Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home ביקורות BACK TO THE FUTURE – GET TANNEN

BACK TO THE FUTURE – GET TANNEN

דוא

בפרק השני של משחק ההרפתקאות החדש בסדרת "חזרה לעתיד", אנחנו נלקחים בחזרה אל שנות השלושים, והפעם העלילה קצת מסתבכת. לאחר שמרטי ודוק התאחדו, נוסעים השניים בחזרה אל ההווה, אל שנת 1986, וכרגיל מגלים שהכל השתנה.

כזכור בפרק הפותח של סדרת המשחקים, יוצא מרטי למסע אל שנות השלושים, שם עליו להציל את ידידו הטוב, דוקטור אמט בראון, מהוצאה להורג. לשם הצלתו של בראון, לומד מרטי להכיר דמויות חדשות בהם סבו ארתור מקפליי, העיתונאית החטטנית עדנה סטריקלנד, והבריון השכונתי, סבו של ביף טאנן, קיד. טאנן שכמובן מזכיר במידה רבה את נכדו (על שלל גרסאותיו), משמש למעשה כראש משפחת פשע מקומית, אשר מנסה להטיל טרור על קליפורניה כולה. במהלך ניסיונותיו להלבין את עסקיו הלא כשרים, נעזר טאנן לא אחת בשירותיו של רואה החשבון המפוחד, ארתור מקפליי. מאחר ופרדוקס הזמנים שעליו מתבססת הסדרה, יוצר הקשרים רבים בין העבר לעתיד, משתדלים מרטי ודוק, ללכת לפי הספר, או במקרה שלנו, העיתון המקומי, ולמעשה לשמור על הקיים. למרות זאת אנחנו מגלים, שרצף הזמן אכן השתנה, טאנן לא בא על עונשו, הקים סינדיקט פשע, וכעת הוא רלוונטי גם בשנת 1986.טעימה קטנה זאת מעלילת הפרק החדש, בהחלט לא עושה חסד עם רמת ההנאה האמיתית שלי מהפרק. הכוונה שלי היא, שגם אני בתהליך כתיבת הביקורת נמצא בפרדוקס לא קטן. מצד אחד אני רוצה להרחיב ולספר לכם על טיב העלילה, וטיב המשימות השונות, אבל אם אעשה כך, אני עלול לפגוע לכם ברמת ההנאה, שלמרות אורכה הקצר (5 שעות בממוצע), בהחלט שווה כל רגע. אני לא אשקר ולא אגזים אם אכתוב, שהפרק הזה היה הפרק הכי טוב של משחקי ההרפתקאות (קווסטים), במתכונתם הנוכחית. נכון שכבר מצאתי את עצמי נהנה בצורה דומה גם בסדרות\מותגים אחרים, ונכון שלא שיחקתי בכל החידושים האחרונים, אבל למרות זאת הפרק הזה באמת מעלה את הרף.מלבד טאנן, מקפליי, וגרסה צעירה של הדוק, אנחנו לומדים להכיר דמויות חדשות שחלקן רלוונטיות לדמויות שנכיר בעתיד (סבה של ג'ניפר, אהובתו של מרטי), וכאלה שפשוט משאירות טביעת רגל גדולה שאי אפשר לפספס (הזמרת היפיפייה, טריקסי טרוטר). בפועל אני חושב שהדמויות הללו מראות לנו, שכתיבה נכונה בהחלט יכולה לנתב עלילה מוכרת גם אל נתיבים חדשים, ולא רעים בכלל יש לומר. למרות זאת, לפי דעתי סביבת המשחק היא טיפה מוגבלת, הן בפרק הראשון והן בפרק השני. עיצוב הסביבה (כיכר העיר המפורסמת, בגרסה של שנות השלושים), בהחלט נראה טוב, אבל הבעיה העיקרית שלי היא בחוסר ניווט חופשי בין הזמנים השונים. למרות שבמהלך הפרקים, מנווט השחקן (מרטי), בין העבר להווה, לשחקן לא תהיה השפעה על כך (הניווט נעשה דרך סצנות המעבר השונות). ברור לי שזה מקל על פיתוח העלילה ועל פיתוח המשימות השונות, ועל הנייר יכול להיות שמדובר בצעד הנכון (לפחות כרגע אני יותר נוטה לכיוון הזה), אבל בהחלט הייתי שמח לראות קצת יותר תיבול בקטע של המסע בדלוריאן.מבחינת המשימות, כפי שכבר ציינתי, הפרק הנוכחי בהחלט מציג אתגר לא קטן (אתגר חיובי כמובן). נכון שבהשוואה לפרק הראשון, גם פרק ממוצע היה מאתגר, אבל כאן לקחו יוצרי המשחק את פתרון המשימות לשלב שבו צריך לעצור, לחשוב ולתמרן, וזאת למעשה המהות של משחקי ההרפתקאות, יותר מכל דבר אחר. מבנה המשימות עצמו, עדיין שומר על תבנית זהה (שתי משימות עיקריות, בתוספת מיני-משימות בתחילת וסוף הפרק), אבל שיש לה תוכן מוצק ההרגשה היא טובה, בטח שרמת הדיאלוג והאינטראקציה בין הדמויות השונות, מגיעה לשיאה במשימה המתגלגלת שנערכת במועדון הלילה של קיד.
לסיכום, המשחק בפרק השני רק הגביר אצלי את הציפייה לפרק השלישי, מה גם שבדומה לסדרת הסרטים, בסופו של כל פרק, אנחנו מקבלים טעימה לפרק הבא. נכון שכפי שציינתי בעבר, עצם זה שמדובר בדמויות שקל להתחבר אליהן הופכת את ההנאה מהמשחק לרחבה, אבל לולא היה למשחק בשר בדמות עלילה מעניינת, אני בספק אם הוא היה מצליח להתרומם.

לסיום הנה מספר רמזים אשר יעזרו לכם במהלך המשחק:

זה ידוע שכלורופורם זה תרופה עדיפה על דקסמול קולד
לא פעם טענתי ששוטרים ומוזיקה דיכאונית, זה שני דברים שהולכים ביחד.
התמונות שבאלבום, ילדות שלא נגמרת, אתה הבן, אני האב.

אורן נתן.שמור את הכתבה ברשת החברתית
Reddit! Del.icio.us! Mixx! Free and Open Source Software News Google! Live! Facebook! StumbleUpon! Twitter! TwitThis Joomla Free PHP
תגובות
הוסף תגובה חיפוש
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."