Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home חדשות מתאבקי השבוע – האם אתם מוכנים?

מתאבקי השבוע – האם אתם מוכנים?

דוא

השבוע בפינת מתאבקי השבוע נחזור אל אחת הסיבות לניצחונה של ה-WWE במלחמת ימי השני, נחזור אל שון מייקלס, טריפל אייץ' ודי אקס אשר לקחו את החברות האמיתית שלהם מאחורי הקלעים אל המרקע, ביחד עם הרבה הומור וחוצפה.

 

שון מייקלס - ללא ספק אחד מהמתאבקים שהיה להם את כל מה שצריך על מנת להצליח בזירת האבקות (מראה, יכולות דיבור ובעיקר יכולות אתלטיות מרשימות במיוחד), ובניגוד לרבים מייקלס גם מימש את הפוטנציאל והפך לאגדה עוד בחייו. למרות שניתן לחלק את הקריירה של שון למספר רבדים בהם קריירת הזוגות הנהדרת עם מרטי ג'נטי, אי שם בסוף שנות השמונים, הקאמבק שהפך למעשה לקריירה שנייה בשנות האלפיים, אני תמיד העדפתי את מייקלס של סוף שנות התשעים.

בספורט בו כמעט הכל מבוים, לרמות הכי קטנות של התסריט, קשה להתרגש וקשה להתחבר לאנשים שמאחורי הדמויות, מה גם שבאותה תקופה שון התמכר לסמים וירד לתרבות רעה. מייקלס הארוגנטי, החוצפן, הבחור שיודע לעשות הכל יותר טוב מכל אחר, הוא אחת הסיבות שבגללה נשארתי אוהד האבקות. המעבר שלו לדמות רעה בה הוא לא מחפש את אהבת הקהל, אלא רק את טובתו האישית, גרם במידה רבה לקהל לאהוב אותו יותר (תופעה שהייתה אחד הסממנים הבולטים של עידן האטטיטוד, לא היו דמויות מוגדרות). גולת הכותרת ואולי המיתוס שנוצר נבע מחיבור של מייקלס לחברו מאחורי הקלעים, ועד לאותה תקופה מתאבק דיי אלמוני בשם טריפל אייץ'. השניים שהיו למעשה השרידים האחרונים של חבורת הקליק ששאר חבריה ערקו ל-WCW (קווין נאש, סקוט הול, ושון וולטמן), העבירו את החברות שלהם אל מרכז הבמה, תחת הברכה של הבוס הגדול וינס מקהמן.וינס שעד לאותה תקופה, פעל בהססנות במלחמתו ב-WCW, נשאר למעשה עם המכנסיים למטה. הכוכבים הגדולים שלו עזבו, הדמויות הילדותיות שהיו להיט הפכו לבדיחה, והאלק הוגאן המציא את עצמו מחדש כנבל מדופלם. לכן החליט וינס שאם כבר המכנסיים למטה, אפשר וצריך לצחוק על זה. בעידודו של מקמהן הלכו מייקלס והלמסלי על הקצה, הציגו תוכן למבוגרים, נכנסו לעימותים עם בכירי המתאבקים (אנדרטייקר וסטיב אוסטין), ובעיקר שפכו בנזין על המדורה שהתחיל וינס במונטריאול.

מייקלס שהנהיג את החבורה ביחד עם טריפל אייץ' וצ'יינה, אומנם סיפק לנו קרבות ורגעים בלתי נשכחים (קרב הסל המפורסם נגד טייקר, והקרב המרכזי מול אוסטין ברסלמניה 14), אבל למרות זאת הוא לא קטף את פירות ההצלחה. בתחילת שנת 98, נפצע שון בגבו בצורה קשה ביותר שחייבה ניתוח ושיקום ארוך, מה שמנע ממנו להצטרף לגל השני של DX שסחף אליו את מירב ההצלחה.

במשחק השנה נראה את מייקלס בגימיק של סוף שנות התשעים, עם מספר ואריאציות של התלבושות שלו. מאחר ואני דיי פדנט בכל הקשור למודלים של מייקלס, אני חייב לציין שמדובר באחד המודלים הטובים שלו, למרות שבאופן אישי לא התלהבתי מהכניסה שלו לזירה וכך גם לא מהאנימציות של התרגילים שלו. יהיה מאוד מעניין לראות כיצד יעקוב מצב האטטיטוד (מצב הסיפור המרכזי במשחק), אחרי DX והאם נראה גם את העלילה גולשת לשלב השני של החבורה, אחרי רסלמניה 14.טריפל אייץ -  הבחור שהגיע הכי רחוק מבין חברי הקליק המיתולוגיים, היה גם הבחור הכי שקט על הנייר, כזה שלא משך אליו אש וכזה שידע להתחבר אל האנשים הנכונים. נכון שמבחינת הרייטינג והפופולאריות, לא הצליח הלמסלי להגיע לרמה של בני דורו (סטיב אוסטין והרוק), אבל בכל הקשור ליכולות בזירה, עמד אליהם הלמסלי שווה בשווה.

