Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home חדשות מתאבקי השבוע – WWE 13

מתאבקי השבוע – WWE 13

דוא

לרגל יציאתו (מיד אחרי החגים), של כותר ההאבקות החדש WWE 13, החלטתי לשוב ולהחזיר את אחת הפינות הנוסטלגיות והיא פינת מתאבקי השבוע. פינה זאת אשר לפני שנים מספר הייתה חלק בלתי נפרד מהסיקור שלי (הייתה מבוססת במקור על פינה דומה באתר IGN, שאף היא נעלמה מזה זמן), ליוותה את הרכב המתאבקים השונים במשחק, לצד ביוגרפיה כתובה (פסקה אחת או שתיים), ומספר סרטונים שלהם בפעולה.

השנה, לאור המיתוג המיוחד של המשחק השנה תחת עידן ה-ATTITUDE, החלטתי ללכת קדימה עם הנושא, ובפעם בשבוע (אם תהיה דרישה אז יותר), להביא לכם את מיטב המתאבקים (בכל זאת נוצר אצלי בור מסוים בידע לגבי המתאבקים החדשים..), במלוא הדרם, סרטים, מידע ואפילו רגעים קלאסיים מהעבר. 


אז האם אתם מוכנים...

המתאבק הראשון: כריס ג'ריקו (גרסת האטטיטוד)

כריס ג'ריקו הופיע לראשונה בתוכנית הדגל, RAW, אי שם בקיץ 99 בתור המושיע של המילניום החדש או בקיצור Y2J (קריצה ברורה לבאג 2000 שזכה לכינוי Y2K). ג'ריקו, קנדי במקורו הגיע ל-WWF לאחר קריירה עשירה ומיוחדת במינה הן ב-ECW תחת הנהגתו של פול היימן (בראיון איתו בעבר, אף טען כי למרות שעבר בין ארגונים, הנאמנות שלו תמיד תישאר אצל הארגון המהפכני מפילדלפיה), והן ב-WCW, שם זכה למעשה להיחשף לראשונה לקהל המיינסטרים.

ב-WCW, למרות שלא זכה להיות מיין איבנטר, זכה להפוך לשם מרכזי בתעשיית ההאבקות. במקביל לקרבות איכותיים מול דין מלנקו וריי מיסטריו, הצליח לפתח לעצמו דמות אשר לא הייתה שונה בהרבה מהדמות שאותה אנחנו מכירים גם עכשיו. מתאבק שחצן, מתנשא אבל כזה שתמיד אנחנו רוצים להיות בעדו. למרות שקיבל הצעה מפתה להישאר ב-WCW, הבין ג'ריקו שמה שהיה הוא לא מה שיהיה, ומעבר ל-WWF (במיוחד לאחר מעברו המוצלח של "ביג שואו" מספר חודשים לפני), יתרום רבות לקידומו המקצועי.

ג'ריקו אשר הופיע כבר במשחק הראשון של סדרת משחקי סמקדאון (יש בערך 20 שמות כאלה אשר אמורים להופיע גם במשחק הנוכחי), נראה בהחלט נהדר. כפי שתבחינו הכניסה שלו לזירה מלווה במוזיקת\סרטון הכניסה המקורי שאיתו הגיע לראשונה, במקביל למראה אשר ליווה אותו בתחילת שנות האלפיים. בכל הקשור למהלכיו בזירה, ניתן לראות קריצה נחמדה לכך שיריבו בסרטון הוא לא אחר מקן שמרוק (יריבו הראשון ב-WWF), ויותר מכך ניתן לראות שג'ריקו מבצע את תרגילי ההיכר שלו מאותה תקופה (הפאוורבומב המשולש, הליונטאמר המקורי ועוד).

הצמד הבא : אדג' וכריסטיאן (גרסת האטטיטוד)

מקנדי אחד לצמד קנדים, אדג' (אדם קופלנד), וכריסטיאן (ג'ייסון ריסו), לפני הכל הם חברי ילדות מקנדה אשר אהדו האבקות עוד הרבה לפני שחלמו שיום אחד יהפכו אותו למציאות.
למרות שהתאבקו בעיקר במולדם, הצליחו עם הזמן לקבל הזדמנות בבמה המרכזית, ואין ספק שכישרונם הרב הפך אותם לאגדות.

