Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home ביקורות VIRTUA TENNIS 2009 - הביקורת המלאה

VIRTUA TENNIS 2009 - הביקורת המלאה

דוא
אינדקס המאמר
VIRTUA TENNIS 2009 - הביקורת המלאה
Page 2
Page 3
כל הדפים

עידן הכוכבות המיידית שתפס תאוצה במאה העשרים ואחת, גרם לאנשים לשכוח את אחת התכונות הכי חשובות והיא הסבלנות. הסבלנות עוזרת בכל תחום בחיים מה גם שהיא מאפשרת להשפיע בצורה פסיכולוגית על התוצאה. סבלנות היא התרופה הטובה ביותר למתח ובמשחק הטניס היא עוזרת לשיפור אחוזי ההגשה, לעלייה נכונה לרשת ואף לניצחון בתחרויות.

במשחק הטניס החדש מסדרת VIRTUA TENNIS, הסבלנות משחקת תפקיד חשוב בתפיסה הכללית של המשחק וההנאה ממנו. המשחק שמבחינה חיצונית שומר על כל המוטיבים המוכרים של הסדרה מהעבר, מציג במרכזו את מצב הסבב העולמי. מצב הסבב העולמי שהופיע בוואריאציות דומות במשחקי העבר, לוקח את השחקן לקריירה מקצוענית בעולם הטניס. הרעיון מאחורי הסבב העולמי הוא מעניין ואטרקטיבי ואמור לקחת שחקן חדש (לא ניתן לשחק עם שחקנים קיימים), לפסגת הטניס העולמי, הביצוע בפועל לוקה בחסר.

מצב הסבב העולמי מרוכז במפה גלובלית שבה ממוקמים ביתו של השחקן, מרכז האימונים, מיני משחקים והתחרויות עצמם. הניווט עצמו פשוט למדי ושימוש נכון בלוח השנה (ניתן לצפייה בביתו של השחקן), מאפשר לתזמן בצורה נכונה בין אימונים, תחרויות ומנוחה. האימונים עצמם מהווים למעשה חלק מרכזי מחווית המשחק במצב הסבב העולמי מאחר ובנוסף למרכז האימונים בהדרכתו של טים הנמן הבריטי, מופיעים גם מיני משחקים שהפכו לסימן ההיכר של הסדרה עם השנים. מעשית אין הבדל בין אימון במרכז האימונים לבין אימון במיני משחקים אבל למרות זאת האטרקטיביות של המיני משחקים מוסיפה תיבול נחוץ לסבב העולמי. בסיס המשחקים והאימונים עצמם עובד על שלושה עקרונית, אימון על עבודת הרגליים, אימון על עוצמת החבטות ואימון על עוצמת ההגשה. בעוד במרכז האימונים, יבקש טים הנמן מהשחקן לבצע שלל של משימות (להחזיר חבטות רק עם חבטות כף היד, להרים סרב נמוך), המיני משחקים עצמם מציגים מגוון רחב של משימות. בין המיני משחקים שללא ספק מצביעים על יצירתיות רבה מצד מפתחי המשחק ניתן למצוא את המשחקים האהובים מהעבר בתוספת מספר משחקים חדשים. לצד משחקי העבר הפופולאריים (ספינת הפיראטים והבאולינג), מופיעים במשחק משחקים חדשים בדמות משחק האכלת חיות (עובד על חבטות השחקן), משחק סנוקר ועוד. אני אישית נהניתי בעיקר מהמשחקים שדרשו מהשחקן לעבוד על עבודת הרגליים בהם משחק מפולת הכדורים ועגלת הקניות שדורשים מהשחקן לאסוף עצמים במקביל להתחמקות מכדורים תועים.

 

