Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home חדשות גיימסנטר 7.9.10 – שנה טובה

גיימסנטר 7.9.10 – שנה טובה

דוא

מהדורת גיימסנטר היומית, מביאה לכם את כל החדשות החמות לצד תמונות וסרטים, בדרך קלילה ונוחה. היום בחדשות, עדכון נרחב לגבי כותר הכדורגל החדש בסדרת פיפא, ברכת שנה טובה מצוות האתר, וחבילה שווה במיוחד של בד קומפני 2.

שנה טובה

בראש ובראשונה, הרשו לי לאחל לכל גולשי האתר, ולכל האנשים שתומכים בו, שנה טובה ומבורכת. למרות שאני לא מחזיק באותה אופטימיות שבה החזקתי בשנה שעברה, אני מתכוון להמשיך לכתוב  ובעיקר להתמיד. אני יודע שהרבה יותר קל לכתוב מאשר לבצע, אבל העבודה הרבה (גם בשעות הקטנות של הלילה), היא משהו שלא בא בקלות.

אני באמת חושב ומאמין שיש לתעשיית המשחקים הישראלית לאן להתקדם, הן בקידום הדיבור\סיקור המשחקים בתקשורת הישראלית (דברים שמעבר לפרו אבולשן או לאלימות במשחקי המחשב), הן ביצירת שוק תחרותי ופתוח יותר על ידי הוזלת מחירים, אפשרות השכרה, ובעיקר אכיפה וקנסות לחנויות שמצפצפות על החוק. נדבך חשוב שחסר לי בשנים האחרונות, בטח בממדים שהיו כאן באמצע-סוף שנות התשעים, זה תערוכות משחקים גדולות, תערוכות בהן הקהל נחשף למוצרים\משחקים החדשים, ובעיקר מדבר על משחקים. מזה שנים אין למעשה "קשר" בין הגיימרים, אין מפלט או מדורת שבט שבה הגיימרים ישבו\ידברו ובעיקר ישחקו.

נכון שראינו ואנחנו עדיין רואים ניסיונות כאלה על גבי הרשת מצד גופים קטנים ועצמאיים, אבל לי חסרה תוכנית כמו זומביט בזמנו (אפילו במהדורות המאוחרות שלה), או אפילו תוכניות זרות ששודרו בתחילת העשור (X-PLAY המיתולוגית שעדיין ממשיכה להצליח בארצות הברית). במיוחד בשוק התקשורת הישראלי היום, שעוסק בסיפוק המיידי ובחיפוש אחר הצלחות מיידיות, חשוב שתהיה תוכנית אשר תהווה מפלט לגיימרים, ואף רצוי שיתפתח שם דיון על כל הנושאים שמעסיקים את הקהילה.

בכל מקרה, שתהיה לכולם שנה טובה ומבורכת,

בקרוב על המגרשים


ככל שהזמן חולף, אנחנו מתחילים להתקרב בצעדי ענק אל עונת החגים הנוצריים, שכידוע מסמלת את מועד יציאתם של כותרי המשחקים הגדולים ביותר של השנה. בדומה לשנים האחרונות האינטנסיביות והתחרות בין החברות רק הולכת וגדלה, ניתן לראות זאת בשיווקם של תוספי המשחק האינטראקטיביים (הקינקט וה-MOVE), הכנסת האלמנט התלת ממדי בפלייסטיישן 3, ובעיקר בסדרות וותיקות שהולכות ראש בראש.

בין העימותים שנראה בקרוב ניתן למצוא כמובן את רוק בנד מול גיטר הירו, סטריט פייטר נגד מורטל קומבט (זה כבר יהיה בשנה הבאה), MOH VS COD (עימות שאני מאוד מצפה לו), והעימות שהכי מעניין את הגיימרים הישראלים, פרו אבולשן נגד פיפא.

אז נכון שרוב הישראלים כבר בחרו עוד לפני שנבעטה בעיטת הפתיחה, אבל עדיין יהיה מעניין לראות כיצד יחזרו המשחקים בשנה החדשה, בטח שמדובר בשנה שאחרי המונדיאל. צריך לזכור שבניגוד לשנים האחרונות, את העימות השנה פותחת סדרת משחקי פיפא ביתרון עצום שלא היה לה בשנים האחרונות, למעשה סדרת פרו אבולשן חזרה למקומה הטבעי בכל הקשור להיותה האנדרדוג שמנסה להפיל את הענק, זה אומנם הצליח לה בגדול בעידן הפלייסטיישן 2, אבל כעת EA למדה ויישמה.

