Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home חדשות גיימסנטר 16.6.10 – התשובה לא מאחרת לבוא

גיימסנטר 16.6.10 – התשובה לא מאחרת לבוא

דוא

מהדורת גיימסנטר היומית, מביאה לכם את כל החדשות החמות לצד תמונות וסרטים, בדרך קלילה ונוחה. היום בחדשות, סקירה נרחבת של מסיבות העיתונאים של חברות סוני ונינטנדו מתערוכת E3, שירות הפלייסטיישן פלוס, מועד היציאה של גראן טורישמו 5 והעתיד של משחקי התלת מימד. 

תזוזה תלת ממדית

עיר המלאכים בלוס אנג'לס יודעת בימים אלה עימות מתוקשר בין הלוס אנג'לס לייקרס לבוסטון סלטיקס, ועימות מתוקשר לא פחות בין ענקיות המשחקים הגדולות. אתמול בערב, שמענו וראינו את מסיבת העיתונאים של חברת מיקרוסופט שבה חשפה החברה את מטרותיה לשנים הבאות, רובן ככולן התמקדו בקינקט וזה משהו שבראייה אסטרטגית, אמור להשפיע על חברת נינטנדו בצורה דרמטית.

אם לומר את האמת, אחרי שצפיתי במסיבת העיתונאים של מיקרוסופט, הרושם הראשוני (שמאז השתנה במקצת), היה שקונסלת ה-WII מחוסלת. אז נכון שרבים וטובים ממני, כבר הספידו את ה-WII, במהלך השנים האחרונות, אבל איום הקינקט, בעיקר על מנגנון השליטה של ה-WII, הוא עצום, זאת מבלי לדבר על כל האספקטים הבידוריים של התוסף. כבר בראשיתה של מסיבת העיתונאים של חברת נינטנדו, ניתן היה לראות שבחברה דאגו לקשר בין טיבם של המשחקים, לבין איכותם של התוספים השונים. החברה טוענת למעשה, שמכשיר איכותי ללא משחקים\דמויות אהובות, יתקשה להצליח, ואין ספק שיש משהו בנקודה שלהם. כדי להמשיך את הקו הזה, חשפה החברה ואף הדגימה במשך מספר דקות את כותר הפעולה החדש בסדרת משחקי זלדה. הכותר Skyward Sword שזכה להדגמה אישית מצידו של שיגארו מיאמוטו האגדי, אמור להיות כותר הזלדה הראשון שעושה שימוש בתוסף ה-MOTION PLUS. לפי דבריו של מיאמוטו, חווית המשחק עם לינק תהיה טובה מתמיד, בעיקר בזכות מנגנון הלחימה שיאפשר לשחקן לדמות את החרב ביד אחת, ואת המגן ביד השנייה. יותר מכך, הגישה לחפצים השונים תעשה שימוש בניווט של השלט (במטרה לדמות כיס וירטואלי), בעוד החלפת הנשקים עצמם תיעשה בצורה מיידית (משיכת האויב עם השוט, והחלפה מהירה לחרב).כפי שציינתי, בנינטנדו עסקו בעיקר בליין המשחקים העתיד לבוא. מלבד זלדה, הציגה החברה כותר ספורט חדש בסדרת מריו (כדורסל, כדורעף, הוקי וכדומה), כותר חדש של קירבי, אבל שני הכותרים שללא ספק גנבו את ההצגה היו משחק חדש של דונקי קונג (ששומר על כל האלמנטים שהפכו את הסדרה לאגדית), ובעיקר חידוש של משחק היריות, גולדן איי. מאחר ואני לא בטוח כמה מכם שיחק בגרסה המקורית של גולדן איי שיצאה אי שם בשנות התשעים לקונסלת הנינטנדו 64, אני יכול לכתוב שהידיעה על פיתוח מחודש של גולדן איי, בהחלט עשתה לי את היום. נכון השמועות היו באוויר כבר מספר ימים, אבל לראות את מנוע המשחק מחדש, לצד מצבי המשחק הממכרים (לפי דעתי, המשחק היה האבא הרוחני של כל משחקי ה-FPS בקונסולות), מראה שבכל הקשור לסדרת ג'יימס בונד, גולדן איי הוא עדיין יוצא מהכלל.

