Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home ביקורות SAINTS ROW THE THIRD – הביקורת המלאה

SAINTS ROW THE THIRD – הביקורת המלאה

דוא

חזרה לזירת הפשע, היא תמיד בעייתית, הסיכון להיתפס עולה לא אחת על הריגוש במעשה. הרצון לסמן טריטוריה הוא כמעט תמיד טריגר לפיצוצים וחיסולים, ולמרות כל זאת יש משיכה מסוימת אל הפשע והרשע. 

שלוש שנים אחרי יציאת הכותר האחרון בסדרת המשחקים, חוזרת אלינו סדרת SAINTS ROW, ומציגה את העובדה שהפשע משתלם. כן לפחות במחוזות הוירטואליים של המשחק, זוכה חבורת הסיינטס לתהודה רבה אשר מתורגמת לכסף ושליטה. כל זה לא מחזיק מעמד זמן רב, לאור היעלמותו של מנהיג החבורה ג'וני, וכניסתם לזירה של עבריינים חדשים. מבלי להרוס הרבה מעלילת המשחק, אני יכול לכתוב שדיי התאכזבתי ממנה. כן אני יודע שלפחות עבורי, עלילת המשחק שווה יותר מכל האקשן והפיצוצים, אבל בניגוד לעבר עלילת המשחק לא מצליחה להתרומם מצד אחד מעבר לצפוי (הקיצוניות שתמיד אפיינה את מהות הסדרה, מוקצנת במשחק לשלב אחר לגמרי), בעוד שמצד שני גיבורי המשנה\חבורות האויבים, מאוד מזכירות את מה שראינו בעבר.הכוונה שלי היא שבתור אחד שאוהב את הסדרה יותר מאשר סדרות פשע אחרות, בטח כאשר מדובר בסביבת עולם פתוחה, אני חייב לציין שבמבט לאחור, לא מצאתי את עצמי זוכר משימות מיוחדות לאורך זמן, לא מצאתי את עצמי מתחבר לדמויות השונות (ותאמינו לי שניתן למצוא כאן מכל הקשת, החל מהאקרים דרך מתאבקים ועד להופעה של זומבים). הרצון להדגיש מחדש את מאבקי השליטה על העיר, מציג במידה רבה חזרה של עלילת המשחק הקודם בה הייתה מוטלת על השחקן המשימה להקים מחדש את חבורת הסיינטס במקביל לתפיסת עמדות שולטת ברחבי העיר. מבחינת מנוע המשחק, מדובר גם פה במנוע דומה למה שראינו בעבר, נכון שהוא יותר יציב (כמעט ואין ירידת פריימים וזמני טעינה), ונכון שהוכנסה אפשרות לקרבות אוויר בסיוע מטוסים עתידניים, אבל בפועל מדובר באותה גברת בשינוי אדרת.

5580Angels_Lobby
5580Angels_Lobby
5581Explosions_FINAL
5582Skydive_1
5583skydive_2


אם אני בוחר להתמקד בנקודה מסוימת, אני חייב להתייחס אל מבנה המשימות. בדומה למשחק הקודם, על השחקן מוטלת האפשרות לשחק במשימות העלילה, במקביל למשימות המוניטין\מיני משחקים אשר מעלים את רמתו ויכולותיו. הקונספט עובד, בזה אין ספק, המשימות זורמות ומלאות עניין, אבל אין איזה תחכום או לוגיקה מיוחדת אשר עומדת מאחוריהן. מפת הניווט הוירטואלית מאפשרת לשחקן להיכנס אל המשימות השונות, במקביל למשימות המוניטין, ומהווה למעשה את מרכז העניינים המעשי של השחקן. המעבר מנקודה לנקודה ברחבי העיר, לוקח זמן, וגם כאן ניתן לראות שנעשתה מחשבה להציג את המשחק באור גדול יותר וצבעוני יותר.

הפרזנטציה במשחק שעליה למעשה קם ונופל במשחק, היא עמוקה וקיצונית, אבל לי היא הרגישה כמו סלט מעורבב. הגישה שלפחות ליוותה אותי הייתה שיוצרי המשחק, ניסו לקחת קצת מכל משחק, בין אם מדובר במשימות טיסה, בין אם מדובר בהתקפות זומבים ובין אם מדובר בפריצה למחשבים. הגיוון במשחק הוא עצום, אבל אותי זה לא חיבר, מה גם שלא ירדתי לעומק של משימות המוניטין. משימות המוניטין הן ללא ספק אחת מנקודות השיווק העיקריות של הסדרה, מה גם שהן עושות שימוש בהרבה הומור (סיבוב דאווין עם נמר זאת רק אחת הדוגמאות), אבל למרות זאת אני חושב שהיה מקום לקשור אותן בצורה טובה יותר לעלילת המשחק המרכזית.

