Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home ביקורות FIFA WORLD CUP 2010 – הביקורת המלאה

FIFA WORLD CUP 2010 – הביקורת המלאה

דוא
אינדקס המאמר
FIFA WORLD CUP 2010 – הביקורת המלאה
Page 2
Page 3
כל הדפים

אם יש במה מרכזית אחת שיודעת להבדיל בין הגדולים לגדולים באמת, זאת במת הגביע העולמי. שחקני כדורגל רבים בהם ג'ורג'י בסט, אריק קאנטונה ואפילו מארקו ואן-באסטן זכו באליפויות אירופה והפכו לאגדות בעודם בחיים, אבל אלו שנכנסו לדברי הימים של עולם הכדורגל עשו זאת בבמה הגדולה מכולן. מארדונה, פלה וזינאדין זידאן הם הסיבה שהספורט הזה הפך לפופולארי ביותר בעולם.

גרסת המונדיאל של סדרת משחקי פיפא שהושקה לאחרונה (מספר שבועות לפני הדבר האמיתי), לוקחת את השחקן הכי קרוב שאפשר לדרום אפריקה. בתור אחד ששיחק באין ספור משחקי כדורגל עוד מהימים של איטליה 90, אני יכול לכתוב בביטחון מלא שהפרזנטציה של המשחק החדש, היא הטובה ביותר שנראתה במשחקי כדורגל. הגרפיקה בראש ובראשונה נראית למתבונן האקראי כמשחק אמיתי למדי, זאת בזכות שיפור משמעותי של טקסטורות הדשא במשחק. בהשוואה לפיפא 10 שיצא לפני מספר חודשים, ההבדל המרכזי בגרפיקה הוא הדשא, זה נשמע אומנם מעט, אבל תאמינו לי שמדובר במהפך משמעותי. מעבר לכך ניתן לראות את כל עשרת אצטדיוני המונדיאל (לצד עשרות אצטדיונים מרחבי העולם), בכל הדרם. מאחר וטורניר הגמר הוא החלק העיקרי במשחק, ניתן למצוא הבדלים ברמת הפרזנטציה בין משחקי הקמפיין\ידידות לבין משחקי הגמר (הרכב הקהל, התפאורה מסביב).אחת התוספות הכי נחמדות למשחק, היא הוספתם של המאמנים השונים. המאמנים השונים שמופיעים דרך סצנות מעבר במהלך המשחק, בהחלט תורמים לאווירת המשחק (למרות שבשלב מסוים, תנועות הפנים והאנימציות חוזרות על עצמן). אני בהחלט חושב שנעשתה השקעה רבה בכל הקשור למודלים של המאמנים, ולעיתים הם נראים יותר טוב מהשחקנים עצמם (מארדונה, דונגה, קאפלו).מעבר לגרפיקה עצמה, פס הקול של המשחק בהחלט עושה עבודה טובה בהטמעה של אווירת הטורניר, הן בשירי הרקע הקצביים מאוד, דרך ההמנונים השונים (כן, התקווה מופיעה במשחק), ועד השדרות עצמה. רמת הרפטטיביות של השדרים אומנם קיימת, ולמרות שהייתי מצפה לשמוע תיאורי רקע על הנבחרות השונות, מדובר בשדרות טובה.

מנוע המשחק עצמו דיי זהה למנוע המשחק של פיפא 2010, אין ספק שמי ששלט בפיפא, יתרגל בקלות למשחק. מבחינת הבדלים בין שני המנועים, ניתן לראות שבכל הקשור לאינטליגנציה המלאכותית, קשה בהרבה להבקיע שערים דרך הקשתות מעל השוער (השוערים יותר יציבים). בנוסף ניתן לראות שהמחשב מנסה לתקוף גם מזווית קשות (הוא חותך פעמים רבות מזווית אפס ובועט לפינה הרחוקה). השינוי העיקרי במנוע המשחק, הוא במנגנון הפנדלים החדש. מנגנון הפנדלים החדש, משנה מהקצה אל הקצה את רמת הלחץ לפני הבעיטה, מה גם שהוא הופך אותה למציאותית בהרבה. אני חייב לציין שלמרות שאני משחק במשחק כבר קרוב לשלושה שבועות, גם כיום, אין לי שליטה מלאה על מנגנון הבעיטות החדש. מנגנון הבעיטות החדש פועל הן על הבועט והן על השוער. על הבועט מוטלת המשימה לעצור את מד הלחץ (מד מיוחד שמופיע לפני הבעיטה), במרכז ולאחר מכן לכוון לאחת מפינות השער (בעזרת הסטיק האנלוגי), בעוד שעל השוער מוטלת האפשרות לזוז באופן חופשי על קו השער ורק אחר כך לזנק לכדור. הדעה הכללית שלי לגבי המערכת החדשה, היא שצריך להתאמן במצב האימונים (ואף לצפות במדריכים השונים), לפני שנכנסים למשחקים השונים. זה דבר שתורם בטווח הארוך לחווית המשחק, מה גם שהיופי במנגנון החדש זה שעוצמת הבעיטה חשובה לא פחות מהדיוק. לפעמים מצאתי את עצמי בועט אל השוער, אבל לאור העוצמה הרבה, השוער נכנע, וזה דבר שעומד במבחן המציאות.


