Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home ביקורות FIFA WORLD CUP 2010 – הביקורת המלאה

FIFA WORLD CUP 2010 – הביקורת המלאה

דוא
אינדקס המאמר
FIFA WORLD CUP 2010 – הביקורת המלאה
Page 2
Page 3
כל הדפים
מעבר למצבי הקמפיין הקבוצתיים, מציג המשחק את מצב "מנהיג הנבחרת". מצב זה מבוסס על שליטה בשחקן בודד, בדומה למה שהופיע במשחקי הספורט בשנים האחרונות. המטרה המרכזית של השחקן, במצב היא להגיע ולהיות הקפטן של הנבחרת בטורניר המונדיאל. דבר זה מתבצע דרך טבלה וירטואלית שמושפעת מרמת תפקודו של השחקן במגרש (שמירה על העמדה, דיוק במסירות, שערים). אני באופן אישי, חושב שהמצב הוא לא רע. מאחר ובחרתי לשחק חלוץ, למדתי לשפר את התנועה שלי באחד על אחד, ובעיקר לשפר את יכולת הסיום מול השער (מה שתרם לי גם במשחק הקבוצתי). למרות זאת, אם אין לכם עם מי לשחק (המשחק מציג תמיכה לארבעה שחקנים במקביל), החוויה תהיה רפטטיבית למדי, ובשלב מסוים, תפעלו כמו רובוטים, וזה דיי משעמם.מצב משחק נוסף שמופיע לאחרונה במספר משחקי ספורט, הוא מצב שחזור סיטואציות. מצב ה"רגעים הגדולים" מכניס את השחקן לסיטואציות שונות במהלך משחקים, ומאתגר אותו לשנות את התוצאה, בין אם מדובר בהבקעת שער בדקות האחרונות, דרך שמירה על שער נקי, ועד לעצירת פנדל.  אם לומר את האמת, דיי נהניתי מהמצב הזה, היכולת להיכנס לעשרות משחקים מהמוקדמות (ואף למשחקים נבחרים מהמונדיאל הקודם), בהחלט גרמה לי לטעום נבחרות שבחיים לא הייתי משחק איתן. מצאתי שנבחרות כמו שבדיה, רוסיה ואפילו דרום קוריאה, הן נבחרות שכיף לשחק איתן. הביקורת היחידה שיש לי על מצב ה"רגעים הגדולים", הוא שאין משקל למשחק ברמות הקושי השונות, למעשה אם תסיימו את האתגרים ברמת קושי מתקדמת, לא תקבלו שום בונוס וזה חבל.לסיכום, למרות שמדובר במשחק עונתי שבעוד מספר חודשים, לא יהיה רלוונטי לחלק ניכר מהשחקנים, אני חייב להמליץ בחום על גרסת הגביע העולמי של פיפא. מדובר לפי דעתי במשחק הכדורגל הכי מושקע שנראה בשנים האחרונות, הן ברמת הפרזנטציה, הן ברמת הנבחרות הרבות, והן בזכות התמיכה באינטרנט (הן במשחק, והן בתוכן להורדה). אני חושב שהמשך בדרך הזאת, יכניס את סדרת משחקי פיפא אל דברי הימים של עולם המשחקים.

אורן נתן.


 שמור את הכתבה ברשת החברתית
Reddit! Del.icio.us! Mixx! Free and Open Source Software News Google! Live! Facebook! StumbleUpon! Twitter! TwitThis Joomla Free PHP


תגובות
הוסף תגובה חיפוש
shai157  - מסכים עם כל מילה. ביקורת מצויינת   |2010-06-03 05:34:20
ביקורת טובה וממצה. בהחלט משחק הכדורגל הטוב ביותר שיצא עד היום.
גיא ש.  - ביקורת מאלפת !!!   |2010-06-03 15:10:58
אורן אתה מספר 1
Tim Tebow Gonna be a star?????   |2010-06-03 15:59:27
I am very disappointed that u didn't win with Israel with your campaign, but I bet no one in Israel gonna play with Turkey for a long long time.....
אורן נתן  - תגובה   |2010-06-06 04:28:50
תודה על המחמאות,

לגבי הקמפיין עם ישראל, עקרונית אני שוקל לכתוב כתבה מיוחדת שתעקוב אחר מסעותיי בקמפיין, זאת רק הייתה טעימה קטנה מכך. באופן אישי מאוד נהניתי לשחק עם הנבחרת, מה גם שכל גול מרגיש מיוחד, בטח שמשחקים מול הנבחרות הגדולות.

שי ספיר  - מאוד מתלבט   |2010-06-08 07:52:10
אני מאוד אוהב את פיפא העולמי כיוון שיש שם את כל הנבחרות
אם זאת עוד מעט הולך לצאת 011 אז לא רוצה לרכוש סתם ...
מה אתה ממליץ ?
אורן נתן  - re: מאוד מתלבט   |2010-06-09 03:20:54
שי ספיר כתב:
אני מאוד אוהב את פיפא העולמי כיוון שיש שם את כל הנבחרות
אם זאת עוד מעט הולך לצאת 011 אז לא רוצה לרכוש סתם ...
מה אתה ממליץ ?


בשורה התחתונה זה שאלה של תקציב, אין ספק שזה משחק עונתי, הוא אדיר לפי דעתי, אבל בעוד ארבעה-חמישה חודשים, אנשים לא יגעו בו וישחקו רק בפיפא, אבל לעומת זאת בשבועות הקרובים, אם יהיה לך אותו, סביר להניח שרק בו תשחק לאור חווית המונדיאל.

