראה מביא להם נאחס כי גם קופה אמריקה לא ראיתי אותם לוקחים בשידור חי )

אורון V1  - ברכות על הראיון   |2010-05-05 21:33:47
אלמוני   |2010-05-06 13:38:07
אחלה ראיון, בהחלט הוצאת ממנו דברים מעניינים, מצב הפנדלים החדש נראה די מעניין, והקהל בדמו מרהיב ברמות חדשות...

גם כל שאר הביקורות והעדכונים כרגיל מעולים...

המשך ככה אורן
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."