תגובות
הוסף תגובה חיפוש
shai157  - מסכים עם כל מילה. ביקורת מצויינת   |2010-06-03 05:34:20
ביקורת טובה וממצה. בהחלט משחק הכדורגל הטוב ביותר שיצא עד היום.
גיא ש.  - ביקורת מאלפת !!!   |2010-06-03 15:10:58
אורן אתה מספר 1
Tim Tebow Gonna be a star?????   |2010-06-03 15:59:27
I am very disappointed that u didn't win with Israel with your campaign, but I bet no one in Israel gonna play with Turkey for a long long time.....
אורן נתן  - תגובה   |2010-06-06 04:28:50
תודה על המחמאות,

לגבי הקמפיין עם ישראל, עקרונית אני שוקל לכתוב כתבה מיוחדת שתעקוב אחר מסעותיי בקמפיין, זאת רק הייתה טעימה קטנה מכך. באופן אישי מאוד נהניתי לשחק עם הנבחרת, מה גם שכל גול מרגיש מיוחד, בטח שמשחקים מול הנבחרות הגדולות.

שי ספיר  - מאוד מתלבט   |2010-06-08 07:52:10
אני מאוד אוהב את פיפא העולמי כיוון שיש שם את כל הנבחרות
אם זאת עוד מעט הולך לצאת 011 אז לא רוצה לרכוש סתם ...
מה אתה ממליץ ?
אורן נתן  - re: מאוד מתלבט   |2010-06-09 03:20:54
שי ספיר כתב:
אני מאוד אוהב את פיפא העולמי כיוון שיש שם את כל הנבחרות
אם זאת עוד מעט הולך לצאת 011 אז לא רוצה לרכוש סתם ...
מה אתה ממליץ ?


בשורה התחתונה זה שאלה של תקציב, אין ספק שזה משחק עונתי, הוא אדיר לפי דעתי, אבל בעוד ארבעה-חמישה חודשים, אנשים לא יגעו בו וישחקו רק בפיפא, אבל לעומת זאת בשבועות הקרובים, אם יהיה לך אותו, סביר להניח שרק בו תשחק לאור חווית המונדיאל.

בקיצור, אני הייתי הולך על זה, אבל אני מסוגל לשחק בכל דבר שקשור לכדורגל.

שי ספיר  - תגובה   |2010-06-09 04:21:26
אם זה יהיה תקף רק ל4 חודשים אני יעדיף את 011
אין לי מושג למה הורידו את נבחרת ישראל מהפיפא המקורי
בעבר היא כן הופיעה שם
ובPRO זה עדיין נשאר
אלמוני   |2010-06-14 04:30:21
אין קבוצות? רק נבחרות?
אורן נתן  - re:   |2010-06-14 09:09:27
אלמוני כתב:
אין קבוצות? רק נבחרות?


מאחר ומדובר במשחק על טורניר המונדיאל, המשחק מציג אך ורק נבחרות (199 במספר, לצד נבחרות של שחקני עבר). גרסאות הפיפא הרגילות (פיפא 2010 שיצא לפני מספר חודשים, ופיפא 2011 שיצא בקרוב), מציגות את כל הקבוצות והליגות (עם הזכיונות המלאים), לצד רוב הנבחרות.


Reiko   |2010-06-16 01:33:50
מאז WORLD CUP 98 לא יצא לי לראות או לנסות משחק של פיפא (שקשור למונדיאל).

