Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home חדשות ראיון עם מפיק פיפא 11 - הרכב מנצח לא מחליפים

ראיון עם מפיק פיפא 11 - הרכב מנצח לא מחליפים

דוא
אינדקס המאמר
ראיון עם מפיק פיפא 11 - הרכב מנצח לא מחליפים
Page 2
כל הדפים

לרגל יציאתו הקרובה, של כותר הכדורגל החדש בסדרת משחקי פיפא, ראיינתי לאחרונה את מפיק המשחק, דיוויד ראטר. דיוויד אשר מפיק את גרסאות האקס בוקס 360 והפלייסטיישן 3, של המשחק, הוא אחד מהאנשים שבזכותם חזרה סדרת משחקי פיפא לשלוט ביד רמה בשוק משחקי הכדורגל. בראיון הקרוב מספר לנו דיוויד על מצב הקריירה החדש של פיפא 11, בנוסף לאפשרות השליטה החדשה על השוערים במשחק, ולקראת סיום אפילו מתייחס לסדרת משחקי פרו אבולשן.

1. במשחק החדש, אנחנו צפויים לראות שדרוג משמעותי של מצב הקריירה (מצבי המנג'ר והשחקן היחיד שהופיעו בגרסאות הקודמות), האם תוכל לספר לנו על רמת האותנטיות של המצב החדש (בכל הקשור לפרזנטציה, לשוק ההעברות, וכדומה), לדוגמא אם נבחר לשחק בקריירת השחקן היחיד עם רונאלידניו, האם נראה אותו פורש במהלכה?

ראטר: רמת האותנטיות במשחק, תהיה גדולה. למעשה במהלך הפיתוח של מצב הקריירה, שינינו את היסודות של מנוע התחרויות, מנוע הסימולציה ומנוע ההעברות במשחק. מנוע התחרויות למשל אמור להציג לוח משחקים מציאותי יותר, כאשר ניתן יהיה לדחות משחקים במקרה והלוח יהיה צפוף מידי (בעיקר במקרים, בהם השחקן יתקדם בגביעים השונים, במקביל לליגה). במקביל אמור מנוע הסימולציות לייצר תוצאות ריאליסטיות, החל מהצגת האירועים השונים (כרטיסים, שערים, פציעות), ועד להתאמת מערכי המשחק של הקבוצות היריבות. במשחק השנה דאגנו לאפשר לשחקן לעקוב גם אחר המתרחש בליגות אחרות. לדוגמא אם השחקן יבחר לשחק בליגה האנגלית, הוא יוכל לעקוב אחר המתרחש בליגה האיטלקית, הספרדית ואפילו הליגה המקסיקנית. דבר זה אמור למעשה להמחיש את הריאליסטיות של מנוע הסימולציות בצורה הטובה ביותר. 

מנוע ההעברות במשחק אשר אחראי כמובן על שוק העברות, נבנה מחדש. המנוע שאחראי על סיווג השחקנים והמועדונים אשר פעילים בשוק העברות, אחראי במקביל גם על תנאי ההעברות עצמם. מבחינתי מדובר בשיפור משמעותי מאחר ושינינו למעשה את כל תהליך המשא ומתן בין הקבוצות במשחק. כעת מדובר למעשה בתהליך בן שני שלבים אשר דורש מהשחקן לסכם עם המועדון ולאחר מכן לסכם גם עם השחקן. זה גם המקום לציין שלכאן למעשה נכנסת האותנטיות. הכוונה שלי היא שהקבוצות במשחק מסתכלות על מספר קטגוריות לפני שהן בודקות את שוק ההעברות. הקטגוריה הראשונה היא למלא חורים של שחקנים שעזבו, הקטגוריה השנייה היא לנסות ולמלא את מקומם של שחקני מפתח שנפצעו, והקטגוריה השלישית היא קטגורית המועדונים הגדולים. כן בדומה למציאות, גם כאן, המועדונים הגדולים ינסו ללכת ולקנות את השחקנים הטובים ביותר, לדוגמא בדיוק עכשיו שאני משחק במצב הקריירה, מנצ'סטר סיטי, רכשה את קון אגוארו (חלוצה של אתלטיקו מדריד), בדומה לשאיפותיה גם בעולם האמיתי.

