Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home חדשות גיימסנטר 24.8.10 – שובו של הקאמבק

גיימסנטר 24.8.10 – שובו של הקאמבק

דוא

מהדורת גיימסנטר היומית, מביאה לכם את כל החדשות החמות לצד תמונות וסרטים, בדרך קלילה ונוחה. היום בחדשות, עדכון נרחב לגבי סמקדאון נגד רו 2011, פרטים לגבי מייקל ג'ורדן ב-NBA 2K11, ומספר טריילרים חדשים מתערוכת המשחקים GAMESCOM.

סאמרסלם מאחורינו

את האמת, אין דרך יותר טובה מלחזור לאקשן, מאשר עם סדרת משחקי סמקדאון. כן אני יודע, לא סיקרתי את קומיק-קון, וגם לא את גיימסקום (תערוכת המשחקים הגדולה שנערכה בגרמניה בשבוע שעבר), אבל את החשיפה הגדולה של הכותר החדש בסדרת משחקי סמקדאון, לא התכוונתי לפספס.

בשבוע שעבר ערכה חברת THQ במקביל לאירוע ההאבקות הגדול של הקיץ, סאמרסלם, את כנס הכתבים הגדול שבו היא חשפה פרטים נרחבים לגבי מצבי המשחק החדשים של סמקדאון נגד רו 2011. החידוש הגדול שאמור להשפיע דרמטית על חווית המשחק (מלבד מנגנון הפיזיקה עליו כתבתי בכתבות הקודמות), הוא מצב משחק חדש בשם "WWE יוניברס". המצב החדש אמור למעשה להחליף את מצב הקריירה (הדיי משעמם), ולשנות למעשה את האופן שבו תשחקו במשחק. הכוונה היא לקחת את כל הקרבות שתשחקו במשחק (כולל כל קרבות הראווה), ולמעשה ליצוק להם תוכן. הפרזנטציה שאמורה להיות חלק בלתי נפרד ממצב המשחק החדש, אמורה למעשה ליצור לפני כל קרב במשחק, קארד (לוח קרבות) שלם, שבו יהיו הפיודים (יריבויות) המובילים. הדבר היפה הוא שהמשחק ידע על פי כמות השימוש במתאבקים השונים, ועל פי הנעשה בזירה, ליצור את היריבויות בעצמו (דבר זה ילווה בלמעלה ממאה סצנות מעבר). נכון שלאוהד הממוצע, זה לא נשמע משהו מיוחד, בטח לאחד שלא צופה בשידורי הטלוויזיה (שאפו לצ'רלטון על השידורים ב-HD), אבל עדיין מדובר בפונקציה שתכניס למשחק ערך גם במשחק חוזר, וזה משהו שלפי דעתי חסר לסדרה כבר שנים.באופן אישי, בתור אחד שאוהב את כל הקטע של ניהול ארגונים וירטואליים, ובתור אחד ששמע אוהדים רבים שרצו לראות בחזרה את מצב הניהול (GM), שהופיע בסדרה בעבר, מצב היוניברס, נראה כפתרון הטוב ביותר. אני כבר חושב על הרגע שבו אכניס מלא יצירות של מתאבקים, ואראה כיצד הן משתלבות בארגון שלי. בניגוד לשנה שעברה, אותן יצירות יהיו ניתנות לעריכה, וחשוב מזה, לא תהיה יותר הגבלה על דירוגם (בזמן היצירה יהיה ניתן לסווג אותם בדירוג 90 לדוגמא).

מעבר למצב היוניברס, אישרה THQ את דבר השתתפותם במשחק של ריי מיסטריו, שיימוס, ג'ק סוואגר וברט הארט. נכון לעכשיו, מתכננת החברה לשווק את ברט כדמות בלעדית לאלו שייקנו את המשחק ברשת "בסט ביי", אבל אם אסתמך על ניסיון העבר, אוכל לכתוב שסביר שנראה את ברט באחת מחבילות התוכן שיופצו להורדה (בתשלום כמובן). שאלת השאלות בנוגע למשחק החדש, היא האם נראה את חברי הנקסוס במשחק. נכון לעכשיו אין אישור רשמי לכך, וניסיון העבר מלמד אותנו שקיים סיכוי שלא נראה אותם (לפחות לא באופן מיידי), בינתיים התשובה הרשמית של THQ, היא "אין תגובה", ולכן אני בכלל לא שולל שנראה גם אותם באחת מחבילות התוכן להורדה.

קטע נוסף שצריך לקחת בחשבון, בטח ש-THQ מדברת על שינוי מהותי בחווית הרשת של המשחק, הוא הקטע של המשחקים המשומשים. כידוע, חברות המשחקים לא רואות באופן יפה את העובדה שקיים שוק גדול של משחקים משומשים, ולכן אם אתם מתכננים לקחת את עותק המשחק מחבר שלכם, תצטרכו לשלם עשרה דולרים נוספים בשביל לשחק ברשת. הדבר למעשה עובד שכל עותק של המשחק, משווק עם קוד הפעלה חד פעמי למשחק הרשת. למרות שהדבר מסריח, הוא כשר מצד החברות, ואני יכול להבין אותן (גם EA עושה דבר דומה).