 שיאה של מסיבת העיתונאים הגיע לקראת סופה של מסיבת העיתונאים, כאשר חשפה נינטנדו באופן רשמי את קונסלת ה-3DS החדשה. הקונסלה שאמורה להחליף את קונסלת ה-DS, המשווקת כיום, מתיימרת להיות הראשונה שתציג תמיכה מלאה בחווית הצפייה התלת ממדית. נינטנדו עצמה מנסה לשווק את הקונסלה כפורצת דרך (ויש להאמין, לאור ניסיון העבר, שיש אמת בדבריה), בעיקר לאור העובדה שכדי להינות משירותי התלת ממד, לא יהיה צורך במשקפיים המפורסמות.למרות שבאופן אישי, טרם התחברתי לכל הקונספט התלת ממדי (בעולם הקולנוע), מאוד מעניין אותי לראות כיצד הקונסלה תעבוד בפועל. כמובן שלאור מורכבות המכשיר (בכל זאת מדובר במכשיר לשימוש אישי), התקשתה החברה להעביר את חווית המשחק למסכי הענק שהוצבו במסיבת העיתונאים. למרות זאת ההרגשה שלי היא שה-3DS, בהחלט עשויה להיות גורם משמעותי בשנים הקרובות. צריך לזכור שמעבר לתמיכתה של נינטנדו, כל חברות המשחקים הגדולות בהן EA, אקטויז'ן ו-THQ, כבר עובדות על כותרים בלעדיים לקונסלה. בין הכותרים ניתן למצוא את כל השמות הגדולים (סטריט פייטר, מאדן, קינגדום הארטס), במה שאמור להציג ספרייה רחבה מרגע ההשקה. בכל הנושא הטכני, מציגה הקונסלה תמיכה מובנת ברשתות אלחוטיות (הקונסלה תתחבר באופן אוטומטי), חיישני תנועה, ושתי מצלמות דיגטליות שיאפשרו לשחקן להשתמש במכשיר כאמצעי לצילום תמונות בתלת ממד.

סוני זה כל השוני

זמן קצר לאחר סיום מסיבת העיתונאים של נינטנדו, עלתה חברת סוני על הבמה וערכה את מסיבת העיתונאים הרחבה ביותר, מבין כל החברות. למרות שלא היו חידושים מרעישים במסיבת העיתונאים (למעט חזרה של סדרה אגדית, אבל על כך בהמשך), ניתן לכתוב שהביטחון והסומק חזרו ללחיים של סוני. בראש ובראשונה לאחר חודשים רבים של שמועות, אישרה החברה באופן רשמי את כוונתה להשיק (בחודש הקרוב), את שירות הפרימיום של רשת ה-PSN. השירות שזכה לשם "פלייסטיישן פלוס" (מעניין מתי נראה את פלייסטיישן פלוס-לייב...), אמור לקחת את חשבונות ה-PSN הרגילים ולתת להם בונוסים רבים, כמובן שבתשלום.לפי סוני, לא תהיה זליגת תכנים משירות ה-PSN הרגיל לעברו של שירות הפרימיום, אבל למרות זאת יהיה מעניין לעקוב, אחר מועד העלתם של דמואים והזמנה לגרסאות בטא בשירות הרגיל לעומת שירות הפרימיום. מעבר לדמואים וגרסאות הבטא, אמור שירות הפרמיום לאפשר לשחקנים לקבל תכנים רבים בחינם (בהם משחקי PSN, ומשחקי פלייסטיישן קלאסיים), ואף הנחה רחבה לתוספות ההרחבה השונות. דבר מעניין שעליו שמו דגש, הוא שכל תכני הבונוס שינתנו בחינם, יינתנו אך ורק במהלך תקופת המינוי. הכוונה היא שאם התחברתם לשלושה חודשים, התכנים שקיבלתם בחינם, יינעלו לאחר שתתנתקו מהשירות. מבחינת העלות של השירות, מדובר בעלות דומה לשירות האקס בוקס לייב (50 דולר לשנה שלמה), ובהחלט יתכן שזה יהיה שווה את הכסף, אותי מעניין בכל מקרה לראות מה כל זה אומר עלינו הישראלים.

מעבר לשירות הפרימיום, התמקדה מסיבת העיתונאים בהדגשת חווית המשחק המשודרגת של הפלייסטיישן 3, בזכות המעבר לתמיכה בקונספט התלת ממד והשימוש בבקר השליטה MOVE. נושא התלת ממד שיוחצן בצורה רחבה מאוד במהלך מסיבת העיתונאים, הוא משהו שמבחינה שיווקית, אני לא בטוח עד כמה הוא דבר אפקטיבי. הרי כדי לשחק במשחקים השונים (קילזון 3 לדוגמא, שזכה להדגמה חיה במסיבת העיתונאים), יש צורך בטלוויזיה שתומכת בטכנולוגיה, וגם כיום אין לקוחות רבים בעולם שמחזיקים בטלוויזיות כאלה. נכון בעולם המערבי (ארצות הברית, אנגליה, אוסטרליה), נושא התלת ממד מתחזק מיום ליום, אבל עדיין כל עוד לא נמצאה הדרך להציג את התלת ממד בכל מסכי ה-LCD, יש בעיה מסוימת. הרי לדוגמא, אני קניתי עכשיו מסך LCD חדש (צ'יפ פלאג אני יודע), ואני לא רואה את עצמי קונה מסך נוסף בשנים הקרובות, וזה פספוס אמיתי.