בכותר הפיפא החדש (צפוי להיות מושק בתחילת החודש, כאשר הדמו ישוחרר כבר בשבוע הבא), אנחנו אמורים לקבל לראשונה בסדרת משחקי פיפא, את האפשרות לשלוט על השוער באותו אופן בו הורגלנו לשלוט בשחקנים. כן אותם אלה שאוהבים את האפשרות לשחק בתפקיד אחד על המגרש (אני באופן אישי, לא מתלהב מהאפשרות הזאת), יוכלו מעתה לשחק את תפקידו של השוער, וזה אומר לצאת לכדורי גובה, לתזמן את הזינוקים השונים, ואפילו לצאת לחלוצים המתקרבים לשער.נכון שזה נשמע מגניב על הנייר, ויהיה מעניין גם לראות אם EA תוסיף אפשרות למצלמה בגוף ראשון, במה שיכול להוסיף הרבה פלפל למשחק. לפי דעתי הקונספט של משחק בשחקן יחיד הוא נחמד, בטח שמשחקים עם מספר שחקנים במקביל (שכל שחקן נשלט כמובן על ידי שחקן אנושי), אבל ישנם הרבה רגעים "מתים" במגרש, ונכון שאפשר לחלק הוראות לשחקנים על המגרש, אבל זה עדיין לא זה, לפחות לא בשבילי.

במקביל לאפשרות השליטה על השוער, אמור המשחק להציג מצב קריירה חדש שלמעשה יחליף את מצב המנג'ר ומצב "המקצוען" מהמשחק בשנה שעברה. EA למעשה לקחה לתשומת ליבה את הטענות של שחקנים רבים, במיוחד כאלה שמשחקים במצבים הללו לאורך שנים (וירטואליות כמובן), והחליטה שיש מקום לשיפור. הבעיה הגדולה במשחק של השנה שעברה, היא שלאחר שנים רבות, חווית המשחק הייתה נפגעת באספקטים הקטנים של פרישת שחקנים, החלפתם בשחקנים חדשים, ואפילו בטיפול בנושאים הפיננסיים. כל זאת עתיד להשתנות במשחק הקרוב, כאשר אנחנו צפויים לראות מצב משחק שאמור להזכיר את משחקי המנג'ר המפורסמים (מעניין אם זה אומר משהו על עתידה של סדרת פיפא מנג'ר). בראש ובראשונה יאפשר תפריט המשחק להגדיר אם ברצונכם להיות מנג'רים בלבד, שחקנים בלבד, או מנג'רים-שחקנים (בסגנון משה סיני...), כאשר בכל מקרה תוגבל הקריירה לחמש עשרה שנה וירטואליות.

evertonannoyed
evertonannoyed
firstfriendly
myfirstcontract
rodwelloffer
transferlistedcdm
transfermarketopen


הכוונה של EA היא לתחום את מצב הקריירה ולדחוס אותו כמה שאפשר בסיטואציות שדומות למציאות (סימולציות של משחקים, העברות ברחבי הליגות, פרישת שחקנים), לדוגמא אם תבחרו בקריירה של שחקן, תשחקו למעשה עד לסוף קריירת המשחק הספורטיבית, ומשם תעברו להיות מנג'רים (ואם תתחברו לאופירה אסייג, תוכלו לחשוב על אימון נבחרת ישראל). ממה שניתן לראות ממספר התמונות ששוחררו זה שממשק התפריטים במצב הקריירה החדש, מזכיר במידה את ממשק התפריטים ממשחק הגביע העולמי הנהדר. נושא שטופל במשחק, זה נושא השאלות השחקנים. בדומה למציאות שחקנים מושאלים יוחזרו מיידת למועדונם בתום תקופת ההשאלה, מה גם שניתן יהיה להשאיל שחקנים לתקופה של 3 חודשים בלבד (מעניין אם ניתן יהיה גם להגביל את השתתפות במשחקים שונים, בדומה למשחקי המנג'ר). נושא העברות השחקנים אף הוא טופל, וכעת אמור להציג מנוע חיפוש אטרקטיבי יותר (אני מקווה גם לראות אפשרות דפדוף פרימיטיבית שתאפשר לגשת ישירות לכל שחקן ושחקן), בנוסף לניהול משאים ומתנים מול הקבוצות והשחקנים בנפרד.

