Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home ביקורות RESIDENT EVIL 5 – הביקורת המלאה

RESIDENT EVIL 5 – הביקורת המלאה

דוא
אינדקס המאמר
RESIDENT EVIL 5 – הביקורת המלאה
Page 2
Page 3
כל הדפים

התפשטות וירוס בקרב אוכלוסיות נחשלות היא לרוב קטלנית. למרות התפתחות הרפואה בשנים האחרונות, מידת ההתפשטות של מגפות עדיין קיימת. מיטב הרופאים והמדענים נמצאים במאבק מתמיד מול התפתחותם של הוירוסים השונים אבל מה קורה כאשר האדם בוחר להתעסק עם הטבע ולהפיץ וירוסים שונים ביבשת אפריקה.

יבשת אפריקה עומדת במרכז העלילה בכותר החדש בסדרת משחקי רזידנט אוויל, לאחר קריסתו של תאגיד UMBRELLA שהיה אחראי על פיתוח והפצה של נשקים ביולוגים, מתגלגלים אותם נשקים לקבוצות שונות ברחבי העולם (טרוריסטים בעיקר). בעקבות זאת מקים ארגון האומות המאוחדות את צוות ה-BSAA שתפקידו למנוע זאת הן ברמה המבצעית והן ברמה המודיעינית. בעקבות מידע על התפרצות מגפה קטלנית ברחבי אפריקה, מוקם צוות משימה שבמרכזו עומד הגיבור המרכזי ואולי האיש שמזוהה עם סדרת משחקי רזידנט אוויל יותר מכל אחד אחר, כריס רדפילד. אל כריס חוברת בת המקום, שיבה אלומר במטרה לעצור את התפשטות המגפה. השילוב בין השניים מהווה למעשה את עיקר המשחק, תורמת לכך העובדה ששניהם סובלים מטראומות אישיות קשות במיוחד (שיבה איבדה בילדותה את הוריה לאחר תאונה מצערת).

המשחק שפיתוחו נמשך מספר שנים, עומד לפי דעתי בציפיות הרבות שיוחסו לו. מבחינת הגרפיקה ורמת הפרזנטציה מדובר בהפקה הוליוודית של ממש, הסצנה שפותחת את המשחק מראה את רדפילד נוסע ברחבי הסוואנה באפריקה בעוד אלומר מקבלת את פניו בברכה. מעבר לירידה לפרטים בעיצוב הדמויות עצמן (לי שיבה הזכירה במידה רבה את אנג'לינה ג'ולי) סביבת המשחק מעוצבת אף היא בצורה נהדרת (מבנה הכפרים, המכרות, המערות ועוד). למרות התרחשות המשחק באפריקה והדגש ששמו בחברת CAPCOM על כך שאת אווירת החושך שזכורה ממשחקי העבר תחליף אווירת יום, ישנה חלוקה שווה בין סביבת משחק מאורת למוחשכת. היופי האמיתי במשחק הוא שאין למעשה הבדל בגרפיקה בין סצנות המעבר לבין המשחק עצמו. מלבד הגרפיקה, פס הקול במשחק שזוכה לדיבוב מלא בכל שלביו השונים מציג שורה של קולות שבהחלט נותנים עומק לדמויות השונות (המבטא האנגלי של שיבה, השיגעון של אירבינג שמזכיר מאוד את הג'וקר מסרטי באטמן ועוד).

מבנה המשימות במשחק שמחולק לשלוש רמות קושי נפרדות, מבוסס על פרקים. בדומה למשחקי פעולה שנראו בשנים האחרונות, החלוקה לפרקים משלבת בתוכה התקדמות לעבר מטרה משנית בעוד העלילה הכללית מתקדמת ברקע. למרות שמדובר במשחק שהדגש בו הוא בעיקר על התמודדות עם אויבים שונים ומשונים (שסובלים מואריאציות שונות של וירוסים), מבנה המשימות במשחק ובעיקר הפרק הרביעי בו, דורשים מהשחקן יכולת אלתור ומחשבה. מגוון האויבים השונים במשחק הוא יחסית גדול, אויבים שבשלבי המשחק הראשונים שימשו כנקודת מעבר לשלב הבא, יופיעו כחלק מהמניין בקרבות מתקדמים. לאחר משחק של דקות אחדות ההרגשה המוכרת של משחקי רזידנט אוויל חזרה אלי ובגדול, הסתערות של אויבים אחוזי דיבוק ולעיתים אף זוחלי ענק בהחלט עומדת ברף שהציבו המשחקים הקודמים בסדרה.
תגובות
הוסף תגובה חיפוש
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."