Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home חדשות גיימסנטר 28.5.10 – אהבה בשחקים

גיימסנטר 28.5.10 – אהבה בשחקים

דוא

מהדורת גיימסנטר היומית, מביאה לכם את כל החדשות החמות לצד תמונות וסרטים, בדרך קלילה ונוחה. היום בחדשות, האם חנות ה-PSN ננעלה לישראלים?, תמונות ראשונות של מארבל נגד קאפקום 3, שמועות על חזרתו של מייקל ג'ורדן למשחקי הכדורסל, וכן מידע לגבי המשחק של הסרט אהבה בשחקים.

לא קלה היא לא קלה דרכנו

הנושא שאיתו בחרתי לפתוח את המהדורה הוא נושא בעייתי, ובמידה רבה גם אבסורדי. למרות שכבר נכתב רבות על ההבדלים המהותיים תרבות המשחקים הזרה לישראלית, המצב בישראל, במיוחד לבעלי קונסולות הפלייסטיישן, הולך ומחמיר.

שירותי הרשת של קונסולות הדור הבא, ובהם החנויות הוירטואליות, הם חלק בלתי נפרד (ובעיניי מאוד משמעותי), מחווית המשחק המודרנית. היכולת להוריד דמואים של משחקים, להוריד משחקים קלאסיים שעברו עיבוד מחודש ל-HD, וכמובן היכולת להוריד תוספות למשחקים השונים, היא מה שהופכת את החוויה למהנה במיוחד. בפועל הצרכן הישראלי סובל ממספר בעיות, הבעיה הראשונה היא שאין למעשה חנות ישראלית, למרות שעברו כבר שלוש שנים מאז הושק המכשיר בישראל.

הפתרון שהוצע גם על ידי הגופים הרשמיים, הוא לפתוח חשבונות בחנויות האירופאיות והאמריקאיות (תוך מתן כתובות מגורים פיקטיביות). דבר זה אפשר לצרכן הישראלי להינות מרוב השירותים הזמינים (כאשר שירותי VOD, מוגבלים לתושבי ארצות הברית בלבד). למרות זאת גם כאן חלו בעיות, שגיימרים רבים שלא מעורים בדקויות הקטנות (ותאמינו לי שיש אלפים כאלה) נפגעו בכיס.

הדקויות הקטנות עליהן אני מדבר הן שכדי לקנות תוכן שיתאים למשחקים שנמכרים בארץ, יש צורך לקנות בחנות האירופאית ולא האמריקאית. ודבר זה אינו מתאפשר נכון לשנים האחרונות. בשעת הרכישה, מנסה חנות ה-PSN להתאים בין כתובת המגורים הזרה לבין כתובת המגורים שמופיעה על כרטיס האשראי שלכם, וברגע שנוצרת אי התאמה, הרכישה לא מתבצעת. לדוגמא אם תרכשו את רוק בנד ביטלס במחיר שנע בין 1300-1700 שקלים (תלוי בגרסה), למעשה לא תוכלו להוריד את האלבומים הנוספים שזמינים להורדה מהחנות האירופאית.

עבור אלו מכם שמחזיקים בעותקים אמריקאים (עותקים שנמכרים בעיקר בחנויות קטנות בארץ לצד אתרי אינטרנט זרים), המצב היה טוב בהרבה. החנות האמריקאית קיבלה את כרטיסי האשראי הישראלים (כרטיסי אשראי בינלאומיים כמובן), ובכך אפשרה לכל אותם צרכנים להינות מהתוכן המוסף. למרות זאת בימים האחרונים חלה החמרה נוספת וגולשים רבים אשר רכשו בעבר תכנים בחנות האמריקאית, מדווחים שהחנות ננעלה בדומה לחנות האירופאית. מצב זה למעשה יוצר בעיות רבות, מאחר וחברות המשחקים השיקו חלק ממנגנוני התשלום החדשים שלמעשה גובים כסף עבור שימוש במשחק משומש (בכל הקשור למצבי רשת).