בניגוד לדעה הרווחת ששינוי גימיק\מראה נובע מחוסר הצלחה, ניתן לכתוב שאדג' וכריסטיאן הצליחו לשנות את עצמם מדמויות גותיות בברוד (ביחד עם גנגרל, שלי באופן אישי חסר במשחק השנה), לצמד מעופף שמנגן על קאזו ועד להיותם קפטן כריזמה (כריסטיאן), וכוכב שמדבר למבוגרים בלבד (אדג'). הדבר היפה הוא שהם הצליחו בכל שינוי גימיק\מראה שעשו, במה שמזכיר אגדה נוספת (אנדרטייקר).את מיטב שנותיהם, לפחות בכל הקשור לעידן ה-ATTITUDE, הם בילו ביחד והפכו לאחד מהרכבי הזוגות הגדולים והמפורסמים בהיסטוריה. לצידם של האחים דאדלי, והאחים הארדי (שבניגוד לשניים האחרים, באמת אחים בעולם האמיתי), שינו השניים את פסיכולוגיית קרבות הזוגות, והפכו קרבות איטיים וטקטיים לרוב, לקרבות מהירים, חסרי מעצורים, ובעיקר מלאי עניין וחשיבות. עם השנים הפכו קרבות השולחן, הסולם והכסאות, לקרבות ה-TLC, ובעיקר הפכו למראה לאנשים מהצד כמה האבקות יכולה להיות מהנה וגם מענה (תשאלו את הצוואר של אדג').

השניים שבדומה לג'ריקו, הופיעו גם במשחק המקורי בסדרה ואפילו הופיעו שנה שעברה בגימיק דומה, נראים השנה טוב מהרגיל. ניתן לראות שמפתחי המשחק דאגו לפרטים הקטנים, בהם כניסתם דרך הקהל, ועד להצגת ארסנל התרגילים השונה שליווה אותם (אני תמיד בדעה שאדג' זה המתאבק שהחליף הכי הרבה תרגילי סיום לאורך השנים). רק דבר אחד טיפה מאכזב  הוא שבסרטון הם נלחמים נגד LOD, ולא נגד צמד שיותר זכור מאותה תקופה (בהנחה סבירה שלא נראה את הדאדליז' או ההארדיז' במשחק, הייתי בוחר להציג אותם מול רוד דוג ובילי גאן).

אורן נתן.שמור את הכתבה ברשת החברתית
Reddit! Del.icio.us! Mixx! Free and Open Source Software News Google! Live! Facebook! StumbleUpon! Twitter! TwitThis Joomla Free PHP
תגובות
הוסף תגובה חיפוש
דוד  - אשמח לראות עוד כתבות כאלה   |2012-08-30 19:26:22
עם דעותייך על שאר הרוסטר,על הכניסות והמובסט שלהם וגם על מה שיחשף בחודשים הקרוביםז!
אור   |2012-08-30 22:39:51
אחלה סקירה אורן, אתה כבר יודע איזה מהמתאבקים מעניינים אותי אבל תמיד טוב ונחמד להכיר גם אחרים (את ג'ריקו אגב אני מכיר)
אורן נתן  - תודה   |2012-08-31 08:17:22
עקרונית המטרה היא לסקר את רוב רובם של המתאבקים במשחק (יהיו מעל מאה בהתחשב בכמות המתאבקים שיוצאו להורדה בהמשך הדרך), כאשר הביקוש מצד אחד, והידע מצד שני יהוו את המאזניים אילו מתאבקים יופיעו.

אני לא חושב שאעשה את כולם, אבל אעשה 2-3 בכל סקירה שכזאת.
עומר  - wwe   |2013-01-18 11:13:05
אני מכיר את כולם אני אוהב wwe ואני עובר על כל פרק של כולם ראו וסמקדאון
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."