בכל הקשור לקריירת השחקן היחיד, במהלך המשחק, השחקן יקבל פידבק גדול יותר על תפקודו במגרש, בנוסף להסברים על הרכבתו\אי הרכבתו בהרכב. בנוסף לא יהיה צורך לעבור בליגת המילואים בשביל להצטרף לקבוצה הראשונה, השחקן למעשה ידורג לפי נתוניו בלבד. לכן אם תבחרו לשחק עם יצירת שחקן, עדיף שתתחילו לשחק במועדון קטן, תצברו ניסיון, ומשם תתקדמו לעבר המועדונים הגדולים. אם תבחרו לשחק עם שחקן אמיתי שנמצא בשלהי הקריירה שלו, בדומה לרונאלידניו, נושא הפרישה יהיה על הפרק. גיל הפרישה לשחקנים במשחק נע בין טווח הגילאים 35-40, כאשר שוערים יכולים לשחק עד גיל 42. אם אכן השחקן שלכם יפרוש, תוכלו להמשיך את מצב הקריירה בתור מאמנים, כאשר השיגכם בקריירת המשחק יתורגמו להצעות אימון שונות.

2. אחת מתכונות המשחק החדשות, מדברת על כך שמנוע המשחק יציג למעשה סגנון משחק אישי לכל שחקן ושחקן (personality + ). בזכות ירידה לתכונותיו ואף לדפוסי התנהגותו של השחקן, אמור סגנון משחקם של השחקנים במגרש הוירטואלי להרגיש דומה למגרש האמיתי, האם תוכל להסביר לנו עד כמה נרגיש את התוספת החדשה כאשר נשחק עם שחקנים כמו יוסי בניון בניגוד לשחקנים כמו פול סקולס?

ראטר: מנגנון האישיות החדש, זה משהו כל כך עמוק שמשתלב בכל אספקט של מנוע המשחק (מראה, אנימציות, יכולות, ופידבק על המגרש). בכל הקשור לאנימציות, הכנסנו למשחק כמות גדולה של אנימציות שאמורות לדמות את תנועתם האמיתית של השחקנים, ואפילו את הבעות הפנים שלהם (ירדנו אפילו לרמת המצמוץ). בנוסף לזה, לחלק מהשחקנים במשחק יהיו חגיגות אשר מזוהות איתן. באופן טבעי, התכונות האישיות, מהוות למעשה את היסוד של מנגנון האישיות החדש. מנוע המשחק מוכתב למעשה באופן מלא על פי נתוניהם של השחקנים (אפילו  משפיע על השוערים במשחק), הן בתנועה עם הכדור, והן בתנועה ללא הכדור. מנגנון הפידבקים (הן ברמת השדרות והן ברמת התפריטים במשחק), אמור לעזור לשחקנים המזדמנים, בהתאמת מיקומם של השחקנים במגרש, לפי יכולתם. בשורה התחתונה, מנגנון האישיות החדש, בהחלט אמור ליצור הבדלים בין השחקנים השונים על המגרש, בכל תפקיד שהוא.

3. עם הוספת האפשרות לשלוט על תנועותיו של השוער (במצב השליטה היחיד), פיפא 11 מציג למעשה את האפשרות לערוך משחק מקוון של 11-11, כאשר כל השחקנים במגרש נשלטים על ידי בני אדם, מה דעתך על התוספת החדשה והאם לשוערים במשחק תהיה "תקופת הסתגלות", על מנת למנוע תוצאות אסטרונומיות?

ראטר:  משחק קבוצתי ברשת, זה אחד הדברים המאתגרים במשחק. הצורך לתאם בין העמדות השונות, יוצר בהחלט חוויה מספקת. היכולת לשחק בתור השוער, רק מעשירה את החוויה וללא ספק מוסיפה אלמנט חדש למשחק. למעשה כבר במשך תקופה ארוכה, רצינו להוסיף את אפשרות השליטה על השוער, אבל לא רצינו למהר עם זה. אם היינו עושים את זה בצורה לא נכונה, היינו פוגעים בחווית המשחק הקבוצתי, אז לכן היינו חייבים לעשות את זה נכון ולעשות את זה מוצלח, כבר בפעם הראשונה. מנוע המשחק שלנו, כבר כל כך מצוחצח (לאחר כל העבודה הקשה בשנים האחרונות), שלמעשה יכולנו להוסיף את האפשרות, מבלי לגרוע מהיסודות השונים.