5584sr3-06_LuchaScreaming
5584sr3-06_LuchaScreaming
5585sr3-06_PCwithHSvsCOPS
5589sr3-18_AngelsAction
5597SR304_TankCrush


נקודה חשובה במנוע\המשימות, שללא ספק הייתה חסרה לי, היא שרוב מוחלט של המשימות התרחשו ברחבי העיר, ולא ראינו כמעט בכלל משימות בים. בנוסף לכך משימות ירי\חיפוי (בהן השחקן משחק תפקיד משני), כמעט ולא הופיעו, וחבל. למרות זאת, אני חייב לציין שמשימות הטיסה\הפצצה בהחלט מספקות את הסחורה בגדול, נכון שאני פריק של סימולטורים ארקיידים אבל למרות זאת, נעשתה כאן עבודה טובה, שבהחלט מהווה אתגר.

אם כבר אתגרים, האינטליגנציה המלאכותית במשחק, לאורך כל שלבי המשחק, בכל הקשור לשיתוף הפעולה של השחקן עם חבורת הסיינטס, היא גרועה. לא אחת מצאתי את עצמי עסוק בהחייאה של חברי לנשק, מאשר בניהול שוטף של המשימה, לא רק שהשותפים סטטיים ברוב מוחלט של הקרבות, הם פשוט משפיעים לרעה על חווית המשחק. אומנם ניתן לפתור\לשפר זאת כאשר משחקים את הקמפיין בצוותא עם חבר מהאינטרנט, אבל למרות זאת אני חושב שעדיף היה להקשות\להאריך את המשימות, מאשר ליצור שותפים מטומטמים. לעומת זאת אני חייב לציין שרמת האינטליגנציה של האויבים במשחק, על שלל תפקידם, היא טובה, הם חותרים למגע, מגיעים בכמויות ולא אחת מצריכים שימוש בנשק שובר שוויון.

בכל הקשור לנשק, לחבורת הסיינטס אין מה להתבייש גם מול משחקים גדולים בהרבה. המשחק מציג שורה רחבה של נשקים, אוטומטיים וחצי אוטומטיים, רימוני יד, בקבוקי תבערה, התקפות מזל"טים ושורה רחבה של נשקים שכתיבה עליהם תוציא במידה רבה את העוקץ ממשחק בהם. ממשק השליטה ושדרוג הנשקים, מזכיר את מה שראינו בעבר, השחקן נכנס לחנויות הנשק השונות ברחבי העיר, מתאים את ארסנל הנשקים\תחמושת למשימתו ויוצא לדרך, הניווט בזמן אמת אף הוא טוב למרות שהמשקל של הנשקים הכבדים גדול מידי לטעמי. למרות שבזמן משימה זורקים מכל הבא ליד (מאוד מומלץ לשדרג את רימוני היד), השימוש בנשקים הכבדים (סממן הלייזר, טילי הנ"ט), פוגע באטרקטיביות, במידה מסוימת עדיף לפעמים להשתמש בנשקים הקלים יותר על מנת "לספוג" את האווירה.

לסיכום, אני חייב לציין שלמרות אכזבה רגעית, נהניתי מהמשחק. נכון שהציפיות שלי היו שונות לחלוטין, ונכון שעלילת המשחק לא הייתה טובה לאורך רובו (ישנם חלקים מפתיעים שאותם בחרתי להשמיט מהביקורת), אבל בפועל גם היום, סביבת המשחק הפתוחה, הקיצוניות ובעיקר הצבעוניות של סדרת המשחקים, עדיין עובדת. עבור אלו מכם שמשחקים בסדרה בפעם הראשונה, מדובר בהזדמנות טובה להתמכרות, אני לעומת זאת מקווה שהמשחק הבא בסדרה יהיה מקורי יותר.

אורן נתן.