מנוע המשחק שכפי שכתבתי עליו בעבר, צפוי להציג מנגנון התנהגות\אישיות לכל שחקן ושחקן. המטרה היא לא רק לדמות את סגנון משחקם האמיתי של אותם שחקנים, אלא גם לתת להם את המראה ומבנה הגוף שהולם אותם. מכל הדיבורים על המנוע המשופר ועל מערכת המסירות החדשה (שאמורה לכלול גם אפשרויות הטעיה חדשות), הדבר שהכי מעניין אותי במנוע החדש הוא התנהגות השוערים. צוות הפיתוח של המשחק למעשה מדבר על כך שהשוערים (במשחק הרגיל, לא במצב השליטה המיוחד), יתנהגו בדומה למציאות. אם שוער רגיל לצאת לכדורי גובה הוא ייצא אליהם, אם הוא רגיל לעצור מסירות עומק, הוא ירוץ אליהן וכך הלאה.

בכל הקשור לפרזנטציה של המשחק, אנחנו צפויים להפתעה נעימה. בראש ובראשונה מרכז היצירה אמור לאפשר לשחקנים מרחבי העולם, ליצור קבוצות\שחקנים שחסרים במשחק (מישהו אמר הליגה הישראלית), ולשתף אותם עם קהל השחקנים. מאוד מעניין יהיה לראות עד כמה רחבה תהיה אפשרות היצירה כי בכל זאת, אני לא מאמין ש-EA תסגור את הגולל על הכנסת זיכיונות חדשים למשחקי העתיד, וזה משהו שיכול לפגוע באטרקטיביות שלהם. בהחלט יהיה מעניין לראות איך זה יהיה במשחק כדורגל על גבי קונסלה, כי בגרסאות המחשב השונות, אנחנו רואים את זה כבר שנים.

אלמנטים נוספים לפרזנטציה שאמורים לתרום לחווית המשחק, הם אפשרות הוספת פס הקול שלכם למשחק (חבל שאין שדרות), החל מקריאות עידוד פשוטות, ועד שירי אוהדים מלאים במהלך המשחקים. באותה נקודה יהיה מעניין לראות את מנגנון הפיקוח של EA אחר קריאות\שירים גזעניים או אנטישמיים שבהחלט יכולים לצוץ להם פתאום. בנוסף אמור המשחק להכיל היכל תהילה וירטואלי אשר יציג את כל השערים שהבקעתם במשחק (והחלטתם לשמור). דבר זה מהווה שיפור לאפשרות העלאת הגולים מהשנים הקודמות, במיוחד לאור העובדה שכעת יהיה ניתן לצפות\להעלות את הגולים בכל זמן נתון, וכך לא להיות נתונים לחסדיו של השרת בזמן הנתון.

בסוף השבוע האחרון, שיחררה EA את סרטון הגיימפליי הראשון של המשחק שמציג את העימות בין ארסנל לריאל מדריר, ההרגשה הראשונית שלי מצפייה בסרטון, היא שמדובר בפיפא 10 משודרג, אבל עד שאשחק במשחק המלא, זה יהיה לא רציני לשפוט אותו. בכל הקשור לסדרת פרו אבולשן, אני מקווה לכתוב עליה במהלך הימים הקרובים, הדמו של PES 2011, אמור לצאת כבר השבוע בחנויות הוירטואליות לאלו מכם שמחזיקים בחשבון הפלייסטיישן פלוס (כן ברצלונה תהיה בדמו).

החבילה המושלמת – גרסת הצבא

חברת EA שמעוררת בימים אלה ביקורת רבה לאור הבעייתיות המסתמנת עם כותר הלחימה החדש בסדרת MOH, שכידוע עוסק בלחימה הסבוכה באפגניסטן, הודיעה על שיווקה לחנויות של הגרסה האולטימטיבית של בד קומפני 2. החבילה החדשה שאף נמכרת במחיר מוזל (בסביבות ה-40 דולרים), כוללת לצד בד קומפני 2, גם את חבילת ההרחבה (ONSLAUGHT), לצד משחק  ה-PSN באטלפילד 1943 ואפילו קוד מיוחד שאמור לפתוח נשקים חדשים במשחק.את דעתי על המשחק אתם כבר יודעים לאור הביקורת וכתבת ההשוואה שערכתי לו לפני מספר חודשים, ואת האמת, אני מקווה רק שנראה את החבילה בקרוב בישראל, כי זאת יכולה להיות אחלה מתנה לחג.