נושא הקרבות במשחק, זכה אף הוא לעדכון בדמות שדרוג משמעותי לקרב ה-HELL IN A CELL. קרב הכלוב האימתני שהפך בשנים האחרונות (ביחד עם קרב הצ'מבר), לקרב גימיק משעמם למדי (הן במציאות והן במשחקים), הולך לזכות לשדרוג מבורך. בראש ובראשונה, הכלוב עצמו הולך להתרחב בצורה משמעותית ולתת למתאבקים בזירה, מרחב פעולה. בנוסף הדלת המפורסמת שדרכה ניתן היה לצאת מהכלוב, הוסרה לטובת פיזיקת כלוב חדשה שתאפשר לשחקנים לשבור את אחת מצלעות הכלוב (ליד שולחן השדרים), ובכך לדמות את הקרב למציאותי יותר. החידוש הגדול ביותר בכל הקשור לחווית המשחק, הוא שלראשונה בסדרת משחקי סמקדאון, יופיעו בקרב נשקים מתחת לזירה, בדומה לקרבות רגילים.

במקביל לאטרקטיביות של מצב היוניברס, צוות הפיתוח של המשחק שם עדיין דגש על מצב ה"דרך לרסלמניה", וגם פה צפויים להיות שיפורים. באופן אישי, מצב ה"דרך לרסלמניה", היה אחד ממצבי המשחק שהכי נהניתי מהם בשנים האחרונות, למרות זאת הוא לא הפתיע וחידש. במשחק החדש, לפחות על הנייר, מתכוונת חברת THQ ללכת אחורה בזמן אל תחילת עידן הפלייסטיישן 2, ולהחזיר לנו את האפשרות לשוטט בחופשיות מאחורי הקלעים, כל זאת במטרה לפגוש מתאבקים, לדבר עם ההנהלה ועוד. מאחר ושיחקתי במספר משחקי פעולה של THQ בשנים האחרונות (סיינטס רו המצוין), ניתן להבין את כוונת המעצבים. הכוונה היא ליצור משימות בונוס\אתגר במקביל למשימות הסיפור, כאשר הערך של משימות הבונוס, אמור למעשה לתרום לשחקן במשימות הסיפור שלו (יבוא בריא יותר לקרבות, יחסום יותר תרגילים וכדומה). נכון לעכשיו עדיין לא נחשפו שמותיהם של המתאבקים במצב "הדרך לרסלמניה", ונשאלת השאלה האם נראה יותר משישה סיפורים במקביל (כפי שמסתמן כרגע, יהיו סיפורים לכריסטיאן וריי מיסטריו).

לסיכום, אני יכול לכתוב שאני דיי מסוקרן לראות כיצד יתגלגל הכותר החדש, ואני יכול לכתוב גם שאחרי הרבה שנים שבהן לא התלהבתי\התחברתי להייפ של THQ, אני באמת חושב שלמשחק יש מה להציע. נכון שגם השנה מחלקת יחסי הציבור של THQ הלכה בגדול בכך שהזמינה את קהל הכתבים לצפות בסאמרסלם בתאי הצפייה היוקרתיים, אבל למרות זאת אני חושב שהפצת דמו (כרגע ההערכה שלא יופץ דמו למשחק), תגדיל את ההייפ למשחק, בעיקר בזכות מנגנון הפיזיקה החדש.

BE LIKE MIKE


אחרי שעברתי על סמקדאון, הגיע הזמן לעבור למשחק נוסף שיוצר הייפ לא קטן. משחק הכדורסל החדש בסדרת משחקי NBA 2K, שאמור להיות משווק לחנויות בתחילת חודש אוקטובר הקרוב, צפוי להציג לצידו של מייקל ג'ורדן, גם את כל קבוצות העבר המפורסמות. נכון שהשמועות היו באוויר, מיד לאחר הדיווח הראשוני ב-ESPN על שיתוף הפעולה ההיסטורי בין מייקל לחברת טייק 2, אבל כעת ניתן לאשר שמלבד הוד אווריריותו, אנחנו צפויים לראות גם את קלייד דרקסלר (פורטלנד הקלאסית), פטריק יואינג (אויי, כמה שאני רוצה לשחזר את היריבות בין הניקס לבולס), מג'יק ג'ונסון והלייקרס, קארל מאלון וג'ון סטוקטון (יוטה ג'אז), ועוד. כן כפי ששמעתם חלק ניכר מקבוצות העבר ההיסטוריות על כל הדרן (כפי שמסתמן כרגע החמישיות של אותן קבוצות יופיעו במלואן, יתכן ויהיו שינויים מינורים בהרכבים לאור בעיית זכויות), יופיעו במשחק.כולם למעשה יופיעו כחלק ממצב אתגרים מיוחד שיציב את ג'ורדן (בשלבים שונים בקריירה, כאשר כל שלב יציג מודל שונה, בדומה למה שהיה ב-NBA STREET בזמנו), מול אותן קבוצות. תמיד רציתם לשחזר את סדרת הגמר של שנת 91, את משחק השפעת מול יוטה, את ששת השלשות במחצית מול פורטלנד, עכשיו אתם יכולים (אני נשמע כמו פרסומת...). הדבר המעניין שאני מאוד רוצה לראות בפעולה, הוא עד לאיזה רמת אותנטיות ייקח אותנו המשחק. כבר עכשיו מדברים בצוות הפיתוח על כך שכל האולמות, החולצות ואפילו השדרות יתאימו לרוח התקופה, אבל אני מאוד רוצה לראות את האולם הישן בשיקאגו, את הבוסטון גארדן, ואת הפורום במלוא הדרם.

