Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home חדשות הכדור חוזר לג'ורדן – NBA 2K12 מגיע לחנויות

הכדור חוזר לג'ורדן – NBA 2K12 מגיע לחנויות

דוא

האויב של הטוב, הוא הטוב ביותר. השאיפה למצוינות אומנם משכרת אבל לעיתים היא יכולה גם לשקר. לא אחת מצאו את עצמם אלופים רבים סופגים נוק-אאוט צורב, רגעים בודדים לאחר שזכו בתהילה. כחודש לפני המועד הרשמי בו היו אמורים להיפתח משחקי ליגת הכדורסל הטובה בעולם, משווק השבוע לחנויות כותר הכדורסל החדש בסדרת משחקי NBA 2K, ונשאלת השאלה, האם NBA 2K12, יתעלה על NBA 2K11?

תחושת הבטן שלי, אומרת שכן. גולת הכותרת של NBA 2K12, היא שאנחנו הולכים לקבל עוד מאותו מתכון מנצח מהשנה שעברה. כאשר אני כותב עוד, הכוונה היא לעוד קבוצות קלאסיות, עוד אגדות, עוד מצבי משחק, ועוד שיפורים במנוע המשחק. אם זה מה שאמור להחזיר את השחקנים לסיבוב נוסף, כנראה שכן, בטח שאל מייקל ג'ורדן מצטרפים גם מג'יק ג'ונסון ולארי בירד.אם יש דבר אשר מסמל את הצלחת NBA 2K11 יותר מכל דבר אחר, היא חזרתו המתוקשרת של הוד אווריריותו אל סצנת משחקי הכדורסל. מייקל ג'ורדן אשר בניגוד לעבר, הופיע בכל הדרו ביחד עם חבריו לשיקאגו, בהחלט יצר באז גדול, שבראייה לאחור גם הצדיק את עצמו. השילוב הנהדר בין מנוע המשחק הממכר, לבין רגעיו הגדולים של ג'ורדן (האליפות הראשונה, משחק השפעת, 63 הנקודות בבוסטון גארדן), הוא שיצר את האילוזיה כאילו מדובר בדבר האמיתי.

אז אם בשנה שעברה, ראינו התמקדות אך ורק בג'ורדן, עומד NBA 2K12, להתמקד בהיסטורית המשחק ובשחקנים אשר הובילו אותו, כל אחד בדורו. ציר הזמן הוירטואלי, אמור להימתח החל משנות השישים (ימי ביל ראסל וג'רי ווסט), דרך שנות השבעים (ארל מונרו, ווילט צ'מברליין), שנות השמונים (השואו-טיים של מג'יק וקארים), שנות התשעים (ג'ורדן והאקים), ועד לשנות האלפיים (שאקיל וקובי). אין ספק שמעבר קצר על רשימת הקבוצות\שחקנים, בהחלט יוצר צמרמורת חיובית, ויהיה מעניין לראות את אבולוציית המשחק דרך המגרש הוירטואלי.כאשר אני כותב על אבולוציית המשחק, אני מתכוון בעיקר לשני אספקטים חשובים, מנוע המשחק והפרזנטציה. בכל הקשור לפרזנטציה ניתן לראות שצוות הפיתוח של המשחק, הלך וצפה בקלטות מאותה תקופה, כי מה שאנחנו רואים בפועל במשחק זה ניסיון לשחזר את רוח התקופה בצורה מדויקת למדי. הירידה לפרטים אמורה להציג זוויות צילום בודדות, צילום בשחור-לבן, שינוי בחוקי המשחק (הכנסת קו שלוש הנקודות), ואפילו לוח תוצאות ידני. מנוע המשחק אמור להציג את התמורות הרבות שעבר משחק הכדורסל בעשרות השנים האחרונות, בין היתר מעניין אותי לראות כיצד יתמודד המשחק בהצגת הדומיננטיות של עמדת הסנטר מימיו של ביל ראסל, דרך ווילט צ'מברליין, ועד לימיהם של האקים אלג'ואן ושאקיל אוניל.


אם כבר אלג'ואן, אחת הנקודות הבולטות ביותר שאמורה להיראות שונה משנה שעברה, היא המשחק בפוסט. על מנת להדגיש את הדומיננטיות של הסנטרים האגדיים של אז, דאגו בצוות הפיתוח של המשחק, לשנות מהיסוד את כל מה שראינו בעבר על משחק בפוסט. הדגש השנה אמור להיות בעיקר על התנועה הנכונה עם הגב אל הסל כאשר שינויי הכיוון והאנימציות, אמורים לאפשר לשחקנים ליצור למעשה משקל אמיתי למשחק בצבע. לדוגמא אמור המשחק לאפשר לשחקנים להשתמש במרפקים על מנת לתפוס עמדה יותר טובה, כאשר במקביל אמור מנוע המשחק לגרום לכך שגם במשחק ההגנה יוכל השחקן המגן לדחוף בחזרה ובכך לספק חווית משחק מאוד ריאליסטית.

