Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home חדשות גיימסנטר מהדורה מיוחדת – TOP SPIN 4

גיימסנטר מהדורה מיוחדת – TOP SPIN 4

דוא

אם יש ענף ספורט שבו לא נעשה חסד בין הצפייה בטלוויזיה לבין הפעילות במגרש עצמו, זה הטניס. בטלוויזיה, המעבר בין נקודה לנקודה, בין משחקון למשחקון, נראה טבעי, פה ושם השחקנים נחים, אוכלים חטיף אנרגיה וחוזרים לחבוט בכדור, לעומת זאת במגרש האמיתי הכל מרגיש אחרת לגמרי. השחקנים מותחים את השרירים, מעקמים את המפרקים, ובעיקר נהנים מגלי אדרנלין אדירים. אז כדי שלא נרגיש מקופחים, עולם המשחקים תמיד בא לעזרתנו. 

בימים אלה משיקה חברת 2KSPORTS (אשר זכורה לנו בשנים האחרונות, בזכות סדרת משחקי הכדורסל הנהדרת שלה NBA 2K), כותר חדש בסדרת משחקי הטניס, TOP SPIN. עבור אלו מכם אשר לא מכירים את הסדרה או לא שיחקו במשחקי העבר, ניתן לכתוב שבדומה למשחקי הספורט של חברת 2K, עומד עקרון הסימולציה במרכז העניינים. הכוונה היא שבניגוד למשחקי טניס אחרים (אשר משווקים בשנים האחרונות בעיקר לקונסולות ה-WII של נינטנדו), הדגש הוא על בניית הנקודה, הגשה נכונה, משחק נכון ליד רשת וכל הדברים הקטנים שהופכים את הספורט הלבן למהנה ביותר.בראש ובראשונה אמור המשחק להציג שלושה סגנונות משחק עיקריים, אשר ינסו לדמות את סגנון משחקם של מיטב הטניסאים מהעבר ומההווה. המטרה של יוצרי המשחק, היא ליצור בידול מסוים בין השחקנים במשחק, הן על ידי אנימציות שונות (לפרזנטציה במשחק אמור להיות חלק מכריע בכך), והן על ידי מנוע המשחק עצמו. לדוגמא אם תבחרו לשחק עם שחקן בדמותו של אנדי רודיק, תהינו מעוצמה רבה מהקו האחורי (סרבים חזקים במיוחד, מכות החזרה עוצמתיות) כל זאת במטרה להביא להכרעה מהירה של הנקודה. במקרה ובחרתם לשחק עם אנדי מארי סגנון משחקכם ישתנה לסגנון סבלני יותר, סגנון אשר בונה את הנקודות על טעויות של היריב (הגשות לא חזקות במיוחד, אבל סיבולת גבוהה ועמידה נכונה על המגרש).

סגנונות משחק אלו מצטרפים כמובן אל יתרונות הסדרה מהעבר, והם יכולות שליטה רחבות שבדומה למציאות מעמידות סיכוי לצד סיכון. כידוע חלק מרכזי ממשחק הטניס מתבסס על נושא ההגשות, ונושא הטעויות שאינן מחויבות המציאות. לצד סגנונות החבטה המוכרים (חבטת הטופ-ספין, חבטת הסלייס, חבטת ההקשתה), אמור המשחק להציג מספר אינדיקאטורים אשר אמורים להצביע ולכוון את השחקן אל עבר סגנון משחק נכון. המשחק יידע לנתח את עוצמת החבטות, את רמת דיוקן, כל זאת במטרה לאפשר לשחקנים לפתח טקטיקה ייחודית אשר אמורה לפתח תחרותיות רבה בין קהל השחקנים.גולת הכותרת של חווית השליטה החדשה, היא שבדומה לגרסת ה-WII של המשחק, תציג גם גרסת הפלייסטיישן 3 של המשחק תמיכה בסגנון משחק אינטראקטיבי. בקר ה-MOVE החדש, פותח למעשה עולם חדש של אפשרויות עבור קהל השחקנים. עד היום הגישה של משחקי הספורט העיקריים (משחקי כדורגל, משחקי כדורסל), הייתה היא שאם תרצו עומק, כדאי שתלכו על גרסאות הפלייסטיישן והאקס בוקס, ואם תרצו אינטראקטיביות כדאי שתלכו על גרסת ה-WII. בפועל הטמעת סגנון המשחק האינטראקטיבי, מאפשרת למעשה להכניס את אותה חווית משחק קבוצתית שכולנו מכירים ואוהבים מה-WII, גם אל הפלייסטיישן, ולשם כך דאגו יוצרי המשחק להכניס גם  מצבי משחק מתאימים.

