Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home ביקורות FIFA WORLD CUP 2010 – הביקורת המלאה

FIFA WORLD CUP 2010 – הביקורת המלאה

דוא
אינדקס המאמר
FIFA WORLD CUP 2010 – הביקורת המלאה
Page 2
Page 3
כל הדפים
שינוי נוסף במנוע המשחק, שאומנם לא ממש רלוונטי לשחקנים הכבדים, הוא מנגנון השליטה בשני כפתורים. מנגנון זה שמצטרף למנגנון השליטה הרגיל, מאפשר לשחקנים מתחילים לשלוט על הקבוצה בעזרת מקש בעיטה ומקש מסירה (כאשר המחשב מתרגם את הפעולות, למסירות חכמות וכדומה). בשביל הביקורת, החלטתי לנסות ולבדוק את המנגנון החדש בשני קמפיינים שונים. לאחר ששיחקתי, אני יכול לכתוב שהמנגנון החדש עושה את העבודה בכל הקשור למסירות עומק, והגבהות (באופן שהפתיע אותי לטובה), אבל למרות זאת אני חושב שהשליטה הרגילה עדיפה. למעשה מה שהמנגנון עושה זה לחבר את מנגנוני המסירה וההגבהה ביחד, זה עובד טוב אבל בהתקפות מתפרצות\תחת לחץ, תזמון הלחיצה (שלמעשה קובע איזה פעולה תבוצע), משתנה ולכן המסירות מתפספסות לפעמים. בראייה לשחקנים המזדמנים, אני בהחלט חושב שמדובר בפונקציה טובה, מאחר וקפיצה ממנה אל מנגנון השליטה הרגיל, היא טבעית למדי.גולת הכותרת של המשחק, ולמעשה נקודת המכירה המרכזית שלו, היא שהוא מציג את כל 199 הנבחרות שלקחו חלק בקמפיין המוקדמות. החל מנבחרות כבנין ופיג'י, דרך נבחרות ציר הרשע, ועד נבחרת ישראל שלנו. דבר זה מאפשר לשחקן לשחק בקמפיין המוקדמות במקביל לקמפיין המונדיאל הרגיל, וזה חוויה כשלעצמה. כמיטב המסורת ולאור הפרובינציאליות שבי, הדבר הראשון שעשיתי, היה לנסות ולקחת את נבחרת ישראל למונדיאל. לאור היכרותי עם השחקנים, החלטתי לשחק ברמת הקושי השלישית (רמת מקצוען), ובכך קיוויתי שמה שלא עבד במציאות יעבוד במשחק. מבחינת הרכב השחקנים, הלכתי ברוב שלבי הקמפיין עם מערך שהציב את איתי שכטר ורוברטו קולאוטי בחוד, לצידם של גילי ורמוט ויוסי בניון באגפים. השחקן שלפי דעתי עשה את העבודה הכי טובה על המגרש, היה דווקא גל אלברמן, שפשוט הניע את הנבחרת קדימה בכל הזדמנות. בסופו של יום, לאחר הפסדים ללטביה וליוון, הצלחתי בשנייה האחרונה לעלות למונדיאל, לאחר ניצחון על שוויץ, ותאמינו לי שבאמת נהניתי.למרות ההנאה שלי ממצב המונדיאל\מוקדמות, אני חושב שמצב המשחק הכי ממכר והכי טוב הוא מצב המונדיאל המקוון. מצב המונדיאל המקוון, לוקח את השחקן לטורניר וירטואלי מול שחקנים בשר ודם, שם עליו לזכות בגביע העולמי (המצב מציג את כל שלבי הבתים והנוק-אאוט). הדבר שהכי ממחיש את יתרונות הטורניר המקוון, הוא שהוא מצליח להעביר מצד אחד את חווית המונדיאל עצמה, בנוסף לחווית הטורנירים עם החברים. כן, במהלך הטורנירים שקיימתי ברשת, מצאתי את עצמי צועק מול המסך ואף זורק את השלט בעצבים. היתרון של מצב המונדיאל המקוון, לצד מצבי הרשת האחרים (שמבוססים על ליגות וירטואליות), הוא שהמשחק מעודד את השחקן לשחק גם עם הנבחרות החלשות, הן דרך גביעים, והן דרך נקודות דירוג. זה בהחלט מוסיף גיוון רב למשחק, והרבה אותנטיות, ואני מקווה שזה משהו שייושם גם בפיפא 11.


