Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home ביקורות BACK TO THE FUTURE – FUTURE VISIONS

BACK TO THE FUTURE – FUTURE VISIONS

דוא

לאחר שהצליח להשיג את הפגישה המיוחלת עם האזרח בראון, מנסה מרטי לשכנע את דוק שבעולם אלטרנטיבי, הוא מדען מטורף, כזה שיוצר מכונות זמן, ולא היפנוזה להמונים, אבל למרות זאת שוכח מרטי להכניס למשוואה את אשתו של בראון, עדנה סטריקלנד.

דמותה של העיתונאית החטטנית, עדנה סטריקלנד, מהווה את אחת מדמויות המפתח בסדרת המשחקים החדשה, ובהחלט עומדת במרכז הפרק הרביעי והדרמטי בעלילה. אם בסיום הפרק הקודם, הבנו שרומן מסתורי בין עדנה לדוק הוא שהוליד את ההווה הביזארי, אנו מגלים כבר בפתיחת הפרק החדש, שלעדנה אין כוונה לוותר על השלטון. לשם כך מחליט מרטי לרדת לשורש הבעיה\למנוע את התאהבותם של דוק ועדנה.מיד לאחר שמרטי משתחרר ממחנה המעצר (שם עמד לעבור את סדנת "האזרח המיוחד", שהיא בעצם שטיפת מוח קיצונית), מתניע מרטי את הדלוריאן (שעדיין סובלת מבעיות טכניות לאור התאונה שעברה), בחזרה לשנת 1931, כל זאת במטרה לתקוע טריז בין דוק לעדנה. בניגוד לפרקים הקודמים, בהם נלקחנו לכיכר העיר, אנחנו נלקחים הפעם אל יריד הטכנולוגיה הראשון מסוגו, יריד שבו אמור דוק להציג את פרי יצירותיו לקהל הרחב. עצם עיצוב היריד, יוצר בהחלט רענון מסוים בכל ההתייחסות אל דמויות העבר, למרות שמבחינת הדיאלוג ופעילותן במהלך הפרק, אין הבדל משמעותי. הדבר שאהבתי במיוחד בפרק החדש, הוא שלאחר הפרק הקודם שעסק רובו ככולו בדיאלוגים אשר פיתחו את העלילה, הפרק החדש, רווי במשימות, ורווי בפאזלים, אומנם לא נתקלתי בבעיות מיוחדות (אורך החיים זהה לפרקים הקודמים), אבל אני בהחלט חושב שהפרק מאתגר ומרתק.בחזרה לעלילה ניתן לכתוב שמרטי מבין שעל מנת לתקוע טריז בין עדנה לדוק, עליו לפתח לדוק תדמית אחרת, תדמית שתגרום לעדנה להתחרט על הרגע שנתנה למערכת היחסים בניהם צ'אנס. בתוך כך עומדת יצירתו החדשה של דוק, מערכת לניתוח פסיכולוגי של אנשים, במרכז,  לאור השפעתה הרבה על מנגנוני שטיפת המוח אשר יבואו לידי ביטוי בעתיד. בניגוד לפרקים הקודמים אנחנו רואים כמעט לראשונה, שיתוף פעולה רציף בין מרטי לדוק הן בקידום העלילה, הן בנסיעה בדלוריאן (שוב אני חושב שהיה מקום לאפשר שימוש חופשי בדלוריאן), וזה משהו שמאוד מעניין לעקוב אחריו, בטח כאשר אנחנו מגלים שגרסתו המבוגרת של דוק, עדיין מחזיקה ברגשות כלפי עדנה, ולא בהכרח רוצה\מעוניינת בעולם האלטרנטיבי בו היא מחזיקה באשה ושני ילדים (לפי סרט הקולנוע השלישי).

בין הדמויות שאהבתי לראות את חזרתן לסדרה, מופיעה בפרק דמותה של טריקסי טרוטר, אותה זמרת אלמונית שהביאה להפללתו של קיד טאנן. טריקסי עצמה היא לא משמעותית לפיתוח העלילה, אבל היא דמות שבהחלט יכולה הייתה להופיע גם במשחקי הרפתקאות אחרים (השם לארי קופץ לראש כל פעם שאני מסתכל עלייה..).

לסיכום אני יכול לכתוב שמאוד נהניתי מהפרק הרביעי בסדרה, הוא בהחלט המשיך את הקו של הפרק השלישי, באופן כזה שהרגיש לי כפרק אחד גדול (יכול להיות שזה גם לאור העובדה ששיחקתי אותם אחד אחרי השני). אם נתבונן על המכלול הכולל, נראה שהבנייה אל עבר הפרק החמישי והאחרון לעת עתה, היא טובה, היא לא מושלמת כי עדיין יש לדעתי חורים מסוימים בעלילה (מערכת היחסים בין מרטי לג'ניפר, לוקחת חלק מרכזי בפרק אחד ולא ממש מוזכרת באחר), אבל היא בהחלט יוצרת עניין לראות כיצד ייראה העתיד לאחר שהכל יבוא על סדרו...

הנה מספר רמזים אשר יעזרו לכם במהלך הפרק:

הטובים אוהבים אדום, הרעים אוהבים ירוק
בשנות השמונים נהגו לחלק כדורים ביחד עם העיתונים
תמיד אמרתי שלדלוריאן חסר ריח


אורן נתן.שמור את הכתבה ברשת החברתית
Reddit! Del.icio.us! Mixx! Free and Open Source Software News Google! Live! Facebook! StumbleUpon! Twitter! TwitThis Joomla Free PHP
תגובות
הוסף תגובה חיפוש
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."