הפתרון היחיד שמסתמן כרגע, אלא אם סוני תסדיר מחדש את מנגנון הרכישות בחנות האמריקאית, הוא לרכוש כרטיסים נטענים של רשת ה-PSN. הכרטיסים הנטענים שנמכרים ברחבי הרשת , עולים יותר מערכו של הכרטיס בפועל (לדוגמא תשלמו 25 דולרים על כרטיס נטען של 20 דולרים), אבל בהחלט עושים את העבודה. בנוסף ישנה אפשרות לפתוח חשבון בחנות הפלייסטיישן הקנדית, שאמורה לעזור לכל אלו שמחזיקים בעותק אמריקאי (לפחות על הנייר, לא בדקתי את זה בפועל).

המצב הוא אבסורד, ולדעתי הקהילה פה צריכה להתקומם, לפי דעתי יש כאן קייס לתביעה ייצוגית אשר תפצה את הצרכנים השונים (לדוגמא אלה ששילמו בחנות הלא הנכונה). אני מודע לטענה שלקוחות רבים ברחבי העולם לא נהנים מחנות PSN משלהם, ואין לי בעיה שלא תהיה חנות ישראלית, רק שתתאפשר רכישה בחנויות הזרות.

לפי התמונות זה נראה טוב

אתמול שיחררה חברת CAPCOM, תמונות ראשונות של משחק המכות העתידי, מארבל נגד קאפקום 3. בתמונות ששוחררו ניתן לקבל טעימה ראשונה מתבנית המשחק, למרות שמדובר בתמונות בלבד, המשחק אכן נראה כגרסה מודרנית של מארבל נגד קאקפום. עיצוב הדמויות בעיניי מזכיר במידה רבה את הדמויות מסטריט פייטר 4, כאשר לצידן ניתן לראות את כל הפיצוצים והאקשן שאפיין את סדרת מארבל נגד קאפקום בעבר. בין הדמויות השונות שניתן לראות בתמונות, מופיעות הדמויות של ריו, וולברין, כריס רדפילד, הענק הירוק ואיירון מן. למרות שזה מוקדם, מעניין אותי לראות אם הקומבואים האולטימטיביים שהופיעו בסטריט פייטר, יופיעו גם פה, זה משהו שמאוד נהניתי ממנו ולפי דעתי היה לו גם חלק משמעותי בקרבות עצמם, במיוחד בהיבט הטקטי.

mvc3screen1_bmp_jpgcopy
mvc3screen1_bmp_jpgcopy
mvc3screen2_bmp_jpgcopy
mvc3screen3_bmp_jpgcopy
mvc3screen4_bmp_jpgcopy
mvc3screen5_bmp_jpgcopy
mvc3screen6_bmp_jpgcopy
mvc3screen7_bmp_jpgcopy
mvc3screen8_bmp_jpgcopy

HE’S BACK…. AGAIN

רשת הטלוויזיה האמריקאית ESPN, פרסמה ידיעה שבאופן אישי תפסה אותי בהפתעה. לפי הידיעה (שלא אושרה באופן רשמי), חתמה חברת 2K, על הסכם עם לא אחר מאגדת הכדורסל מייקל ג'ורדן. כן אני יודע, ג'ורדן פרש לפני למעלה משבע שנים (לאחר קדנציה בוושינגטון וויזארדס), ונשאלת השאלה אם הוד אווירירותו עדיין רלוונטי בעולם המשחקים, הדעה שלי היא כן.נושא הופעתו של ג'ורדן במשחקי כדורסל, הפך לחידה\תעלומה עם השנים. בשנותיו הראשונות בליגה (שנות השמונים המאוחרות), הופיע ג'ורדן במספר משחקים, אבל למרות זאת לאורך שנות התשעים, נעלם שמו ממפת משחקי הכדורסל. אחד הדברים שהכי תסכלו אותי שהפעלתי בפעם הראשונה את NBA LIVE המקורי משנת 95, היה שג'ורדן לא הופיע במשחק. הסיבה לאי הופעתו של ג'ורדן, נבעה מסיבות כלכליות, חברות המשחקים לא הצליחו להגיע איתו להסכם (דבר דומה קרה עם צ'ארלס בארקלי). בשנת 2000 לאחר פרישתו השנייה מהבולס, חתם ג'ורדן על חוזה בלעדי עם חברת EA ששיווקה אותו במספר משחקי כדורסל בהם גם משחקי NBA STREET (השיא היה במשחק השני, שם הופיע ג'ורדן בשלוש תקופות שונות של הקריירה). בעיית הזיכיונות של ג'ורדן הכתה גלים גם בקרב החברות המתחרות, שדאגו (מבחינתם בצדק), שהמוצר שלהם יחשב לנחות לאור ההסכם הבלעדי של ג'ורדן עם EA. בהתאם לזאת החליטה ליגת ה-NBA, ובמיוחד לאור חזרתו של ג'ורדן למשחק פעיל בשנת 2002, שעליו להופיע גם בכל המשחקים המתחרים (החוק רלוונטי לכל שחקן פעיל ולא לכאלה שפרשו).