מצב משחק חדש אשר מופיע לראשונה בסדרת המשחקים, הוא מצב "מלך המגרש". מצב זה אמור למעשה להציג טורנירי בזק (הכרעה בשובר שוויון בלבד זאת רק אחת מהדוגמאות) בהם אתם וחבריכם תוכלו לשחק בשיטת הסרט הנע (ברגע ששחקן אחד מפסיד, שחקן אחר נכנס מיד לשחק), כל זאת במטרה ליצור את אפקט המסיבות הכל כך מהנה. במקביל למצבי המשחק הקבוצתיים, מציג המשחק את מצב הקריירה. בדומה למשחקי טניס אחרים שיצאו בשנים האחרונות, מתבסס מצב הקריירה על מסעו של שחקן וירטואלי אל התהילה. מלבד העובדה שאני באופן אישי מטיל ספק עד כמה יש לחדש במצבי קריירה יחידניים, יהיה מעניין לראות את התוצאה. לשם שיפור ורענון מצב הקריירה, השתמשו יוצרי המשחק בעקרונות אשר שמשו את מנגנון יצירת השחקנים שהופיע בסדרת NBA 2K בשנים האחרונות. בכל הקשור לאספקט הויזואלי, דאגו יוצרי המשחק לרדת לפרטים הכי קטנים (עיצוב תווי הפנים, בחירת אנימציות לחבטות השונות, בחירת מותגי ביגוד), ובכל הקשור לאספקט הפיזי, בחרו יוצרי המשחק לאפשר לכם להגדיר את סגנון משחקו של השחקן דרך נקודות ניסיון שאמורות לעבוד על בסיס דומה למשחקי תפקידים (השחקן מקבל כמות נקודות שאיתה הוא בוחר איזה יכולת ברצונו לשפר). נקודות אלו לצד רמת הפופולאריות שלכם בסבב אמורים להתבטא בכך שתקבלו הזמנות לטורנירים בקנה מידה הולך וגובר כאשר גולת הכותרת היא טורנירי הגראנד סלאם המפורסמים ואפילו מפגשים עם אגדות עבר בטורנירי ראווה.נושא האגדות במשחק החדש, זוכה השנה להתייחסות רחבה, הן בגלל הבעייתיות לגייס את כל כוכבי הטניס הנוכחיים למשחק, והן בגלל הכללתו של אנדרה אגאסי במשחק (לראשונה מזה שנים). שלא תבינו אותי לא נכון, מיטב הטניסאים מהסבב העולמי, הן מסבב הגברים והן מסבב הנשים מופיעים במשחק. בין השמות ניתן למצוא את רוג'ר פדרר, רפאל נאדל, נובאק דיוקוביץ', אנדי מארי, סרינה וויליאמס, קרולין ווז'ניאקי, ורה זבונרבה ועוד. הכוונה שלי היא שאחת הבעיות הגדולות ביותר של משחקי טניס (ובמקרה שלנו אני עושה הכללה גורפת), היא שנושא הזיכיונות אינו דומה למשחקי הספורט האחרים, כאן יש צורך בהחתמתו של כל שחקן ושחקן, וכך נוצרים חורים מסוימים, שבמידה מסוימת מונעים (לפחות כעת), את הופעתם של שחקנים ישראלים במשחק (לי באופן אישי, אין צל של ספק שמקומה של שחר פאר חייב להיות במשחק). מהעבר השני, הכללתו של אנדרה אגאסי, יוצרת הייפ לא קטן הן בקרב השחקנים, והן במסעות הפרסום של חברת 2K. אגאסי שפרסם את ספרו האוטוביוגרפי (ויש יאמרו השערורייתי), מוצג במשחק הן בדמותו מתחילת הקריירה (השיער הארוך), והן בדמותו משלהי הקריירה (הקרחת המפורסמת). לצידו ניתן למצוא במשחק את פיט סאמפראס, בוריס בקר, ביורן בורג, מייקל צ'אנג ופטריק ראפטר כאשר המטרה של יוצרי המשחק היא שעימותי החלומות (סאמפראס מול נאדאל, אגאסי מול דיוקוביץ', בקר נגד פדרר), יהוו חלק ניכר מהסיבות לשחק במשחק.