תגובות
הוסף תגובה חיפוש
shai157  - מסכים עם כל מילה. ביקורת מצויינת   |2010-06-03 05:34:20
ביקורת טובה וממצה. בהחלט משחק הכדורגל הטוב ביותר שיצא עד היום.
גיא ש.  - ביקורת מאלפת !!!   |2010-06-03 15:10:58
אורן אתה מספר 1
Tim Tebow Gonna be a star?????   |2010-06-03 15:59:27
I am very disappointed that u didn't win with Israel with your campaign, but I bet no one in Israel gonna play with Turkey for a long long time.....
אורן נתן  - תגובה   |2010-06-06 04:28:50
תודה על המחמאות,

לגבי הקמפיין עם ישראל, עקרונית אני שוקל לכתוב כתבה מיוחדת שתעקוב אחר מסעותיי בקמפיין, זאת רק הייתה טעימה קטנה מכך. באופן אישי מאוד נהניתי לשחק עם הנבחרת, מה גם שכל גול מרגיש מיוחד, בטח שמשחקים מול הנבחרות הגדולות.

שי ספיר  - מאוד מתלבט   |2010-06-08 07:52:10
אני מאוד אוהב את פיפא העולמי כיוון שיש שם את כל הנבחרות
אם זאת עוד מעט הולך לצאת 011 אז לא רוצה לרכוש סתם ...
מה אתה ממליץ ?
אורן נתן  - re: מאוד מתלבט   |2010-06-09 03:20:54
שי ספיר כתב:
אני מאוד אוהב את פיפא העולמי כיוון שיש שם את כל הנבחרות
אם זאת עוד מעט הולך לצאת 011 אז לא רוצה לרכוש סתם ...
מה אתה ממליץ ?


בשורה התחתונה זה שאלה של תקציב, אין ספק שזה משחק עונתי, הוא אדיר לפי דעתי, אבל בעוד ארבעה-חמישה חודשים, אנשים לא יגעו בו וישחקו רק בפיפא, אבל לעומת זאת בשבועות הקרובים, אם יהיה לך אותו, סביר להניח שרק בו תשחק לאור חווית המונדיאל.

בקיצור, אני הייתי הולך על זה, אבל אני מסוגל לשחק בכל דבר שקשור לכדורגל.

שי ספיר  - תגובה   |2010-06-09 04:21:26
אם זה יהיה תקף רק ל4 חודשים אני יעדיף את 011
אין לי מושג למה הורידו את נבחרת ישראל מהפיפא המקורי
בעבר היא כן הופיעה שם
ובPRO זה עדיין נשאר
אלמוני   |2010-06-14 04:30:21
אין קבוצות? רק נבחרות?
אורן נתן  - re:   |2010-06-14 09:09:27
אלמוני כתב:
אין קבוצות? רק נבחרות?


מאחר ומדובר במשחק על טורניר המונדיאל, המשחק מציג אך ורק נבחרות (199 במספר, לצד נבחרות של שחקני עבר). גרסאות הפיפא הרגילות (פיפא 2010 שיצא לפני מספר חודשים, ופיפא 2011 שיצא בקרוב), מציגות את כל הקבוצות והליגות (עם הזכיונות המלאים), לצד רוב הנבחרות.


Reiko   |2010-06-16 01:33:50
מאז WORLD CUP 98 לא יצא לי לראות או לנסות משחק של פיפא (שקשור למונדיאל).