בשנת 2004, לאחר שפג ההסכם עליו חתם עם EA, נפקד ג'ורדן ממשחקי הכדורסל השונים, ושמועות על חזרתו, עלו וירדו עם השנים. הסיבה שאותי מפתיעה היא שג'ורדן הלך הפעם עם סדרת משחקי NBA 2K, שאומנם נחשבת למובילה בהשוואה לסדרת LIVE של EA (שאף היא צפויה למיתוג מחודש לקראת השנה הבאה), אבל עדיין אין לה את המשאבים הכלכליים שיש ל-EA. אחת ההשערות שעלו בדיווח של ESPN, מספרת על כך שההחתמה של ג'ורדן, אמורה לבסס למעשה ליין של אגדות\שחקנים קלאסיים משנות התשעים אשר יאפשר לשחקנים לנהל עימותים קלאסיים. כמובן שברגע שג'ורדן חתם, יהיה קל יותר להחתים שחקנים נוספים, ובכך נפתחת הדלת לעימות וירטואלי בין ג'ורדן ללברון, יואינג וגאסול ואיך אפשר בלי רודמן וארטסט...

טיסה נעימה

למרות שכבר עברו 25 שנה מאז הפצתו לאקרנים של סרט הקולנוע TOP GUN (שתורגם בעברית ל"אהבה בשחקים"), החליטו בחברת פאראמונט (שהפיקה את הסרט), להפיץ משחק נוסף ברוח הסרט. המשחק החדש שאמור לצאת במהלך הקיץ הקרוב לחנות ה-PSN, אמור להציג משחק סימולטור ארקיידי, כזה מהסוג שחסר לדעתי בנוף של משחקי הפלייסטיישן 3.

tg1
tg1
tg2
tg3
tg4


המשחק החדש נראה לפחות על הנייר כמושקע למדי, הן מבחינת מצבי המשחק והן מבחינת התוכן. מצבי המשחק השונים אמורים להציג שלושה מצבי משחק לשחקן היחיד במקביל למצבי משחק מקוונים. כל מצבי המשחק השונים, ייקחו אלמנטים מהסרט שהפך את טום קרוז לאליל הבנות בסוף שנות השמונים (לצד "שעשועים מסוכנים" ו"קוקטייל"). מלבד הדמויות עצמן (מאבריק, גוס), אמור המשחק להציג דיאלוגים חדשים בין הדמויות שנכתבו במיוחד על ידי התסריטאי ג'ק אפאס שכתב את הסרט במקור. אותי מעניין לראות אם המשחק יזכה לדיבוב, בנוסף ל-TRASH TALK שכל כך אופייני במהלך קרבות אוויר. בין מצבי המשחק השונים, ניתן יהיה למצוא מצב אימון אשר יתרגל את השחקן בבית ספר לטיסה TOP GUN (שעליו מתבסס הסרט), בנוסף למצב קמפיין שייקח את השחקן למשימות מעבר לקווי האויב (הן גיחות הפצצה והן קרבות אוויר).  מצבי הרשת השונים, אמורים להציג גם את הצבא האדום כאשר התמיכה אמורה להגיע ל-16 שחקנים בו זמנית. בין המצבים שיופיעו יהיה מצב הרג המוני, מצב הגנת בסיס, קרבות אוויר ועוד.