לסיכום ניתן לכתוב, שאם נסתכל על משחקי הטניס בשנים האחרונות, נשים לב שדווקא הגל האינטראקטיבי ששטף את תעשיית המשחקים, הצליח לעשות חסד עם ז'אנר משחקים שכמעט ונכחד בשנות התשעים. היכולת לשחק ובעיקר לדבר על משחקי הטניס, היא שהזריקה דם חדש לקהל השחקנים והמפתחים כאחד, ואני מניח שכבר בימים הקרובים נתכונן לעבוד על חבטות ההגשה שלנו.

אורן נתן.


 שמור את הכתבה ברשת החברתית
Reddit! Del.icio.us! Mixx! Free and Open Source Software News Google! Live! Facebook! StumbleUpon! Twitter! TwitThis Joomla Free PHP
תגובות
הוסף תגובה חיפוש
Johny2Guns  - אחלה כתבה   |2011-03-19 22:54:30
מסכים איתך לגבי הקטע שקשור לזכיונות. אנחנו לא נראה כמה מגדולי הטניסאים הפעילים כיום כמו מריה שראפובה, נבאדיאן, יואיט, ג'סטין הנין, דל פורטו. בכל אופן אני מחכה למשחק בקוצר רוח, נקווה שמצב האונליין יהיה מהנה ויאריך את תוחלת החיים של המשחק.
דני  - שלום אורן   |2011-03-21 05:53:11
שלום אורן, רציתי לשאול אם אתה יודע מתי אמור top spin 4 להגיע לישראל??

תודה ,דני
אורן נתן  - תשובה   |2011-03-21 16:22:31
עקרונית המשחק כבר הגיע לישראל (לפני ימים אחדים, אבל אכן הגיע), ניתן לרכוש אותו בחנות "מדייה גיים", בגבעתיים (יש להם אתר אינטרנט שעושה משלוחים לכל הארץ, שירות מומלץ בחום, מה גם שהמחירים שלהם יחסית זולים בהשוואה לרשתות המשחקים הגדולות).

לגבי מצב הרשת במשחק החדש, לפי חברת 2K, מצב הרשת יציג טורנירים שבועיים אשר ידרגו את השחקנים בכל שבוע מחדש, ככל הנראה בסגנון דומה למה שנעשה בגרסת הגביע העולמי של פיפא בשנה שעברה (נכנסים לטורנירים, ופחות למשחקי ראווה, נשמע על הנייר מאוד מבטיח).

אורן.

נדב   |2011-03-24 05:39:12
איך המצב קריירה? אפשר להנות ממנו? הוא קל? קשה?

תודה
אורן נתן  - תשובה   |2011-03-24 10:07:07
טרם שיחקתי במשחק, הכתבה עצמה היא כתבת PREVIEW לרגל יציאתו. כבר בימים\שבועות הקרובים (תלוי במועד בו אקבל את המשחק, אשר נשלח אלי בימים אלה מחול), אעלה את הביקורת המלאה לגביו.

עקרונית מצב הקריירה, אמור להיות רחב, אבל שוב הוא אמור להתבסס על יצירת טניסאי על כל המשתמע מכך (משחק בטורנירים קטנים, בניית יכולות וכדומה). הדבר הנחמד הוא שתוכל לקחת את הטניסאי שיצרת גם למשחק הרשת, שם מציג המשחק טורנירים על בסיס שבועי עם דירוגים וכל המשתמע מכך.

יוסי  - מצב קריירה   |2011-04-06 04:04:37
התחלתי במצב קריירה לשחק ואני מתקדם טוב אבל אני עדיין לא מבין שם דברים,כמו מה ההבדל בין אימון לבין משחק ג'לנג או המצב שבוחרים מאמן ודרך זה עם הנקודות שאתה צובר עולים ברמות.אתה יכול לתת הסבר לדברים שיש בקריירה?
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 

כתבות נוספות