בקיצור, אני הייתי הולך על זה, אבל אני מסוגל לשחק בכל דבר שקשור לכדורגל.

שי ספיר  - תגובה   |2010-06-09 04:21:26
אם זה יהיה תקף רק ל4 חודשים אני יעדיף את 011
אין לי מושג למה הורידו את נבחרת ישראל מהפיפא המקורי
בעבר היא כן הופיעה שם
ובPRO זה עדיין נשאר
אלמוני   |2010-06-14 04:30:21
אין קבוצות? רק נבחרות?
אורן נתן  - re:   |2010-06-14 09:09:27
אלמוני כתב:
אין קבוצות? רק נבחרות?


מאחר ומדובר במשחק על טורניר המונדיאל, המשחק מציג אך ורק נבחרות (199 במספר, לצד נבחרות של שחקני עבר). גרסאות הפיפא הרגילות (פיפא 2010 שיצא לפני מספר חודשים, ופיפא 2011 שיצא בקרוב), מציגות את כל הקבוצות והליגות (עם הזכיונות המלאים), לצד רוב הנבחרות.


Reiko   |2010-06-16 01:33:50
מאז WORLD CUP 98 לא יצא לי לראות או לנסות משחק של פיפא (שקשור למונדיאל).

אין ספק שהאווירה מחשמלת, הקהל יותר אקטיבי (למרות שלדעתי אחרי 20 שנה יכלו לעשות עבודה טובה יותר בכל הנוגע לקהל) לעומת פיפא 10, התוספת של המאמנים אף על פי שהיא לא כזאת משמעותית היא מוסיפה לחוויה - במיוחד בקטע של החילופים - בפיפא 10 בכל פעם שהיה חילוף המצלמה היתה מתמקדת על הגגות של היציע משום מה.
המשחק צבעוני יותר ומעביר טוב את החוויה (אולי בגלל שאנחנו בעיצומו של מונדיאל).

השדרים החדשים - קלייב טיידסלי ואנדי טאונסנד עושים עבודה מצויינת (מראים שלא רק אנדי גריי ומרטין טיילר התותחים יכולים לעשות את זה).

השאלה היא האם הם עשו כמו בעבר את מצב 'הנבחרות של פעם' בדומה למה שהיה ב WC98 שאפילו הגרפיקה שונתה בהתאם לתקופה.
אם לא אז יכלו לפחות להוסיף DLC שמאפשר לשחק באותם נבחרות גדולות
אלא אם כן מדובר בזכויות למרות שקשה לי להאמין שEA לא תשיג זכויות על זה.

בכל אופן, מדובר במשחק מעולהף, במיוחד מצבי המשחק ברשת שאני שומע עליו רק חוויות ודברים טובים, אולי באמת הכי טוב שיצא עד היום, אבל בתור אחד שיש לו את פיפא 10 ועוד רחוק מלמצות אותו, נראה לי די בזבוז להוציא כסף על משהו חולף, שאתה יכול גם ככה ל'ארגן' אותו בפיפא הרגיל.

השינויים המינוריים האלה בכל פיפא חדש שיוצא די מעצבנים, יש קבוצות של אנשים שממשיכות להוציא עדכוני סגל לליגות השונות (נתקלתי בזה בפיפא 2008 שהרבה אחרי שEA תמכה בעדכונים אנשים עשו עדכונים ושיתפו את כולם).
בכל מקרה לא נראה לי שאני אקנה פיפא חדש עד שלפחות תהיה הליגה שלנו (נבחרת זה לא מספיק).
עד אז נמשיך כנראה לראות שינויים לא כל כך משמעותיים בקהל, בפרצופי השחקנים, בדשא .....
ובעדכוני סגל..שאני מקווה שגיימרים יקחו את המושכות וימשיכו להשאיר את כולנו מעודכנים - שגם בפיפא 10 נוכל לשחק עם סגלים של 2011.
אורן נתן  - תגובה   |2010-06-16 03:48:26
עקרונית אני מסכים, אני חושב שמאז פיפא 98 (פחות גרסת הגביע העולמי של אותה שנה, אלא יותר גרסת הפיפא הרגילה שהציגה את קמפיין המוקדמות), לא היה משחק כדורגל רחב כל כך, בטח כל הקשור לנבחרות.

נושא הנבחרות הקלאסיות, לא זוכה לתמיכה במשחק, אומנם יש נבחרות שחקנים קלאסיות (נבחרות כוכבים, ולא נבחרות ספציפיות, אבל טרם יצא לי לשחק איתן), אבל זה לא זה. מה שכן מופיע במשחק זה מצב הרגעים הגדולים, שדורש מהשחקן לשחזר משחקי עבר קלאסיים בסיטואציות מסויימות, לכאן הכניסו את מונדיאל 2006 ולמרות זאת, ההרכבים לא תמיד זהים למקור, לדוגמא, פביאן בארטז הוא לא השוער של צרפת.

לגבי גרסאות הכדורגל השנתיות, ברור שבעידן קונסולות הדור הבא, שמאפשר בקלות יתרה להוריד עדכונים לקבוצות השונות, נפגעת האטרקטיביות של קניית עותק חדש, כל שנה. אבל עדיין צריך לחכות ולראות מה באמת מצפה לנו בפיפא 11, אני יודע שנכון לעכשיו, אני מתעניין יותר במשחקי הכדורסל (NBA 2K11), מאשר במשחקי הכדורגל, אבל זה משהו שסביר להניח שישתנה.

איתי מוקריה   |2010-08-14 18:09:56
מתי זה יצא?ויש את זה כבר בחנויות???..
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."