הלמסלי שאי זכייתו בטורניר מלך הזירה בשנת 96 (הוענש מאחורי הקלעים, לאור תקרית בה שבר את דמותו מול קהל במדיסון סקוור גארדן וחבר למייקלס, הול ונאש בהופעתם האחרונה), הזריקה את הקריירה של סטיב אוסטין למעלה (נאום האוסטין 3:16 המפורסם), ולמעשה הובילה לכך שחבר למייקלס כשנה לאחר מכן. אף על פי שזכה בתארים והישגים שונים, הרגע המכונן ביותר בקריירה של הלמסלי הגיע יום לאחר רסלמניה 14, ביום בו לקח פיקוד על DX. הלמסלי דיבר מהלב על החברים שלו, על הרצון לעשות דברים שטרם נעשו, ועל כך שמעתה הלאה דברים יעשו בדרך שלו.ביחד עם חבריו החדשים ל-DX, אקס פאק, רוד דוג ובילי גאן, הקים הלמסלי את המחלקה הצבאית של DX, ויצא להילחם ב-WCW. כחלק מעלילה שהתחילה בצורה מבוימת ושילבה אלמנטים מהמציאות, נסעו חברי DX אל אולמות בהם צולמה WCW ופשוט העבירו את המלחמה לשטח של האויב. הם צילמו פרומואים ליד הקהל שמגיע לנייטרו, נסעו למשרדים של CNN, ובעיקר דאגו להציג את ה-WWF ככוח דומיננטי במלחמת ימי השני.

בזכות DX, הלמסלי הרים לעצמו את הקריירה והפך לאחד האלופים הגדולים בכל הזמנים, סיפק לנו עשרות קרבות לפנתיאון, ויום אחד גם ייכנס להיכל התהילה. אני באופן אישי מאמין שגם אם לא היה מתחתן עם בתו של הבוס, היה מגיע לרוב הדברים שהגיע. במשחק השנה נראה שלוש גרסאות שונות של הלמסלי (בדומה למיק פולי), כאשר אחת תתמקד בדמות האליטיסטית שאיתה הוא הגיע לראשונה ל-WWE באמצע שנות התשעים, תעבור דרך הדמות שלו ב-DX ותסתיים בדמות שאותה הוא מגלם היום.כפי שתראו בסרטונים אשר מציגים את הלמסלי תחת הגימיק של DX, ניתן לראות שהגימיק שנבחר הוא הגימיק\תלבושת שאותה הוא הציג לאורך שנת 98. למרות זאת, המודל שלו עצמו נראה מגושם מידי, הפנים שלו לא נראות טוב וכך גם מבנה הגוף. הכניסה עצמה לזירה אינה מציגה דיבוב כלשהו (חלק מרכזי שבו הלמלסלי עושה "מחווה" לכרוז מייקל באפר). מעניין לראות שהמוזיקה שאיתה הוא נכנס היא למעשה הרמיקס ששימש את DX בשנת 2006, וכך גם כל האפקטים על המסך. בכל הקשור למבנה התרגילים, לא היה שינוי ממשי בין הלמסלי של אז להיום, אבל יהיה מעניין לעקוב אם נראה אנימציות שונות לתרגילים המוכרים שלו.

אורן נתן.שמור את הכתבה ברשת החברתית
Reddit! Del.icio.us! Mixx! Free and Open Source Software News Google! Live! Facebook! StumbleUpon! Twitter! TwitThis Joomla Free PHP
תגובות
הוסף תגובה חיפוש
דוד  - היי אורן   |2012-10-26 17:09:51
אין בסוף מכירה מוקדמת לWWE 13? קצת מאכזב.
אורן נתן  - תשובה   |2012-10-27 06:01:06
כרגע זה תקוע לצערי, אם עד יום ראשון (אני כותב את זה ביום שבת), לא אקבל את הפרטים למכירה, זה לא יצא לפועל. זה תקוע ואני עובד כבר למעלה משבועיים בשביל לפתור את הבעיות, אבל כרגע לפחות זה לא תלוי בי (אני מאוכזב יותר מכם).

Sweet Chin Music  - תגובה למאמרות   |2012-11-03 09:25:22
מייקלס: אני גם די מאוכזב מהכניסה של מייקלס, כך גם מהסט מוב שלו.

אייץ': בdx הוא נראה באמת מגושם, וחשבתי שישנו בין דמות לדמות מעט, שיהיה יותר מעניין.

שניהם אלה הגורמים העיקריים בשבילי להתלהבות מהמשחק, וגם הרסלמניה כביכול לא מציגה את הסיפור טוב.
פתאום את האנטר, ואז דוד לאב.
מה נהיה?
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."