Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home חדשות גיימסנטר 27.5.10 – לחיים ארוכים שחקו במשחקים

גיימסנטר 27.5.10 – לחיים ארוכים שחקו במשחקים

דוא

מהדורת גיימסנטר היומית, מביאה לכם את כל החדשות החמות לצד תמונות וסרטים, בדרך קלילה ונוחה. היום בחדשות, מחקר מעניין לגבי תרומתם של משחקים לבריאות, מבט אל מצב הרשת של UFC 2010, עסקה מעניינת בין EA לאינסומניק, ועדכון מטבלת מכירות המשחקים.

חודש מאי מערכה ראשונה

אז למרות שאנחנו כבר לקראת סוף החודש, התחרות הגדולה בין הכותרים הגדולים שמשווקים בימים אלה לחנויות רק מתחילה. לאחר שלושה שבועות בהם צעד פיפא הגביע העולמי בראש הטבלה, התרחש השבוע מהפך (צפוי למדי), ששם בראש הטבלה את Red Dead Redemption של חברת רוקסטאר. משחק המערבונים אשר מציג סביבת עולם פתוחה, מנסה ולפי דעתי גם יצליח לעמוד ברף שהציבו סדרות המשחקים של רוקסטאר בעבר, שהמפורסמת שבהן היא סדרת GTA.תופעה מאוד מעניינת בטבלה הכללית (שמציגה את נתוני המכירות המצטברים של המשחקים הבריטי), היא שגם לאחר דעיכה מסוימת בפופולאריות של ה-WII, המשחקים של הקונסולה ממשיכים למכור בצורה רחבה, וזה עוד לפני שדיברנו על מריו גאלקסי החדש שצפוי להיות משווק בימים הקרובים. משחק הריקודים JUST DANCE, שיצא לפני למעלה מחצי שנה, מצליח לעקוף בטבלת המכירות את משחק המרוצים החדש SPLIT/SECOND, MODNATION RACERS ואפילו את כותר האימה אלן וייק (בלעדי לאקס בוקס 360).

לקראת המונדיאל שבא עלינו לטובה, אני מאמין שנראה את פיפא ממשיך להחזיק במקומות הראשונים (כל כך חבל שבישראל, אנשים עדיין שבויים בתדמית הישנה של הסדרה), בנוסף לכך יהיה מעניין לראות את נתוני המכירות של UFC 2010 שיוצא השבוע למכירה.

מחנה אימון וירטואלי

אחד הדברים שאני הכי אוהב בענפי האגרוף השונים (ואף בסרטים שמבוססים עליהם), הוא לצפות באימונים השונים, ובטקטיקה של הלוחם\מתאגרף לפני הקרב עצמו. במשחק הלחימה החדש של חברת THQ, UFC UNDISPUTED 2010, אמור מצב הרשת של המשחק להציג מחנות אימון וירטואליים שיזכו לאינטגרציה גם במהלך מצב הקריירה. מחנות האימון, כפי שתראו בסרטון המצורף, יעבדו בעיקרון דומה לקלאנים המוכרים ממשחקי היריות בגוף ראשון, לשחקן תהיה אפשרות להרכיב קבוצה שביחד תנסה לדמות את קבוצות הלוחמים האמיתיות אשר מתאמנות תחת אותו צוות אימון. המטרה של יוצרי המשחק מלבד הרצון לדמות את המשחק למציאות, היא לפתח קבוצות בהן השחקנים יתאמנו בקרבות אחד מול השני ובכך ישפרו את הנקודות החלשות שלהם, לדוגמא אם תהיו חלשים בהכנעות, ואחד החברים בקבוצה יהיה מומחה להכנעות, הוא יוכל לעזור לכם בשיפור סגנון הלחימה.

כל האימונים הללו, אמורים להשפיע על הלוחם שיוצר השחקן, גם במצב הקריירה כאשר אימונים במחנות וירטואליים יתרמו ליכולתו האישית (השחקן יקבל ניקוד וירטואלי ללוחם). אני באופן אישי חושב שהמצב מאוד מעניין, מה גם שלא בדיוק התלהבתי ממנגנון האימונים בשנה שעברה, אם זה באמת יעזור לשחקנים להשתפר וללמוד כיצד להילחם בצורה נכונה, מדובר בצעד מבורך.

למרות זאת, אני מסייג את הדברים שלי מאחר ובשנה שעברה, למרות פוטנציאל נחמד, מצב הרשת לא רץ בצורה חלקה. אומנם היה אפשר לשחק ורוב הקרבות התנהלו כסדרם, אבל במיוחד במשחק לחימה שמצריך למידה מתקדמת של מפת המקשים, אני מצפה ליותר (בנושא הזה אין בכלל מה להשוות למצב הרשת של פייט נייט סיבוב רביעי 4, שיצא זמן קצר לאחריו). אני מצפה לראות שרתים מהירים, ממשק משתמש נוח, ואפשרויות של שיתוף לוחמים. כמו כן ראוי לציין שבדומה לרצונה של EA, מתכוונת THQ, לגבות סכום של 5 דולרים על שימוש חוזר במצבי הרשת (במקרה והבאתם את המשחק לחבר, במקרה וקניתם עותק משומש). כפי שציינתי באייטם שעשיתי על הרצון של EA, אני עדיין בדעה שמדובר בצעד לגיטימי, בעייתי אבל לגיטימי. למרות זאת אני מצפה לראות מצב רשת תקין שיעבוד באופן חלק, אם כן אז בקשת התשלום הנוסף לעותקים משומשים, היא סבירה.