אין ספק שהאווירה מחשמלת, הקהל יותר אקטיבי (למרות שלדעתי אחרי 20 שנה יכלו לעשות עבודה טובה יותר בכל הנוגע לקהל) לעומת פיפא 10, התוספת של המאמנים אף על פי שהיא לא כזאת משמעותית היא מוסיפה לחוויה - במיוחד בקטע של החילופים - בפיפא 10 בכל פעם שהיה חילוף המצלמה היתה מתמקדת על הגגות של היציע משום מה.
המשחק צבעוני יותר ומעביר טוב את החוויה (אולי בגלל שאנחנו בעיצומו של מונדיאל).

השדרים החדשים - קלייב טיידסלי ואנדי טאונסנד עושים עבודה מצויינת (מראים שלא רק אנדי גריי ומרטין טיילר התותחים יכולים לעשות את זה).

השאלה היא האם הם עשו כמו בעבר את מצב 'הנבחרות של פעם' בדומה למה שהיה ב WC98 שאפילו הגרפיקה שונתה בהתאם לתקופה.
אם לא אז יכלו לפחות להוסיף DLC שמאפשר לשחק באותם נבחרות גדולות
אלא אם כן מדובר בזכויות למרות שקשה לי להאמין שEA לא תשיג זכויות על זה.

בכל אופן, מדובר במשחק מעולהף, במיוחד מצבי המשחק ברשת שאני שומע עליו רק חוויות ודברים טובים, אולי באמת הכי טוב שיצא עד היום, אבל בתור אחד שיש לו את פיפא 10 ועוד רחוק מלמצות אותו, נראה לי די בזבוז להוציא כסף על משהו חולף, שאתה יכול גם ככה ל'ארגן' אותו בפיפא הרגיל.

השינויים המינוריים האלה בכל פיפא חדש שיוצא די מעצבנים, יש קבוצות של אנשים שממשיכות להוציא עדכוני סגל לליגות השונות (נתקלתי בזה בפיפא 2008 שהרבה אחרי שEA תמכה בעדכונים אנשים עשו עדכונים ושיתפו את כולם).
בכל מקרה לא נראה לי שאני אקנה פיפא חדש עד שלפחות תהיה הליגה שלנו (נבחרת זה לא מספיק).
עד אז נמשיך כנראה לראות שינויים לא כל כך משמעותיים בקהל, בפרצופי השחקנים, בדשא .....
ובעדכוני סגל..שאני מקווה שגיימרים יקחו את המושכות וימשיכו להשאיר את כולנו מעודכנים - שגם בפיפא 10 נוכל לשחק עם סגלים של 2011.
אורן נתן  - תגובה   |2010-06-16 03:48:26
עקרונית אני מסכים, אני חושב שמאז פיפא 98 (פחות גרסת הגביע העולמי של אותה שנה, אלא יותר גרסת הפיפא הרגילה שהציגה את קמפיין המוקדמות), לא היה משחק כדורגל רחב כל כך, בטח כל הקשור לנבחרות.

נושא הנבחרות הקלאסיות, לא זוכה לתמיכה במשחק, אומנם יש נבחרות שחקנים קלאסיות (נבחרות כוכבים, ולא נבחרות ספציפיות, אבל טרם יצא לי לשחק איתן), אבל זה לא זה. מה שכן מופיע במשחק זה מצב הרגעים הגדולים, שדורש מהשחקן לשחזר משחקי עבר קלאסיים בסיטואציות מסויימות, לכאן הכניסו את מונדיאל 2006 ולמרות זאת, ההרכבים לא תמיד זהים למקור, לדוגמא, פביאן בארטז הוא לא השוער של צרפת.

לגבי גרסאות הכדורגל השנתיות, ברור שבעידן קונסולות הדור הבא, שמאפשר בקלות יתרה להוריד עדכונים לקבוצות השונות, נפגעת האטרקטיביות של קניית עותק חדש, כל שנה. אבל עדיין צריך לחכות ולראות מה באמת מצפה לנו בפיפא 11, אני יודע שנכון לעכשיו, אני מתעניין יותר במשחקי הכדורסל (NBA 2K11), מאשר במשחקי הכדורגל, אבל זה משהו שסביר להניח שישתנה.

איתי מוקריה   |2010-08-14 18:09:56
מתי זה יצא?ויש את זה כבר בחנויות???..
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."