אין ספק שהאווירה מחשמלת, הקהל יותר אקטיבי (למרות שלדעתי אחרי 20 שנה יכלו לעשות עבודה טובה יותר בכל הנוגע לקהל) לעומת פיפא 10, התוספת של המאמנים אף על פי שהיא לא כזאת משמעותית היא מוסיפה לחוויה - במיוחד בקטע של החילופים - בפיפא 10 בכל פעם שהיה חילוף המצלמה היתה מתמקדת על הגגות של היציע משום מה.
המשחק צבעוני יותר ומעביר טוב את החוויה (אולי בגלל שאנחנו בעיצומו של מונדיאל).

השדרים החדשים - קלייב טיידסלי ואנדי טאונסנד עושים עבודה מצויינת (מראים שלא רק אנדי גריי ומרטין טיילר התותחים יכולים לעשות את זה).

השאלה היא האם הם עשו כמו בעבר את מצב 'הנבחרות של פעם' בדומה למה שהיה ב WC98 שאפילו הגרפיקה שונתה בהתאם לתקופה.
אם לא אז יכלו לפחות להוסיף DLC שמאפשר לשחק באותם נבחרות גדולות
אלא אם כן מדובר בזכויות למרות שקשה לי להאמין שEA לא תשיג זכויות על זה.

בכל אופן, מדובר במשחק מעולהף, במיוחד מצבי המשחק ברשת שאני שומע עליו רק חוויות ודברים טובים, אולי באמת הכי טוב שיצא עד היום, אבל בתור אחד שיש לו את פיפא 10 ועוד רחוק מלמצות אותו, נראה לי די בזבוז להוציא כסף על משהו חולף, שאתה יכול גם ככה ל'ארגן' אותו בפיפא הרגיל.

השינויים המינוריים האלה בכל פיפא חדש שיוצא די מעצבנים, יש קבוצות של אנשים שממשיכות להוציא עדכוני סגל לליגות השונות (נתקלתי בזה בפיפא 2008 שהרבה אחרי שEA תמכה בעדכונים אנשים עשו עדכונים ושיתפו את כולם).
בכל מקרה לא נראה לי שאני אקנה פיפא חדש עד שלפחות תהיה הליגה שלנו (נבחרת זה לא מספיק).
עד אז נמשיך כנראה לראות שינויים לא כל כך משמעותיים בקהל, בפרצופי השחקנים, בדשא .....
ובעדכוני סגל..שאני מקווה שגיימרים יקחו את המושכות וימשיכו להשאיר את כולנו מעודכנים - שגם בפיפא 10 נוכל לשחק עם סגלים של 2011.
אורן נתן  - תגובה   |2010-06-16 03:48:26
עקרונית אני מסכים, אני חושב שמאז פיפא 98 (פחות גרסת הגביע העולמי של אותה שנה, אלא יותר גרסת הפיפא הרגילה שהציגה את קמפיין המוקדמות), לא היה משחק כדורגל רחב כל כך, בטח כל הקשור לנבחרות.

נושא הנבחרות הקלאסיות, לא זוכה לתמיכה במשחק, אומנם יש נבחרות שחקנים קלאסיות (נבחרות כוכבים, ולא נבחרות ספציפיות, אבל טרם יצא לי לשחק איתן), אבל זה לא זה. מה שכן מופיע במשחק זה מצב הרגעים הגדולים, שדורש מהשחקן לשחזר משחקי עבר קלאסיים בסיטואציות מסויימות, לכאן הכניסו את מונדיאל 2006 ולמרות זאת, ההרכבים לא תמיד זהים למקור, לדוגמא, פביאן בארטז הוא לא השוער של צרפת.

לגבי גרסאות הכדורגל השנתיות, ברור שבעידן קונסולות הדור הבא, שמאפשר בקלות יתרה להוריד עדכונים לקבוצות השונות, נפגעת האטרקטיביות של קניית עותק חדש, כל שנה. אבל עדיין צריך לחכות ולראות מה באמת מצפה לנו בפיפא 11, אני יודע שנכון לעכשיו, אני מתעניין יותר במשחקי הכדורסל (NBA 2K11), מאשר במשחקי הכדורגל, אבל זה משהו שסביר להניח שישתנה.

איתי מוקריה   |2010-08-14 18:09:56
מתי זה יצא?ויש את זה כבר בחנויות???..
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."