מנגנון השליטה על השוער, מציג למעשה שלוש אפשרויות שליטה שונות. הראשונה שבהן מאפשרת לקבל עזרה מלאה מהמחשב, כאשר השנייה מאפשרת עזרה חלקית ואילו האפשרות השלישית, מאפשרת שליטה מלאה של השחקן ללא כל סיוע מהמחשב. אנחנו מבינים בהחלט שייקח קצת זמן לשחקנים במשחק להסתגל לעמדת השוער, ולכן דאגנו להכניס הסברים אשר יופיעו על פני המסך. אחד הדברים שלמדנו במהלך הפיתוח של מנגנון השליטה החדש, הוא שלצד רגעים מלאי אקשן, יהיו גם רגעים בהם לא תהיה לשוער כל תעסוקה. למעשה ישנם הבדלים ברורים בין שליטה על החלוצים במשחק, לבין שליטה על השוער, בעיקר ברמת התיאום. לכן פיתחנו מנגנון "צעקות" מיוחד אשר אמור לאפשר לשוערים במשחק, לחלק הוראות לשחקנים השונים (לדוגמא לרדת להגנה), בנוסף לאפשרות מעקב טובה יותר אחר הכדור, כאשר קבוצתכם נמצאת בהתקפה.

4. אחד ממצבי המשחק החדשים, בפיפא 11, הוא מצב "מרכז היצירה", אשר אמור לאפשר לשחקנים ליצור ואף לשתף יצירות של שחקנים וקבוצות ברשת האינטרנט, האם תוכל לספר לנו עד כמה רחבה תהיה אפשרות היצירה (האם ניתן יהיה להשתמש בתמונות דיגטליות), והאם ניתן יהיה ליצור קבוצות קלאסיות כגון מילאן של שנות השמונים, ומנצ'סטר יונייטד של שנות התשעים?

ראטר: מרכז היצירה החדש, אמור לאפשר לקהל השחקנים לעצב את גיבורי ילדותם, לצד דמויות היסטוריות, ואפילו שחקנים דמיוניים. תהליך היצירה מאפשר להשפיע על מוצאו של השחקן, עיצוב שיערו, צבע עיניו ועוד הרבה דברים אחרים. למעשה מציג המשחק 180 אלף אפשרויות יצירה שונות, אז התשובה היא כן, בהחלט תוכלו ליצור את אותן קבוצות קלאסיות.


תגובות
הוסף תגובה חיפוש
אלמוני  - אחלה כתבה, סחטיין   |2010-09-27 06:40:57
אלמוני  - תודה רבה, אתה מראיין מצויין!!!   |2010-09-27 07:00:31
תמשיך להביא כתבות,הזמנתי את המשחק לפני שבוע, והראיון רק מחזק את הציפייה שלי.
Reiko   |2010-09-27 11:49:27
שאפו אורן!

ב-8 שאלות ענייניות תימצתת את השיפורים בפיפא החדש.

אמנם הוא די התחמק מהשאלה על מצב היצירה - אם ניתן להכניס תמונות דיגיטליות (מה שלא אפשרי עקב זכויות יוצרים, אבל אפשרי ועוד איך ופרו)
עם כל הכבוד למצב היצירה (שכרגע נמצא בגרסת הבטא שלו ואם אתה שואל אותי עם איך שה GAMEFACE עדיין נשאר ולא שודרג מאז יצא שנה שעברה, אני בספק אם יעדכנו גם אותו), בפרו הם שיחקו אותה לפחות במצב הזה, שם אפשר להכניס אשכרה ספונסרים לתלבושות בית\חוץ ואפילו לעצב את האיצטדיון ....

מביקורת שקראתי המשחק מציע גם מצב יצירה IN GAME, מעניין יהיה לראות איך הוא עובד לעומת מצב היצירה דרך המחשב - באינטרנט.

הייתי שואל אותו עוד שאלה אחת, למה לעזאזל אפשר לשמור רק 11 שניות בכל פעם ? ולמה זה מוגבל ל-5 העלאות ?
נראה שהם בכוח משאירים עוד ועוד דברים קטנים ומעצבנים שיהיה להם מה לעשות בגרסאות הבאות של פיפא.

בכל אופן אני אהבתי את הדמו והזמנתי כבר את 11...


תודה על הראיון המעולה אורן, עלה והצלח והמשך להביא כתבות מעניינות מהסוג הזה (שדי נדיר למצוא בתעשייה בארץ, על אחת כמה וכמה שמדובר באנשים בכירים)

מצפה לביקורת שלך על המשחק המלא
ולפגוש אותך באונליין...


WE ARE 11
אורון V1  - כל הכבוד אורן, כרגיל   |2010-09-28 03:53:16
ANGELUSPIKE  - נהדר אורן   |2010-09-29 03:32:49
כרגיל אורן אתה מספק את הסחורה בכל הקשור להשקעה.

רואי.
אורן נתן  - תודה לכולם   |2010-09-29 05:41:29
תודה לכולכם, על המחמאות לגבי הראיון. את האמת זה לא היה פשוט בכלל, כי צריך לשבת וללמוד טוב טוב את המשחק, לפני שכותבים שאלות (אני חושב ששאלתי שאלות שבאמת ירדו לעומק של המשחק, וזה מה שחשוב).