משחקים חכמים

את דעתי על חוסר המחשבה\אינטליגנציה של המשחקים המודרניים, אני משמיע לעיתים קרובות, בעיקר כאשר אני מסקר משחקי הרפתקאות (צ'יפ פלאג, תיכנסו לקרוא את הביקורת של סם ומקס). היום התפרסם מחקר מעניין שנערך באוניברסיטת מזרח קרוליינה. המחקר מראה שמשחקי קז'ואל בהם ביג'ולד ופגל (שניהם של POPCAP, שלמרות הרושם הראשוני, מתחייבת שאין לה יד במחקר), משפרים את הפעילות הקוגניטיבית של המוח.  המחקר שנערך בקרב אלפי אנשים שעברו את גיל החמישים, מראה שרמת הריכוז והתרגול של המוח עלתה באופן משמעותי מאשר בזמן הצפייה בטלוויזיה.נתונים אלה, מהווים למעשה אינדיקציה ראשונית (המחקר צפוי להימשך בחודשים הקרובים), לכך ששימוש נכון במשחקים, בהם משחקי חשיבה\אתגרים, עשוי להשפיע על המוח במניעת מחלות כגון אלצהיימר והפרעות נפשיות. המחקר מצביע על כך שלמרות שמשחקים "כבדים" יותר עשויים לתרום יותר, משחקי קז'ואל, הם המשחקים הזמינים ביותר והקלים ביותר ללמידה. בהשוואה לקבוצת המיקוד הרגילה, קבוצת המחקר הראתה על שיפור דרמטי בזמני התגובה (הן בקצב מתן התשובות, והן במענה נכון עליהן). באופן אישי אני מאוד מתעניין בשילוב בין תחומי הרופאה למשחקים, לדעתי למשחקים יש היבט פסיכולוגי על כל אדם שמשחק בהם, לחלקם גם היבט רפואי, והחשיפה הרבה של המשחקים בהחלט עשויה ליצור קשר ישיר בין הרופאים לפציינטים העתידים.

EA מתכוננת לעתיד

זה לא סוד ש-EA סימנה לעצמה למטרה להשתלט מחדש על תעשיית המשחקים, לפני למעלה משנה היא ניסתה לרכוש את טייק 2 (שאחראית בין היתר על משחקי הספורט המתחרים, וכמובן על GTA), למרות הניסיון הכושל, EA ממשיכה להתחזק ויהיה מעניין לראות אם פלורניטינו פרז (הבעלים של ריאל מדריד), מחזיק במניות של החברה. בכל מקרה לאחר ששמה ידעה על בכירי INFINITY, חתמה הסכם הפצה עם EPIC, והחזירה לעצמה את ההובלה בכל הקשור למשחקי הכדורגל (תחום שחשוב לחברה בפן האירופאי ופחות באמריקאי), הודיעה אתמול החברה על שיתוף פעולה עם חברת אינסומניק. החברה שהביאה לנו את סדרת משחקי ראצ'ט וקלאנק ורזיזטנס, הולכת להפיץ לראשונה כותר גם לקונסולת האקס בוקס 360 (במקביל לפלייסטיישן 3 כמובן).

ההסכם מדבר כרגע על כותר\סדרה חדשה שתפותח במיוחד עבור EA, במה שנשמע ממש דומה להסכם שחתמה באנג'י עם אקטיויז'ן. למעשה זה מאפשר לאינסומניק להמשיך לעבוד על כל הסדרות המוכרות שהפכו לנחלתם של חובבי האקסלוסיבים של סוני, בנוסף לפיתוח סדרות חדשות שיאפשרו לחברה לגדול ולטעום גם קהל חדש שצמא למשחקים של החברה. יהיה מאוד מעניין לעקוב אחר התהליכים במיוחד לאור ההתקרבות של E3, אני חושב שלמרות הסיכוי האפסי, יהיה מעניין לראות אם חברה גדולה בדמות אקטויז'ן, תנסה להחזיר ל-EA ולהתמודד על זירת משחקי הספורט בתור ניסיון לערער מחדש את היציבות.

גיימסנטר VODאורן נתן.

 שמור את הכתבה ברשת החברתית
Reddit! Del.icio.us! Mixx! Free and Open Source Software News Google! Live! Facebook! StumbleUpon! Twitter! TwitThis Joomla Free PHP
תגובות
הוסף תגובה חיפוש
Reiko   |2010-05-29 04:56:25
נעשה גם מחקר על משחקי FPS והגיעו למסקנה שמי ששיחק במשחקי יריות הראייה שלו השתפרה לעומת אנשים ששיחקו במשחקים אחרים.
עוד על המחקר: http://www.gamepolitics.com/2009/03/30/research-first-person-shooter-games-can-improve-eyesight

EA ממשיכה להתחזק ולדעתי לשלוט בשוק, אמרת שיהיה מעניין לראות את פרז מחזיק במניות שלה, מה שכן אני יכול להגיד לך בוודאות - בפיפא 11 הסנטיאגו ברנבאו יהיה כבר מובנה בתוך המשחק ולא יהיה צורך להוריד אותו (בחינם) מהחנות

בלור נראה מעולה והרבה יותר מהנה מספליט\סקנד
אהבתי את MODERN CARFARE!
אורן נתן  - תגובה   |2010-05-29 09:56:27
כן יצא לי כבר לקרוא את המחקר לפני כמה שבועות, אם אני זוכר נכון הוא התייחס לכך שגיימר יכול להבחין בכל הנקודות הקטנות שעל המסך ולשים לב לפרטים שבן אדם רגיל לא בהכרח שם אליהם לב.

לגבי BLUR, אני עדיין לא יודע לגביו, אני דווקא מאוד מתלהב מספליט (עוד לא שיחקתי, אבל יש לי אותו), ו-MOD NATION שאני מאוד רוצה לשחק בו (הקטע של היצירה והמרוצים מאוד מעניין אותי, יש לי כמה רעיונות בראש).

הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 

כתבות נוספות