Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home ביקורות משחקי מחשב הפסלים מהאוקיינוס השקט

הפסלים מהאוקיינוס השקט

דוא

פסלים מדברים, הר געש מתפרץ, סנדביץ' מבזלת. כן זה בהחלט נשמע כמו הפרק השני בעונה החדשה של סם ומקס. מיד עם חזרתם מהקוטב הצפוני מבחינים סם ומקס בידידתם סיביל שנמלטת ממשולש ענק שרודף אחריה, במהלך המרדף שואב לתוכו המשולש חפצים רבים. עם עצירת המשולש חושבים סם ומקס שבזה הסתיימה עבודתם, עד שאהוב ליבה של סיביל שהוא לא אחר מהפסל של הנשיא האמריקאי אייב לינקולן נשאב פנימה. השניים מגלים שהמשולש העביר אותם ישירות אל אי הפסחא שממוקם באוקיינוס השקט.

האי שממוקם מערבית ליבשת דרום אמריקה, נחשב כיום למקום תיירותי מועדף בעיקר בזכות פסלי ענק שנמצאים על רחבי האי. פסלי הענק שזוכים לשם "מואיי", נחצבו לפני יותר מאלף שנים ושימשו ככל הנראה לפולחני דת. במסגרת העלילה בפרק החדש יעמדו ראשי המואיי במרכז ההתרחשויות ויספרו לסם ומקס על נבואה עתיקה שמספרת שלאחר אלף שנים של שקט, עומד להתפרץ הר הגעש שנמצא על האי ולהשמיד אותם. על סם ומקס מוטלת המשימה לשנות את רוע הגזרה.מבנה המשחק מבחינת המשימות מזכיר את המבנה של הפרק הראשון, לשחקן יש שתי משימות עיקריות לצד משימות קטנות שמשפיעות על העלילה. רמת הקושי של המשחק לדעתי עולה על הפרק הראשון ומצריכה יותר תחכום (אני מודה שהשתמשתי במדריך כדי לפתור מספר דברים..). ישנה גם חידה שעובדת על תזמון (בדומה לחידה בפרק הקודם עם כדור השלג). בדומה לפרק הראשון בו הופיעו מיני משחקים (קרבות האגרוף של בטי לדוגמא), גם הפעם מופיעים מיני משחקים שאחד מהם הוא פארודיה על משחק הנגינה המפורסם "גיטר הירו". אני אישית חושב שהם מיותרים במידה מסוימת מאחר ולמרות שהם מהווים אתנחתא רגעית מהמשחק הם צריכים להיות מאתגרים יותר.

אחת התעלומות הגדולות לגבי אי הפסחא היא, כיצד בתקופה קדומה הצליחו תושבי המקום להעביר את ראשי המואיי מהמחצבה אל הבימות שיועדו להם. במשחק עצמו פזורים ברחבי האי משולשים קטנים (בדומה למשולש הענק שרדף אחרי סיביל), שלפי אחד מראשי המואיי משמשים להעברת הפסלים ממקום למקום. במשחק עצמו ישמשו המשולשים את סם ומקס מספר פעמים.


ep202_baby
ep202_baby
ep202_easterisland
ep202_heads
ep202_picnic
ep202_samstreet
ep202_stinky
ep202_surfing
ep202_sybilstreet


הפן הקומי של משחקי ההרפתקאות נשמר בדמות האופי שניתן לכל אחד מראשי המואיי השונים, ככל שמתקדמת העלילה זוכה השחקן לראות גם את התכונות המיוחדות של הראשים. בנוסף אליהם מופיעים באי מספר תינוקות שמתברר שהם דמויות מפורסמות שנעלמו באופן מסתורי. אחת הדמויות היא המוזיקאי גלן מילר שבמהלך מלחמת העולם השנייה נעלם מטוסו. השמות עצמם אולי לא יהיו מוכרים ישירות לשחקן הישראלי אבל הרעיון הכללי הוא פשוט מרתק בעיני. את הסיבה להיותם תינוקות אני לא מתכוון להרוס לכם אבל ברגע שתשחקו תבינו לבד למה שמעון פרס בחר לכהן שנים רבות בתור שר החוץ.

דמויות המשנה בדומה לפרק הקודם לא לוקחות חלק עיקרי בפרק, אבל הסיפורים המשניים בהחלט יצרו אצלכם צפייה לפרקים הבאים. לסיכום ניתן לכתוב שהעלילה בפרק הנוכחי לא נופלת מהפרק הראשון ולעיתים אף מתעלה עליו (החידות מאתגרות יותר). ההומור הקלאסי של משחקי ההרפתקאות בהחלט נשמר וההברקה בדמות כוכבי העבר הנעלמים ראויה לשבח.

רמזים להצלחה –

-    גם דגי הפיראנה מצביעים לברק.
-    עצור בטרם תעבור!
-    השבלול אוהב לצלצל בפעמון.

אורן נתן.שמור את הכתבה ברשת החברתית
Reddit! Del.icio.us! Mixx! Free and Open Source Software News Google! Live! Facebook! StumbleUpon! Twitter! TwitThis Joomla Free PHP
תגובות
הוסף תגובה חיפוש
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."