גיימסנטר VODאורן נתן.שמור את הכתבה ברשת החברתית
Reddit! Del.icio.us! Mixx! Free and Open Source Software News Google! Live! Facebook! StumbleUpon! Twitter! TwitThis Joomla Free PHP
תגובות
הוסף תגובה חיפוש
שי ספיר  - תגובה   |2010-09-07 11:51:13
תודה על החדשות.
אני שוקל אם לרכוש את פיפא 011
שכן אני מאוד מתלבט בין זה לפרו
אני אחכה למאמר שלך על הפרו ולדמואים
ואז אני אחליט.
רואי  - אורן   |2010-09-08 04:14:07
ממש נהנתי לקרוא את הכתבה על פיפא11, זה בהחלט נראה שהם שיפרו הרבה את השמחק, בתור אחד מהותיקים בארץ שמחק פיפא (עוד משנת 91' שהתחלתי לשחק בפיפא 91', ככה עברו להם 20 שנה), תמיד הייתי נאמן לפיפא ולאלקטורניק ארטס, אף פעם לא התפתתי לשחק בפרו, ואני גאה להגיד שגם לא שיחקתי בו אף פעם.

בכל מקרה אני מחכה כבר לסיקור שלך על מורטל קומבט, עוד משחק שאני משחק כבר הרבה זמן.

רואי.
Reiko   |2010-09-13 21:30:35
אורן, שנה טובה
שתהיה שנה טובה, מוצלחת ומבורכת!

דווקא השנה אני לא מצפה לCOD או לMOH החדשים, מההתרשמות של הבטא של מדאל אוף הונור עושה רושם שהחבר'ה שעשו את הshooter מספר 1 לדעתי (באד קומפני 2) החליטו משום מה לחקות את הסדרה המתחרה - קול אוף דיוטי
לא אהבתי בכלל את מה שהם עשו שם...
מהעבר השני - קול אוף דיוטי החדש נראה בסרטונים כמו מודרן ווארפר 2, עם אותם שטיקים שדי הרסו את המולטיפלייר שלו לדעתי.
בכל אופן יותר מעניין אותי קילזון 3.

בז'אנר המכות דווקא הולכים לצאת כמה משחקים מעניינים, לא יודע אם כולם השנה... טקן נגד סטריט פייטר (ולהיפך), מורטל קומבט 9, מארבל נגד קאפקום 3 ולדעתי היו שם עוד כמה..

בכל הנוגע לפיפא ופרו, ההתרשמות על פי הסרטונים שפיפא עדיין נראה יותר חי, מצד שני הוא גם נראה אותו הדבר כמו פיפא10, הקהל נשאר אותו חרא מקרטון מקפץ, אפילו האווירה נשארה די מחורבנת, למה לא השאירו את האווירה שהיתה מהמונדיאל ?
מצב המנג'ר החדש סופסוף כמו שהוא אמור להיות, למרות שאני טוען שמשחקי מנג'ר הם נטו משחקים לפלאפון - מעביר אחלה הרצאות משעממות...
עושה רושם שהחידוש הכי משמעותי הוא השליטה על השוער, חוץ מזה זה פשוט פיפא 10 מעודכן לעונת המלפפונים הנוכחית...

דרך אגב, מי שמעוניין, מאחר וEA הפסיקה את עדכוני הסגל לפיפא 10 יש כמה חבר'ה טובים שעובדים על עדכוני סגל
אפשר למצוא את הקובץ כאן - לבעלי הפלייסטיישן
http://forums.electronicarts.co.uk/fifa-10-sony-playstation-3-microsoft-xbox-360/1104001-squads-summer-transfers-download-ps3.html
כדאי ללכת לעמוד האחרון , גם עידכנו את המספרים האמיתיים של השחקנים וכ'ו.

עם זאת אני בכל מקרה אחכה לדמואים כדי להתרשם מפרו ופיפא החדשים
ובסופו של דבר אולי אני גם אקנה אחד מהם (פיפא)
אורן נתן  - תגובה   |2010-09-16 12:52:49
שלום לכולם ושנה טובה,

וגם הרבה מזל טוב לאור שהתחתן לאחרונה,

לגבי פיפא, את האמת התחלתי לשחק בדמו שלו ושל הפרו, מהמעט ששיחקתי עוד לא אפשר להתרשם, אבל לפחות בפאן הויזואלי, פיפא נראה לי יותר יפה ומרגיש יותר חי, בעוד מערכת המסירות החדשה בפרו, מאוד נחמדה. כל מסירה צריכה דיוק בעוצמה ובכיוון, וזה בהחלט משנה את חווית המשחק (המשחק הופך לאיטי יותר), בנוסף הורדתי גם את הדמו של NBA 2K11, למרות שהמשחק נראה מרשים מאוד (המשחק שאני הכי מחכה לו בעונת החגים), הדמו עצמו דיי מוגבל, כי נותנים לשחק רק עם הלייקרס, ואי אפשר לשחק עם שני שחקנים.