תוסף ה-MOVE לעומת זאת, עשה עלי רושם. נכון שכבר בחודשים האחרונים, ראינו את התוסף בפעולה במגוון רחב של משחקים (בהם משחקי קאזו'ל, ומשחקים רגילים), ונכון שהוא מאוד מזכיר את ה-WIIMOTE של נינטנדו, אבל עדיין זה משהו שיכול להצליח. בקר השליטה החדש שצפוי להגיע לחנויות בספטמבר הקרוב (אמור להיות משווק במספר גרסאות, כולל גרסה מובנת של הפלייסטיישן 3 וחבילת משחקי ספורט), אמור להציג תיאום ברמת דיוק גבוהה ביותר, בין תזוזת השלט, לתזוזת השחקן במשחק. דבר המעניין שעלה במהלך מסיבת העיתונאים, הוא שחברות המשחקים השונות, אכן התגייסו להצלחתו של התוסף. לדוגמא במשחק הכדורסל NBA 2K11 ובכותר הלחימה החדש בסדרת SOCOM, ישווקו המשחקים בצורה שתתאים לשחקנים הרגילים, וגם לשחקנים שישתמשו ב-MOVE. סוני בעצם מדברת על כך שהשחקן יקבל שני משחקים שונים בחבילה אחת, וזה משהו שיהיה מעניין לבדוק כיצד הוא יעבוד בעיקר בכל הקשור למצבי המשחק השונים (שאם עושים אנלוגיה ל-WII, סופגים פגיעה משמעותית בעומק שלהם).

מעבר לאספקט הטכנולוגי שעמד במרכזה של מסיבת העיתונאים, הציגה החברה (בעיקר דרך טריילרים), את ליין המשחקים העתידי שלה, וסוף סוף חשפה את תאריך השקתו של גראן טורישמו 5. אז אחרי שחיכנו לו מיומה הראשון של הפלייסטיישן 3, נצטרך לחכות לשני בנובמבר אז יושק המשחק בארצות הברית. גולת הכותרת של מסיבת העיתונאים, בטח עבורי בתור פריק של סדרת המשחקים בעבר, הייתה ההודעה על חזרתה של סדרת משחקי טוויסד מטאל לפעולה. סדרת משחקי המרוצים שהציגה דמויות צבעוניות לצד מנוע משחק אטרקטיבי (המון ירי, המון פיצוצים, ובעיקר נהיגה חסרת מעצורים), הולכת להופיע לראשונה בקונסולות הדור הבא, ולפי הטיזרים הקטנים שקיבלנו, היא לא הולכת לאכזב (בטח בכל הקשור למצבי הרשת השונים).

E3 VOD

אורן נתן.שמור את הכתבה ברשת החברתית
Reddit! Del.icio.us! Mixx! Free and Open Source Software News Google! Live! Facebook! StumbleUpon! Twitter! TwitThis Joomla Free PHP
תגובות
הוסף תגובה חיפוש
Reiko   |2010-06-16 02:33:40
קודם כל טוב לשמוע שסוני לא חמדנים בכל הנוגע לשירותי רשת - שעדיין אפשר לשחק רגיל ברשת מבלי לשלם להם (אם זה היה קורה הייתי אומר יפה שלום לפלייסטיישן וחוזר ל PC בלי לחשוב פעמיים)

שמחתי לשמוע שמגיע טוויסט מטאל חדש לדור הזה של הקונסולה, אהבתי את הסדרה ובמיוחד את הז'אנר (ע"ע קארמגדון).

אינפאמוס 2 נראה מעניין, בינתיים חוץ מסביבה קצת שונה לא רואה כל כך שוני, אבל נראה בהמשך........

הפרו 11 נראה הרבה הרבה יותר, קונאמי גם יצאה בסוג של הכרזה שהם מודים על הפאשלות שלהם עם הגרסאות הקודמות... מה שכן עושה רושם שהשנה מזה 3 שנים הפרו באמת ייתן פייט לפיפא.
אורן נתן  - re:   |2010-06-16 02:53:26
Reiko כתב:
קודם כל טוב לשמוע שסוני לא חמדנים בכל הנוגע לשירותי רשת - שעדיין אפשר לשחק רגיל ברשת מבלי לשלם להם (אם זה היה קורה הייתי אומר יפה שלום לפלייסטיישן וחוזר ל PC בלי לחשוב פעמיים)

שמחתי לשמוע שמגיע טוויסט מטאל חדש לדור הזה של הקונסולה, אהבתי את הסדרה ובמיוחד את הז'אנר (ע"ע קארמגדון).

אינפאמוס 2 נראה מעניין, בינתיים חוץ מסביבה קצת שונה לא רואה כל כך שוני, אבל נראה בהמשך........

