Online Global Entertainment

2009

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
Home ביקורות משחקי מחשב
משחקי מחשב

אגדות אי הקופים פרק 2-3: ירידה לשם עליה

דוא
מי שקרא את הביקורת שלי על הפרק הראשון בסדרת המשחקים החדשה של "אי הקופים", יודע שחברת TELLTALE, עשתה עבודה נפלאה בהחזרתה לחיים של אחת מסדרות המשחקים המשובחות ביותר שראו אור על גבי המחשב. 

אפיון הדמויות יחד עם דיבוב השחקנים המקוריים שמאחוריהם עדיין חדים כתער, ואותה נוסחה מנצחת שבעיקרה היה צחוק והרבה צחוק, עדיין עובדת. הפרזנטציה במשחק (במיוחד הדיבוב ושורות המחץ), בהחלט עושה את העבודה, נדיר למצוא משחק שהושם בו דגש על שנינות ותחכום, בטח בעולם המשחקים המודרני. באופן קצת אירוני דווקא המנוע הגרפי מאכזב, ולמרות המייק-אובר מסביבת משחק דו-ממדית, לסביבת משחק תלת-ממדית, אני לא מרגיש שמדובר בהצלחה. 

עדכון אחרון ב-שבת, 31 אוקטובר 2009 21:45 קרא עוד...
 

אי הקופים חוזר - פעם חמישית חמסה

דוא

הכי הרבה שאפשר לעבור מרתון כשהנעליים גדולות עליך בכמה מידות, זה בצליעה. מס' לא קטן של חברות משחקים ניסו להקים לתחייה כותרי קאלט מן העבר, אך מאמציהם היו לשווא. לעולם לא ישכח ויסלח ל-Electronic Arts על שלקחה מידם של Westwood את ז'אנר האסטרטגיה וחיללה והרסה אותו ללא טיפת בושה. Slant6, ניסתה לעשות עם Socom Confrontation מה ש- Zipper Interactive עשתה עם שלושת הכותרים הראשונים והתוצאה הייתה, משחק לא גמור, רווי באגים וקהל אוהדים וותיק ומאוכזב. בד בבד אני שמח לציין שאין זהו המקרה עם TellTale Games – מי שאחראים להביא לנו את הכותר החמישי בסדרת "אי הקופים" הנוסטלגית. הסטודיו האמריקאי הקטן הזה – שלא למרבה הפלא הוקם ויוסד על ידי יוצאי LucasArts – בהחלט מספק את הסחורה. גם אם אתם לא חובבים מושבעים של משחקי הרפתקאות ופאזלים, המשחק הזה הוא הזדמנות נהדרת לשנות את דעתכם.

עדכון אחרון ב-שבת, 31 אוקטובר 2009 20:48 קרא עוד...
 

סם ומקס בקוטב הצפוני:

דוא

בדומה לעולם הקולנוע גם עולם המשחקים מלא בז'אנרים שונים, החל ממשחקי אקשן,אסטרטגיה ועד למשחקי ספורט. אחד הז'אנרים שנשכחו במשך השנים היה ז'אנר משחקי ההרפתקאות (קווסטים) שסבל ממשבר קשה בסוף שנות התשעים עם המעבר של התעשייה לעולם התלת ממדי.

חלק לא קטן מהדמויות שהכי מזוהות עם עולם המשחקים הגיעו מז'אנר ההרפתקאות, הבולט שבהם הוא כמובן לארי לאפר החרמן שהגשים הרבה חלומות לנערים מתבגרים בעזרת הכתיבה הנפלאה של אל לאו. אחד הצמדים הזכורים לטובה הם סם ומקס. לאלו מכם שלא זוכרים את הצמד נזכיר שסם הוא כלב מגודל שמנסה לשמור על רצינות בעוד שותפו מקס הוא ארנב חסר כל מעצורים. השניים מגדירים את עצמם בתור "שוטרים עצמאיים" (FREELANCE POLICE) וביחד הם יוצאים להרפתקאות שונות ומשונות. 

עדכון אחרון ב-חמישי, 25 יוני 2009 15:00 קרא עוד...
 

SPORE – הביקורת המלאה

דוא

אחד הדברים היפים בעולם המשחקים, הוא שהשחקן יכול לשכוח לעיתים מהעולם האמיתי ולהפוך את עצמו להיות חייל במלחמת העולם השנייה, שחקן כדורסל בליגה הטובה בעולם ואף שרברב איטלקי. סדרות משחקיו של וויל רייט, לקחו למעשה את העולם האמיתי ואפשרו לשחקן לנהל אותו כראות עיניו בלי סיפור מסגרת, בלי דמויות ובלי גרפיקה יוצאת דופן. אז מה הופך את משחקים של רייט לרבי מכר?

קרא עוד...
 

הפסלים מהאוקיינוס השקט

דוא

פסלים מדברים, הר געש מתפרץ, סנדביץ' מבזלת. כן זה בהחלט נשמע כמו הפרק השני בעונה החדשה של סם ומקס. מיד עם חזרתם מהקוטב הצפוני מבחינים סם ומקס בידידתם סיביל שנמלטת ממשולש ענק שרודף אחריה, במהלך המרדף שואב לתוכו המשולש חפצים רבים. עם עצירת המשולש חושבים סם ומקס שבזה הסתיימה עבודתם, עד שאהוב ליבה של סיביל שהוא לא אחר מהפסל של הנשיא האמריקאי אייב לינקולן נשאב פנימה. השניים מגלים שהמשולש העביר אותם ישירות אל אי הפסחא שממוקם באוקיינוס השקט.

עדכון אחרון ב-חמישי, 25 יוני 2009 15:00 קרא עוד...
 


דף 1 מתוך 2

כתבות נוספות