מלבד המאבקים בצבע, אחד הדברים המעניינים שהוספו למשחק השנה היא היכולת לזנק לקהל במאבק על כדורים אבודים. כן אני יודע שעל הנייר נשמע שמדובר בתוספת צבעונית יותר מאשר תוספת אשר אמורה להשפיע על המתרחש במגרש, אבל לפי יוצרי המשחק מדובר באלמנט משמעותי. כוונתם היא שעם הוספת האפשרות החדשה, הלחץ על מוביל הכדור משתנה וניתן יהיה להוביל אותו לאזורים מסוימים במגרש אשר ישפיעו באופן ישיר על ניהול המשחק, וזה משהו שבהחלט יהיה מעניין לראות בפועל.

מלבד כל השינויים במנוע (שעליהם ניתן להרחיב עוד הרבה), אחד הדברים המשמעותיים שאני באופן אישי מאוד שמח לראות במשחק השנה, הוא מצב הדרכה חדש. כן למרות שעל הנייר כמות הזמן שהשקעתי במשחקי כדורסל שווה בערך לתקופת דוקטורט, אני חושב בהחלט שמשחק כל כך עמוק חייב מצב הדרכה איכותי. לא פעם נתקלתי בשנים האחרונות בשחקנים אשר רצו וקנו את אחד ממשחקי NBA 2K, וזמן קצר לאחר מכן החליטו שהוא לא בשבילם, לא בגלל איכות המשחק, אלא בעיקר בגלל קשיי ההסתגלות. לאורך זמן, אין ספק שמה שאנחנו רואים בסדרת המשחקים, הוא ניסיון ללמד את השחקן, את יסודות משחק הכדורסל, ואף מעבר לזה. לשם כך אני בהחלט חושב שמצב ההדרכה, אשר ילווה בהדרכה ויזואלית שכל כך הייתה חסרה לי בשנה שעברה, יתרום רבות לאוהדים הצעירים וגם קצת לוותיקים שבניהם.

לצד מצב התאגיד אשר מאפשר לשחקן לנהל את אחת מקבוצות ה-NBA, עולה בשנים האחרונות מצב הקריירה לשחקן יחיד. הכוונה במצב הקריירה לשחקן יחיד, היא למצב משחק בו השחקן שולט אך ורק על שחקן אחד במהלך המשחק, ולמעשה חי את חייו של שחקן מהשורה. גולת הכותרת המרכזית במצב המשחק היחידני (בטח בהשוואה למשחקי ספורט אחרים), היא בעיקר רמת ההדמיה והעברת הסיפור. מלבד המשחקים עצמם, מציג המשחק סצנות מעבר רבות, בהן ניתן לראות את תהליך הדראפט, חוזי הפרסום, מסיבות העיתונאים ואפילו הגעה להיכל התהילה. למרות שעבר הבעתי את הסתייגותי ממצבי המשחק היחידניים, אני חייב לכתוב שזה משהו שהולך ומשתפר עם השנים, ובהחלט מטיל צל מסוים על חווית הכדורסל הבסיסית, כל זאת לטובה כמובן.

השנה, החליטו בצוות הפיתוח של המשחק, לקחת את מצב הקריירה היחידנית צעד נוסף קדימה. מלבד האתגר המרכזי (להגיע להיכל התהילה), אמור המשחק להציג אפשרות לשחק אך ורק משחקי מפתח. הכוונה היא לגרום לשחקנים לשחק כמה שיותר עונות, ולא לשחוק את עצמם בעונת משחקים ארוכה. דבר זה פותח לשחקנים אפשרות לנהל חוזים, לשפר את יכולות המשחק בצורה יותר אפקטיבית, ובעיקר לפתח הזדהות עם הדמות הוירטואלית. אם כבר הזדהות, במקביל לשימוש במנגנון יצירת השחקנים, יאפשר המשחק לשחק את קריירת המשחק היחידנית עם כל אחד משחקני הליגה הטובה בעולם, בין אם מדובר בקובי ברייאנט, לברון ג'יימס, דירק נוביציקי ועומרי כספי שלנו.כן לאחר המעבר המתוקשר לקליבלנד אשר נעשה שעות אחדות לפני השביתה, יהיה מעניין לראות כיצד ישתלב כספי בקבוצתו החדשה, אשר ללא ספק נמצאת בצומת דרכים לאחר עזיבתו המאוד טראומטית של לברון ג'יימס. אם ניקח אינדיקציה מעיצוב דמותו של כספי במשחק, נראה שעתידו של כספי מובטח, יוצרי המשחק ללא ספק דאגו לשפר באופן משמעותי את תווי הפנים של עמרי, בטח בהשוואה לגרסאות שראינו בשנים האחרונות.NBA 2K12, יוצא לקונסולות הפלייסטיישן 3, האקס בוקס 360, ה-WII, הפלייסטיישן 2, הפלייסטיישן הנייד, וכמובן למחשבים האישיים.

אורן נתן.שמור את הכתבה ברשת החברתית
Reddit! Del.icio.us! Mixx! Free and Open Source Software News Google! Live! Facebook! StumbleUpon! Twitter! TwitThis Joomla Free PHP
תגובות
הוסף תגובה חיפוש
שי ספיר  - תגובה   |2011-10-04 12:31:04
קודם כל כספי נראה כל כך אמיתי שזה מדהים,
תודה על המאמר למרות שאני לא הכי מתחבר למשחקי כדורסל ללא ספק הכתבה עושה חשק גם ללא מעריצים לרכוש אותו.
תודה אורן, מחכה בקוצר רוח לחדשות על WWE.
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."