 שמור את הכתבה ברשת החברתית
Reddit! Del.icio.us! Mixx! Free and Open Source Software News Google! Live! Facebook! StumbleUpon! Twitter! TwitThis Joomla Free PHP
תגובות
הוסף תגובה חיפוש
אלמוני   |2012-03-05 06:05:32
יש לי כמה דברים להגיד:
1. האתר הזה מעולה.
2. כתיבת הביקורות נראית ממש מושקעת ובשפה גבוהה טובה ומובנת.
3. אני לא תמיד בטוח בקשר לדעות שלך. ראיתי שבביקורת כאן וב-WWE 12 די התאכזבת מהמשחקים. למרות שאני מכיר כמה אנשים שמשחקים ב-SR3 ומאוד נהנים ואפילו מספרים לי על מלא משימות מגניבות שהם עשו. אתה אמרת שאין הרבה משימות מעניינות.
4. יש לך PS3 ו-PC נכון?
אורן נתן  - תגובה   |2012-03-05 15:36:57
תודה על המחמאות לגבי האתר,

לגבי המשחקים עצמם, עקרונית הביקורות מתייחסות לגרסאות המשחק של הפלייסטיישן 3, אלא אם צויין אחרת.

לגבי סיינטס רו וגם לגבי ה-WWE, לא ציינתי שהם משחקים לא טובים, ציינתי שאני באופן אישי לא נהניתי מהם. אני בהחלט חושב שמי שמשחק פעם ראשונה בסיינטס רו, מאוד נהנה ממנו, בניגוד למי שחוזר אליו לאחר ששיחק במשחקים הקודמים בסדרה.

יש משימות נחמדות, אבל הכוונה שלי הייתה, שבעוד שבועיים שלושה, ובוא נלך קדימה עוד שנה או שנתיים, אתה תתקשה לדבר עליהן, אין איזה משימה מיוחדת שהופכת את המשחק לכיף. הנה אני למשל שיחקתי במשחק השני לפני למעלה משלוש שנים ואני עדיין זוכר את המשימה לחלץ את ג'וני מהבית חולים על האלונקה, לזה התכוונתי.

לגבי ה-WWE, אני באמת חושב שהמשחק יכול היה להיות טוב בהרבה, הכשלים הרבים בו הם בעיקר בצד הטכני ופחות בצד של הגרפיקה\פרזנטציה.

גל   |2012-03-17 08:25:40
WWE לא ממש מעניין אותי האמת, אני דווקא חשבתי לקנות את saints row 3. הרבה ביקורות אומרות שהמשחק די טוב ונותנים דוגמאות למשימות מטורפות וזכורות. חבר שלי גם שיחק במשחק וסיפר לי על כ"כ הרבה משימות.
קראתי ביקורות, ראיתי סרטונים, יצאתי עם הרגשה של משחק ששווה קניה, או לפחות השכרה.
עכשיו קראתי את הביקורת שלך, אני חייב להגיד שהביקורות כאן מעולות באתר הזה, אבל אתה דווקא די נוגד את שאר הדעות. מעניין.
בכל מקרה, אחרי שאני אשחק עוד קצת ב-KZ3 שעכשיו אצלי אני אשכיר את המשחק.
אורן נתן  - re:   |2012-03-17 12:07:41
גל כתב:
WWE לא ממש מעניין אותי האמת, אני דווקא חשבתי לקנות את saints row 3. הרבה ביקורות אומרות שהמשחק די טוב ונותנים דוגמאות למשימות מטורפות וזכורות. חבר שלי גם שיחק במשחק וסיפר לי על כ"כ הרבה משימות.
קראתי ביקורות, ראיתי סרטונים, יצאתי עם הרגשה של משחק ששווה קניה, או לפחות השכרה.
עכשיו קראתי את הביקורת שלך, אני חייב להגיד שהביקורות כאן מעולות באתר הזה, אבל אתה דווקא די נוגד את שאר הדעות. מעניין.
בכל מקרה, אחרי שאני אשחק עוד קצת ב-KZ3 שעכשיו אצלי אני אשכיר את המשחק.אני שמחח שאתה נהנה מהכתבות באתר. עקרונית לגבי סיינטס רו, אני בדעה שאם לא נגעת במשחקים הקודמים בסדרה, אתה ממש תהנה מהמשחק והוא ללא ספק שווה השכרה (השכרה הוא שווה בכל מקרה), לגבי חוויה אם שיחקת בסדרה בעבר, אני הרגשתי שהמשחק קצת מבולגן מצד אחד, ומצד שני מאוד חוזר על עלילת\מבנה המשחק הקודם (בצורה פחות טובה יש לומר), לכן הבעתי את אכזבתי בביקורת.

בכל מקרה אם יש לך אפשרות להשכיר אותו, לא הייתי חושב פעמיים.

הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."