מגוון התחרויות השונות במצב הסבב העולמי מבוסס על דירוג עולמי ומנסה לקחת אלמנטים מעולם הטניס האמיתי. בתחילת הקריירה ידורג השחקן בסבב החובבני ויתחרה בטורנירי צ'לאנגר קטנים. המטרה הראשונית היא העפלה לסבב המקצועני ולשם כך יש צורך להגיע לטורניר ההעפלה שזמין רק למדורגים ראשונים בסוף כל שנה. הדבר המאכזב במצב הסבב העולמי שנגרר גם לסבב המקצועני, הוא שלא ניתן להגדיר מראש רמת קושי ולכן הופכים הטורנירים השונים בעיקר למשחקים סטטיים ולא מאתגרים. החלוקה של משחקי הסבב בדומה למשחקי העבר מדמה סביבה ארקיידית יותר ולכן כדי לנצח טורניר ישנו צורך לנצח רק שלושה משחקים שמוגבלים למערכה אחת בלבד (הטוב משלושה משחקונים). דבר זה נשמע מרתיע עבור הקורא חובב הטניס אבל הגדרה של משחק מלא של ששה משחקונים לצד מספר מערכות במתכונת הקיימת היא בלתי אפשרית (צריך לשחק עשרות משחקים כדי לעלות לסבב המקצועני). לפי דעתי הפספוס הגדול של המצב הוא שהוא מפוזר מידי וממש לא ממוקד, למרות שכל טורנירי הגראנד סלאם מופיעים במשחק לצד טורנירים בדובאי, שנחאי ומוסקבה האווירה של עולם הטניס האמיתי מתפספסת בגדול. הכוונה שלי היא שהטורנירים הגדולים במשחק מבוססים על דירוג ולא ניתן להיכנס אליהם אלא אם השחקן מדורג במקומות הראשונים, דבר זה אמור להגדיל את אורך החיים של המשחק אבל לפי דעתי פוגע באחד האלמנטים החשובים של עולם הספורט והטניס בפרט והוא אלמנט האנדרדוג. בנוסף כמות השחקנים המקצועניים בסבב היא מצומצמת. המשחק אומנם מציג את כל השמות הגדולים בהם רוז'ה פדרר, רפאל נאדל, אנדי מארי ונובאק דיוקוביץ' מסבב הגברים ומאריה שארפובה, אנה איבנוביץ' וסווטלנה קוזנצובה מסבב הנשים אבל למרות זאת כדי להגיע למפגש מולם יש צורך לעבור עשרות משחקים מול שחקנים לא מוכרים. לפי דעתי השילוב הנכון שלפיו היו צריכים מפתחי המשחק לפעול הוא ליצור מצב סבב עולמי שמבוסס על אותם עקרונות שקיימים (מיני משחקים, אימונים וכדומה) ולבסס אותו על רשת האינטרנט בלבד. למרות שהמשחק מאפשר לשחק ברשת במצב סבב מקוון, האפשרות הזאת מופיעה כנדבך למצב העיקרי ואני אישית מצאתי את עצמי משחק בה פעמים בודדות בלבד. לצד מצב סבב מקוון, אני חושב שניתן לעשות מצב עונה עם סצנות מעבר ורמת הפקה שתתן טעימה מעולם הטניס האמיתי (ניתן אף לדבב את מיטב השחקנים שמופיעים במשחק). מצב זה צריך להיות מבוסס על הטורנירים הגדולים בלבד ולהיערך בסיטואציות ספציפיות (לזכות בכל טורנירי הגראנד סלאם עם פדרר, להיות המדורג מספר אחת עם אנדי מארי, לזכות בגביע דיוויס עם נדאל ועוד).


תגובות
הוסף תגובה חיפוש
עומר     |2009-06-25 22:30:37
בתור אחד שעוד לא קנה את המשחק ומתכנן לקנות אותו, קראתי את כל הכתבה ויש לי כמה דברים להגיד עליה.
דבר ראשון אתה חוזר על נושאים מסוימים יותר מדי פעמים.

במשחק עצמו יש דבר ענק שנקרא אונליין ומשום מה לא דיברת על האונליין במשחק בכלל, וזה מאכז מפני שאחת הסיבות שאני קונה את המשחק הוא שיש את הואנלין.
בסך הכל נהנתי לקרוא את הכתבה שלך אך היא הייתה מסורבלת ולא מעבירה מספיק אינפורמציה.
אורן נתן  - re:   |2009-06-25 22:37:55

עקרונית אני מודה לך על התגובה לכתבה, אני דווקא כן התייחסתי לנושא האונליין מספר פעמים בכתבה.

התייחסתי אל האונליין בקטע של מצב הסבב העולמי בו קברו את מצב הרשת בתור פונקציה דיי קטנה ולא משמעותית. בנוסף בנושא הבאגים ציינתי שנושא משחק הרשת הוא בעייתי מאחר וישנם לאגים ובאג בו נעלם הכדור לפעמים.

עקרונית מערכת האונליין במשחק היא בעייתית, זה כיף ומאתגר לשחק אבל בלי תיקון אמיתי של הבאגים שצייינתי (יצא פאץ' לפני מספר ימים), אז החוויה מאוד מפוקפקת.

תודה.

תום   |2009-06-29 10:43:38
אז אתה ממליץ לקנות את המשחק או לא /: ?
וכמה טניסאים יש ? יש רק את הטובים ? סלע ופאר שם ?
אורן נתן  - תשובות     |2009-06-30 15:05:35
אישית אני זה תלוי מה אתה מחפש במשחק טניס, אם אתה מחפש חוויה ארקיידת שיותר מהירה וקלה ללמידה או מערכת שעושה סימולציה של טניס (סדרת טופ ספין). אם יש לך קונסולת WII אז החוויה בכלל שונה לגמרי (הביקורת מתייחסת לגרסת הפלייסטיישן 3).