גיימסנטר VOD

אורן נתן.שמור את הכתבה ברשת החברתית
Reddit! Del.icio.us! Mixx! Free and Open Source Software News Google! Live! Facebook! StumbleUpon! Twitter! TwitThis Joomla Free PHP
תגובות
הוסף תגובה חיפוש
פינקי בלי מח     |2010-05-28 07:17:57
אכן בעיה רצינית עם הPSN שמחבלת קשות בוויית הגיימינג ! במידה ויש אנשים שיודעים לכתוב לSONY , אני יודע לעשות יחסי ציבור ולדאוג לחתימות ואנשים שיבואו לתמוך . ניתן למצוא אותי בVGAMES פורום PS3 ...
אור קלפר  - יש מישהו שבדק באמת?   |2010-05-28 17:51:24
מישהו באמת בדק את החנות הקנדית? אני גם לא יכול לרכוש באמריקאית, וההפסד כולו של סוני. קצת שלי, גם...
בהחלט מצב מחורבן, אבל לא נראה לי שיש ברירה ובסוף נאלץ לרכוש כרטיסים נטענים...
MVC3 נראה מעולה, בהחלט מחכה לו...
גם אני שמעתי היום על החזרה של ג'ורדן דווקא ל2K וזה עשה לי את היום, עכשיו כנראה שיהיה לי בבית את 2K9 2K10 ו 2K11 (אורן לטיפולך)
Reiko   |2010-05-29 05:10:51
הכרטיס נטען האמריקאי של הPSN זה כמו הPSN CARD שנמכר בבריטניה ?
אם כן אז זה אמור לעלות יותר זול מהשווי שלו - ככה זה אצל הבריטים בכל אופן.
אני אישית לא קניתי שום דבר מהPSN, חוץ מזה שלגבי משחקים מלאים אני מעדיף אותם פיזית, על דיסק.

MVC3 נראה טוב, יש לו תאריך יציאה רשמי ? מצפה לעדכונים עליו לכשיהיו

והאגדה מייקל ג'ורדן, בתור אחד שלא ממש חובב כדורסל אם היתה תקופה שכן הייתי צמוד למרקע זה היה בגלל ג'ורדן בשיקאגו בולס.
עם כל הכבוד לEA בשנים האחרונות עושה רושם שדווקא 2K מוציאה משחקי כדורסל טובים יותר, וכנראה שגם בשנה הבאה הם הולכים להוביל בעקבות ההכרזה הזאת.
אורן נתן  - תגובה   |2010-05-29 10:06:41
כל הקטע של ה-PSN, זה שערורייה גדולה, לא רק שהישראלים משלמים המון על משחקים, הם גם מקבלים שירות שלא עומד בקריטריונים של השירות בעולם המערבי, אני יודע שאין הרבה למה לצפות אבל זה עובר כל גבול.

לגבי הכרטיסים הנטענים, כנראה שבאמת אקנה כרטיס אירופאי, ואנסה אותו, ממה שראיתי לגבי האמריקאים (חיפוש בגוגל, לא מעבר לזה), הם עולים קצת יותר.

לגבי מארבל נגד קאקפום, אני מאוד מחכה למשחק (בעצם חיכיתי לו הרבה לפני שהודיעו עליו), הוא לא קיבל תאריך רשמי אבל בקאפקום מדברים על אפריל 2011.

לגבי NBA 2K, ההודעה על ג'ורדן היא משהו שבשבילי הייתה יותר חשובה מרוב האייטמים שכתבתי בשנים האחרונות. ג'ורדן עבורי זה הרבה מעבר לכדורסל, יהיה מעניין לראות איך הקהל הצעיר שלא ראה אותו משחק, יגיב לעצם הופעתו במשחק.

עפורי   |2010-05-29 12:37:56
הידיעה על חזרת ג'ורדן למשחק 2K עשתה לי את השבוע.. בתור מעריץ כל כך גדול של השחקן הזה אני באמת שסקרן לראות איך השילוב שלו יתבצע במשחק.
לעשות איתו במשחק ג'אמפ שוטס ודאנקים עם הוצאת הלשון המפורסמת יכול להיות חלום..
כמובן שעוד יותר חלומי יהיה לעשות במשחק שחזורים למשחקי עבר קלאסים דוגמאת סדרות הפליאוף האגדיות בהם השתתף
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 

כתבות נוספות