לגבי חווית הפיפא, ממה שראיתי הכניסו מספר דברים מהמשחק של המונדיאל, מערכת הפנדלים החדשה למשל בפנים, הטקסטורות של הדשא, אף הן בפנים. אני מקווה שגם הפרזנטציה של הקהל והמנג'רים תהיה אף היא, אבל אני בספק.

לגבי MOH ו-COD, אני נורא נהניתי משניהם בשנה שעברה (עדיפות לבד קומפני 2 כמובן), ועדיין מעניין אותי לראות מה יעשו השנה, בצד של MOH, יש את כל הקטע של הלחימה באפגניטסן, בעוד שצד של COD, יהיה מעניין לראות מה יעשו בוויטנאם.

משחקי המכות, בהחלט יוצרים אצלי ציפייה (גם סמקדאון שלא נופל בדיוק לקטגורייה הזאת), מבין כולם, מורטל קומבט נראה לי ומרגיש כמבטיח ביותר, זאת ביחד עם מארבל נגד קאפקום 3, את האמת אני לא כזה מתלהב מטקן נגד סטריט פייטר, אבל נראה איך זה יהיה.

בכל מקרה שתהיה לכולם שנה טובה, וגמר חתימה טובה.


Reiko   |2010-09-16 17:51:47
אחרי שיצאו הדמואים יצא לי קצת לחרוש על פיפא 11 ולחפש קצת הבדלים בינו לבין 10.
מבחינת גרפיקה זה אותו הדבר, הסנטיאגו ברנבאו נראה בול אותו הדבר גם בפיפא 10, גם לגבי השחקנים חוץ מהספונסרים לא נראה שיש שם איזה שינוי משמעותי כלשהו.
חבל שלא השאירו את הקהל הנלהב מהמונדיאל, הקהל כאן קצת פחות אפאטי מפיפא10 אבל עדיין יכלו להכניס קצת יותר התלהבות זה היה מוסיף הרבה יותר לאווירה, שהיתה מטורפת במונדיאל.
השדרים נשארו בערך עם אותם טקסטים, חלקם קצת שונו, הם עכשיו יודעים להגיד את השם של מרסלו מריאל, מה שהם לא כל כך הכירו במשחק הקודם.
אהבתי את מנגנון הסטטיסטיקות שהם מכניסים מדי פעם בשלבים של המשחק, או בחילופים (האנימציה אגב הרבה יותר טובה מאשר הצילום של מרומי היציע בפיפא10) וגם השדרים מכניסים טקסטים שקשור לסטטיסטיקות.
בכלל מרגישים בהבדל, המשחק יותר פיזי ומרגישים את זה.
צריך יותר דיוק ומי שהתרגל שכמעט כל מסירה היא אוטומטית ימצא את עצמו מאבד כדורים שטותיים בגלל זה.
כמה שבכל שנה נראה שהם מתקרבים יותר ויותר למציאות תמיד הם מצליחים לשדרג את זה בגרסה הבאה.

BE A GOALKEEPER אדיר!
בתור אחד שעשה בעבר הסבה לשוער אין כמו להביא זינוקים ולהציל שערים בטוחים... תוספת מעולה.

בכלל הדמו השנה מושקע יחסית, עם הבונוסים שיש בו (לנצח 5 משחקים, 15 משחקים - והתוספות לדמו שמקבלים בעקבות זה)

בניגוד מוחלט לדמו של פרו...
לא שהיו לי יותר מדי ציפיות, דווקא הגרפיקה שלו מעולה למרות שעדיין נראית לי קצת מצויירת יתר על המידה, ועזוב את החווית משחק, למי שרגיל לפיפא די מוזר לשחק בפרו,
הדמו שקונאמי הוציאו הוא פשוט עלוב
אחרי שאתה מסיים משחק כבר עדיף לצאת לגמרי מהמשחק ולהיכנס שוב ולעשות משחק חדש מאשר לחכות שהסרטונים הלא מעניינים של קונאמי יסיימו לרוץ.... אני אחרי משחק אחד פשוט סגרתי את המשחק לגמרי...

מבחינתי גם השנה אין ממש תחרות...
ללא ספק פיפא, במיוחד עם התוספות של בניית קבוצה, הוספת 'פס-קול' של הקהל , מצב השוער ומצב המנג'ר החדש, כמו שהוא צריך להיות....
רק מסקרן מה הם יעשו בפיפא 12...

עד אז, WE ARE 11...

גמר חתימה טובה!
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 

כתבות נוספות