הפרו 11 נראה הרבה הרבה יותר, קונאמי גם יצאה בסוג של הכרזה שהם מודים על הפאשלות שלהם עם הגרסאות הקודמות... מה שכן עושה רושם שהשנה מזה 3 שנים הפרו באמת ייתן פייט לפיפא.


אור מה נשמע?

אני חושב שלמרות שסוני מדברת על שמירת משחקי הרשת בחינם (אין לי ספק שאכן המשחקים עצמם יהיו בחינם), יהיה מעניין לעקוב אם לא נקבל פתאום, שרתי פרמיום, מצבי משחק חדשים לשרתי הפרמיום, הרי בשביל דמואים והזמנה לגרסאות בטא, אני לא בטוח שאנשים יזרמו לקנות את החבילה. צריך לזכור שבאקס בוקס, התשלום הוא חובה בשביל המשחקי רשת עצמם, ואני מכיר אנשים שמשלמים להם, ומברכים כל רגע.

לגבי טוויסטד מטאל, זה היה באוויר בשנים האחרונות. יוצר הסדרה, דייויד ג'אפה (האבא של סדרת GOD OF WAR), רמז על זה בשנים האחרונות מספר פעמים, ותמונת טיזר אף הופיע באחת מגרסאות ה-PSP שיצאו בתקופה האחרונה. למרות זאת, נראה שסוני הולכת בגדול על הכותר, שאם לומר את האמת, דיי נשכח, ואין ספק שהפופולארית שלו נפגעה קשות. למרות זאת המשחק עצמו (מהמעט שהראו), נראה טוב ומאתגר, במיוחד שהכניסו את כל הקטע של המסוקים, שאמורים להכניס אלמנט חדש למשחק.

לגבי אינפמוס, לצערי לא שיחקתי במשחק הראשון (הלכתי על פרוטוטייפ, שהיה סביר, לא מעבר לזה), אבל יהיה מעניין לראות כיצד תתפתח העלילה במשחק השני בסדרה, כי מבחינת פוטנציאל, אינפמוס זה סדרה שיכולה לעבור אדפטציה לסרט קולנוע.

לגבי PES, הטריילר נראה טוב, בזה אני מסכים איתך. מה גם שהוא מגיע ברוח המונדיאל (בעיקר נבחרות מופיעות בטריילר, לצד מצב גביע הליברטאדורס), אבל אם תזכור את העלייה של סדרת פרו אבולשן בעבר, תזכור שבזמנו לקח לי מספר שנים כדי לערער את פיפא. והנזק שנגרם לסדרה בשנים האחרונות (אני חייב לציין שבתקופה האחרונה חזרתי לפיפא לאחר שנים בפרו, ואני ממש שמח על ההחלטה), הוא נזק תדמיתי וגם מסחרי, אם EA לא תעשה שטויות (ושנינו יודעים שהיא מומחית בזה), החבר'ה בקונאמי יצטרכו להרים את הרמה במספר דרגות, וזה משהו שמעולה לגיימרים.

זהר צלח   |2010-06-16 06:11:51
כרגיל עבודה ענקית אורן, אני אגיב כאן על כל הידיעות:


אני חושב שלמרות מה שסוני וXBOX הולכים להציע לגיימרים בשנים הקרובות הדמויות המוכרות של נינטנדו, יחד עם הממשק המשפחתי שלה תשאיר את מירב הלקוחות אצלה ותמשיך להיות בראש...


בקשר לXBOX: אני אשקר אם אגיד שהקינקט לא מעניין, אבל כמו שכבר אמרו לפני יהיה מעניין לראות איך הוא ירגיש בכותרים הגדולים של החברה...


בקשר לסוני: טוויסט מטאל, גראן טוריזמו DC יונברס וMK הם סיבות מספיק טובות בשבילי לקנות סוני בחודשים הקרובים=)

אורן נתן  - תגובה   |2010-06-17 02:04:56
זוהר מה שלומך?

עקרונית אומנם לא ממש כתבתי על DC UNIVERSE, אבל זה משחק שאני מאוד עוקב אחריו. זה אמור להיות משחק רשת המוני (יהיה מעניין לראות כיצד הוא יעבוד עם כל החידוש של הפלייסטיישן פלוס), בעולם של DC. הקטע שיכול לבאס (ובהחלט בעייתי שמסתכלים עליו), הוא שהשחקן לא יכול לשחק בגיבורי העל של DC (סופרמן, באטמן, פלאש, וונדר וומן), אלא רק בשחקנים שאותם הוא יצר, הקונספט הוא שאם אתה תהיה טוב מספיק, אז גיבורי העל יחברו אליך למשימות השונות, ובכך יצרו עולם וירטואלי, ואין ספק שזה משהו שהייתי רוצה לשחק בו.הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 

כתבות נוספות