דבר נוסף שמאוד מעניין אותי לראות, הוא אם ניתן יהיה לשלב וליצור ליגה אלטרנטיבית בין קבוצות העבר לקבוצות ההווה, ולעמת בין קובי למייקל, הלייקרס של מג'יק להיט של לברון, הילדים הרעים של דטרויט ובוסטון הנוכחית. מה שידוע נכון לעכשיו זה שלאחר שתסיימו את מצב האתגרים של ג'ורדן (עשרה אתגרים שמחלוקים למספר רב של משחקים), תוכלו להוסיף את מייקל לאחת מקבוצות הליגה בתור "רוקי" (שחקן שנה ראשונה), ולמעשה לגדול איתו לאורך הקריירה, כאשר דמותו ונתוניו ישתנו לאורך השנים.

במקביל לחדשות על NBA 2K11, דווקא EA שעומדת להשיק מחדש את סדרת NBA LIVE תחת השם NBA ELITE, שותקת לאחרונה. אנחנו כבר פחות מחודשיים מתאריך היציאה, ועדיין לא ראינו משהו דרמטי לגבי המשחק. ברור שהחידוש המשמעותי שהוא מנגנון השליטה החדש (שמבוסס על הסטיקים האנלוגים בלבד), הוא האטרקציה המרכזית, אבל עדיין אני לא בטוח שזה וגם הוספה מבורכת של NBA JAM בגרסאות HD (בחינם לכל מי שקונה את NBA ELITE לפלייסטיישן 3 והאקס בוקס 360), היא מה שתציל את EA בקרב שלה מול ג'ורדן וטייק 2.

גיימסקום VOD

הנה מספר טריילרים שהופיעו בשבוע האחרון, בתערוכת המשחקים גיימסקום, שנערכה בגרמניה. בהמשך השבוע (במקביל לביקורות חדשות), אני מקווה להתייחס למשחקים הרבים שהופיעו שם, בניהם משחקי ספורט, נגינה, נהיגה וכמובן יריות מגוף ראשון.

אורן נתן.שמור את הכתבה ברשת החברתית
Reddit! Del.icio.us! Mixx! Free and Open Source Software News Google! Live! Facebook! StumbleUpon! Twitter! TwitThis Joomla Free PHP
תגובות
הוסף תגובה חיפוש
שי ספיר  - תגובה   |2010-08-25 02:45:31
היי אורן מה נשמע?
שנים לא שמעתי ממך במסנג'ר.
לגבי WWE אני ממש אהבתי את הרעיון של היוניברס צריך לראות איך זה יהיה בפועל.
אני שמתי את המשחק הזה כרכישה מוקדמת ....
לגבי NBA אני ממש בהתלבטות האם לרכוש את 2K או אליט מה אתה ממליץ?
תודה.
אורן נתן  - תגובה   |2010-08-27 06:03:33
שי מה נשמע, בזמן האחרון באמת לא התחברתי (בדרך כלל אני מתחבר בשעות הערב המאוחרות), בכל מקרה אשמח לדבר איתך.

סמקדאון נראה טוב, את האמת, אחרי הרבה שנים, אני חושב שיש לו פוטנציאל גדול מאוד, בטח בכל הקשור לחווית הכללית. מה שכן, אני עדיין רוצה לראות את היציבות של משחק הרשת, לראות יותר פרטים על ה"דרך לרסלמניה", כדי שאוכל להבין יותר, מאוד מעניין אותי לראות גם את קרבות השולחן.

לגבי משחקי ה-NBA, את האמת, הופעתי של ג'ורדן, דיי דוחפת אותי לכיוון של 2K, אבל מאוד מעניין אותי לראות את ה-ELITE בפעולה, כרגע לא נחשפו ממש פרטים לגביו (מבחינת הקהל, העיתונאים רואים אותו בפעולה, אבל זה כמובן רק בחו"ל).

המון תודה.

הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 

כתבות נוספות