Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home ביקורות STREET FIGHTER 4 – הביקורת המלאה

STREET FIGHTER 4 – הביקורת המלאה

דוא
אינדקס המאמר
STREET FIGHTER 4 – הביקורת המלאה
Page 2
Page 3
כל הדפים

הרצון להיות הטוב ביותר גם כאשר התנאים אינם טובים הוא המרכיב המרכזי ביצר התחרותיות. יצר התחרותיות מוביל את האדם לנסות ולהשתפר תוך כדי תנועה ולעיתים לעשות גם טעויות. תחושת הפספוס שליוותה את סילבסטר סטאלון לאחר הסרט החמישי בסדרת סרטי רוקי, דחפה אותו לכתוב את רוקי בלבואה שם אמר את המשפט שהכי מזוהה עם הסרט, "זה לא משנה כמה חזק אתה יכול להכות, משנה יכולת הספיגה והתנועה קדימה". משפט זה מתאר במדויק את מה שעבר על סדרת משחקי סטריט פייטר בשנים האחרונות. 

סדרת משחקי סטריט פייטר ידעה הצלחה מסחררת בשנות התשעים המוקדמות, באותם ימים ריו, קן ובלאקנה נחשבו לאייקוני תרבות ברחבי העולם. עם המעבר לסביבת לחימה תלת ממדית איבדה הסדרה את הכיוון ולמרות מספר הצלחות נקודתיות, היא לא הצליחה לשוב למרכז הבמה. הכיוון הזה חזר אלי כבר בשנייה הראשונה שבה שיחקתי לראשונה בסטריט פייטר 4 לפלייסטיישן 3, ההרגשה הראשונית היא שהמשחק מרגיש בדיוק כמו משחקי העבר בהתאמה מלאה לקונסולות הדור הבא. מנוע המשחק, מספק את הסחורה מהרגע הראשון. ממשק השליטה על הדמויות, זהה למשחקי העבר ואין למעשה זמן למידה עבור שחקנים וותיקים (לפחות בפעילויות הבסיסיות). לצד מודלים תלת ממדים, מנוע המשחק עובד בדו מימד ומשמר את חווית המשחק המפורסמת מהעבר. כמו כן ישנן אפשרויות חדשות לבצע התלהבויות והתקפות ממוקדות שמשקלם על הקרב דומה לתרגילים האחרים. השינוי הגדול ביותר במנוע הוא בתרגילי הקומבואים החדשים. תרגילי הקומבו החדשים באים לידי ביטוי במספר אופנים. ביצוע רב של תרגילים יעלה את מד הסופר קומבו שבעזרתו יקבל השחקן תרגיל מיוחד שבהחלט ישפיע על התנהלות הקרב. הדבר שלדעתי משפיע יותר מכל דבר על הקרבות עצמם וללא ספק מהווה גם נקודה טקטית לשחקנים בכירים, הוא קבלת הקומבו האולטימטיבי. הקומבו האולטימטיבי הוא לרוב הקצנה וחיבור של מספר תרגילים שמזוהים עם הדמות באופן שהופך את הקרב לחלוטין. השחקן למעשה מקבל את הזכות להשתמש בתרגיל בשני אופנים, כאשר מד כוחו יורד מתחת ל-45 אחוזים וכאשר מד כוחו יורד מתחת ל-90 אחוזים, כמובן שביצוע התרגיל שמד הכוח מרוקן מוביל לביצוע אפקטיבי יותר ולכאן נכנסת הטקטיקה. אני בהחלט רואה שחקנים שמזמינים התקפות במטרה להכריע את הקרבות בדרך הזאת. היופי בתרגילי הקומבו החדשים הם שכדי לבצע אותם בצורה אפקטיבית על השחקן להיות קרוב ליריב מה שחושף אותו להתקפות נוספות. דרך הביצוע של תרגילי הקומבו מבחינת ממשק השליטה היא דומה אצל רוב הדמויות ומשלבת בין סיבוב הסטיק האנלוגי ללחיצה על מקשי הבעיטות. אני אישית די הסתבכתי עם כל הנושא בימים הראשונים שבהם שיחקתי במשחק, אבל לאחר מכן גיליתי שישנה דרך פשוטה מאוד לביצוע והיא שימוש בכפתור אחד שאחראי על כל שלוש הבעיטות במקביל ובכך דרך הביצוע הופכת לקלה ונוחה גם עבור שחקנים פחות מנוסים.