לצערי נכון לעכשיו, אף אחד מהכלי התקשורת בארץ, לא עשה איזה פולו-אפ לראיון, וזה מאכזב אותי כל פעם מחדש.

לגבי מצבי העריכה השונים, את האמת אני לא יודע אם מצבי העריכה בפרו מאפשרים שיתוף יצירות ברשת, אם כן אז אין ספק שזה יהיה עדיף על מה שאמור להיות בפיפא. ל-EA באמת אין בעיה להכניס מצב יצירות מתוחכם יותר (מספיק לראות את פייט נייט 4, כדי להבין למה הם מסוגלים), לדעתי זה באמת עניין של זכיונות עתידיים.

הכוונה היא שאם עכשיו יאפשרו ליצור העתקים (ומי כמונו יודע שיש יוצרים מאוד מוכשרים ברחבי הרשת), לליגת האלופות, לקבוצות קלאסיות, ולליגות חדשות, הערך של הוספת זכיונות כאלה למשחק בעתיד, תפגע באופן דרמטי.

אני מקווה לשחק במשחק בקרוב, יש לי עוד כמה חורים לסגור (מקווה להעלות 2 ביקורות חדשות בימים הקרובים), מה גם ש-NBA 2K11, זה המשחק שאני הכי רוצה לשחק בו (גם עליו אין סיקור ממשי במדייה הישראלית).

שיהיה חג שמח לכולם.

יואב  - כל הכבוד על הרעיון   |2010-09-29 18:17:54
אבל עצבן אותי שהוא החתמק מלענות על שני דברים:
האם היכולת לשחק כשוער לא תיצור תוצאות מטורפות, ומה שהכי מעניין אותי אם יהיה ניתן ליצור את שחקני הקבוצה ע"י תמונות דיגטליות כמו בbe a pro...
מה שאומר ש:
א. כן, יהיו תוצאות אסטרונומיות במשחקי 11VS11
ב. לא, אי אפשר ליצור קבוצה שלמה מתמונות דיגיטליות.
Reiko   |2010-09-30 21:26:30
ה CREATION CENTRE נפתח לקהל הרחב...
מאוד מוגבל ונראה די עלוב לעומת מה שיש בפרו.
אני מקווה שהם יעדכנו אותו ויוסיפו דברים
בינתיים הכל שם נראה ג'נארי משהו.
EA כל כך מפחדת מעניין הרישיונות (שלא חסרים לה) אז כמעט בלתי אפשר ליצור קבוצה\שחקנים שידמו בדיוק כמו במציאות.

בפרו למשל אפשר להכניס את הספונסרים ו"להדביק" אותם על התלבושות
לעצב את האיצטדיון
להכניס את הסמל האמיתי של המועדון.

בפיפא אין שום דבר מאלה, וגם ממה שיש לבחירה הוא מאוד מוגבל ומצומצם.

מלבד העובדה שאי אפשר להכניס גם את הGAME FACE לשחקנים שיוצרים (שוב, עניין הרישיונות)
ואפילו את שירי האוהדים שמתאפשר בפיפא החדש - לא ניתן ליישם אותו (עפ"י מה שהם טוענים בראיון אחר) על מצב היצירה הזה.

בסופו של דבר זאת תוספת נחמדה, אבל בקונספט הזה היא פשוט עלובה ודי מיותרת.

ראיתי שכבר בנו שם קבוצות כמו בית"ר ירושלים, מכבי תל אביב, הפועל תל אביב, מכבי חיפה... על כל שחקניהן...

בכל אופן, בנקודה הזאת פרו לוקח בהליכה, ורק מהסיבה הפשוטה שאני ממש סקפטי אם אלקטרוניק הארטס ישדרגו\יעדכנו את מצב היצירה הזה.


מצד שני , בקונאמי עשו חצי עבודה (בגלל הרישיונות המועטים שיש להם לעומת EA) אז הם נותנים לשחקנים לעשות את שאר העבודה, ללא שכר....
שי ספיר  - כל הכבוד   |2010-10-02 05:53:11
על הראיון הזה.
זה מאמץ שצריך להעריך במיוחד שמצב הכתיבה בתעשיה זו בארץ לוקה בחסר.
לגבי פיפא אני הורדתי את הדמו לדעתי הוא משחק די טוב אם זאת בגלל שאני לא ממש מעריץ של כדורגל הזמנתי כצפוי את WWE 011 בהזמנה מוקדמת במקום.
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."