לגבי שחר פאר ודודי סלע, לצערי אין אותם במשחק וגם לא את אנדי רם ויוני ארליך. אני מקווה שבעתיד הם אכן יופיעו במשחקים.

תודה.
חסוי  - כרנעכג   |2010-04-03 15:23:28
אין שחקנים ישראליים ויש שם רק את הטובים
אלמוני  - re:   |2009-06-30 13:00:30
תום כתב:
אז אתה ממליץ לקנות את המשחק או לא /: ?
וכמה טניסאים יש ? יש רק את הטובים ? סלע ופאר שם ?


למה ניראה לך?
תום  - re: תשובות   |2009-07-01 06:07:05
אורן נתן כתב:
אישית אני זה תלוי מה אתה מחפש במשחק טניס, אם אתה מחפש חוויה ארקיידת שיותר מהירה וקלה ללמידה או מערכת שעושה סימולציה של טניס (סדרת טופ ספין). אם יש לך קונסולת WII אז החוויה בכלל שונה לגמרי (הביקורת מתייחסת לגרסת הפלייסטיישן 3).

לגבי שחר פאר ודודי סלע, לצערי אין אותם במשחק וגם לא את אנדי רם ויוני ארליך. אני מקווה שבעתיד הם אכן יופיעו במשחקים.

תודה.


בעקרון אני מחפש אתגר, שיהיה לי קשה לנצח... אתה אומר TOP SPIN עדיף ?.. אני יודע שאין את נדאל בWii כי הוא חתום עם PS3 או משהו כזה לא יודע אז זה די מוריד מהחשק לקנות את טופ ספין, לפי מה שראיתי בסרטונים המשחק הזה יותר איטי אבל יותר מושקע בגראפיקה.. אני לא יודע מה לבחור
אורן נתן  - תשובה     |2009-07-02 09:13:01
עקרונית אני מציע שתוריד את הדמו של שני המשחקים ותתרשם מהם (לפי מיטב ידעתי יצאו לשניהם דמואים). אם אתה מחפש לפלייסטיין 3 אז זה רק וירטואה טניס או טופ ספין (לא שיחקתי בטופ ספין לכן אני לא יכול להמליץ עליו).

על ה-WII יש לך גם אפשרות נוספת שהיא הגראנד סלאם טניס של EA שעושה שימוש נרחב בתוספת החדשה של השלט.

תודה.

שלמה לוי  - שאלה   |2009-07-05 05:09:59
יש אפשרות לשחק אונליין עם חבר ברשת?
ואם כן איך אני מגיע לזה?
אורן נתן  - תשובה     |2009-07-06 07:45:53
עקרונית ניתן לשחק ברשת מול חבר, האם הכוונה שלך למשחק משותף במקביל על אותה קונסולה?

בתפריט הראשי של המשחק (מחוץ למצב הסבב העולמי), מופיע מצב רשת שבו ניתן לבחור אפשרויות למשחק מול שחקנים מרחבי העולם, ניתן אף לשחק במשחקים הארקיידים במקביל למשחק הטניס.

שלמה לוי  - תשובה   |2009-07-06 08:36:34
הכוונה שלי שהוא יהיה במחשב שלו אני במחשב שלי ונשחק אחד נגד השני ברשת..ולא מצאתי דרך כזאת בוירטואל טניס..
אורן נתן  - תשובה     |2009-07-06 10:31:48
לגבי גרסת המחשב לצערי אין לי ידיעה, הביקורת מתייחסת לגרסת הפלייסטיישן 3. אם ישנו מצב רשת במשחק המחשב, אני מניח שהוא יופיע גם בתפריט הראשי בדומה לתפריט שבו הוא מופיע בפלייסטיישן 3.

תודה.

איציק  - מתי אמרת המשחק יוצא בארץ?   |2009-07-13 01:26:10
ניסיתי למצוא אבל לא הצלחתי אתה יכול לעזור לי ולהגיד לי מתי ליוצא המשחק לסוני 3 בארץ?
אורן נתן  - תשובה     |2009-07-14 02:08:17
המשחק נמצא כבר בחנויות, ניתן לרכוש אותו בחנות מדייה גיים בגבעתיים בעלות של 369 שקלים (ישנו משלוח חינם).

תודה.

BSC  - איך אני משחק בגביע דוייס במשחק?   |2009-07-30 06:45:34
אני לא מוצא את זה
אחד שחולה על טניס  - אני לא קניתי ת'משחק ואני צריך עזרה   |2009-08-11 00:42:08
מה עדיף למחשב?TOP SPIN או Virtua Tennis ? שניהם נראים כיפים
אבל אני לא יודע מה יותר
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
קוד UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."