027sfiv_screens_10-08_134_bmp_jpgcopy
027sfiv_screens_10-08_134_bmp_jpgcopy
050sfiv_screens_10-08_027_bmp_jpgcopy
Burning_Kick_Ground
C.Viper04
ELF_UC_03_BMP_jpgcopy
Ken01
ryu
sakura_010_BMP_jpgcopy
saving_06_BMP_jpgcopy


מבחר התרגילים עצמם מציג תרגילים רבים ומוכרים שהופיעו במשחקי העבר (כדורי האש המפורסמים, הסופלקסים של זאנגיף, תרגילי ההתעופפות של צאן-לי ועוד), לצד זה ניתן לראות במשחק כמות נכבדה של תרגילים חדשים שכמובן נכללת רובה ככולה אצל מבחר הדמויות החדשות במשחק. בין התרגילים החדשים, ניתן למצוא את מספרת האש של וויפר, מתקפת האגרופים של רופוס, ההטלות של אבל ועוד. דרך הביצוע של אותם תרגילים בדומה לתרגילי הקומבו אינה מסובכת כלל, לרוב מדובר בשילוב של שני מקשים (ריבוע ואיקס בשלט הפלייסטיישן לתרגילי האחיזות) וסיבוב חלקי של הסטיק האנלוגי בשילוב כפתור נוסף לכדורי האש.

מצב המשחק העיקרי בדומה למשחקי סטריט פייטר בעבר, הוא הסבב העולמי שבו מתמודד השחקן מול חבורת לוחמים ברחבי העולם על מנת להפוך ללוחם האולטימטיבי. בניגוד למשחקי העבר שם היה צורך להתמודד מול 12 לוחמים כאשר ארבעת הלוחמים האחרונים היו בסדר קבוע, במשחק החדש מצב הסבב העולמי כולל שמונה קרבות בלבד שבהם הקרב השביעי הוא מול יריב קבוע לאותה דמות (לדוגמא אבל מול גייל), הקרב השמיני הוא מול הבוס הכל יכול סת'. מבין היריבים שהופיעו במשחקי סטריט פייטר בעבר, סת' הוא אחד הקשים שאני זוכר. מלבד יכולתו להשתמש בארסנל התרגילים של רוב הדמויות במשחק, קשה עד בלתי אפשרי לשרוד את הקומבו האולטימטיבי שלו. אני לפחות חושב שהדרך לנצח אותו טמונה בכך שעדיף ליזום מגע קרוב ככל האפשר מאשר לנסות לפגוע בו מרחוק. הפרזנטציה במצב הסבב העולמי כוללת סרטוני אנימה אישיים לכל דמות ודמות במשחק (שני סרטונים לכל דמות), שנותנים את הרקע והצבע למשחק. סרטוני האנימה בהחלט מצוירים בצורה יפיפייה ונותנים טעם של עוד, לצד זה התפריטים והקריינות נותנים תחושה של משחק במכונת ארקייד ועבורי לפחות מדובר בתחושה נהדרת. דבר אחד שקצת היה חסר לי במצב הסבב העולמי הוא שלמרות שישנם זירות לחימה רבות, הזיהוי של הדמות עם זירות הלחימה הוא שונה ממשחקי העבר ודיי התאכזבתי שלא ראיתי את זאנגיף מזמין אותי לקרב ברוסיה.


תגובות
הוסף תגובה חיפוש
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."